Problem z terminalem DTG 53

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
krzysiek1987a
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 31 gru 2013, 17:32
OSP (gm., woj.): Jasienica Rosielna
Status: Offline

Problem z terminalem DTG 53

Post autor: krzysiek1987a »

Witam wszystkich,
chcialem sie zapytac czy moze ktos juz mial z Was taki problem z terminalem DTG 53 poniewaz podczas wlaczania syreny alarmowej dane urzadzenie wysyla po 2 smsy do kazdego uzytkownika z listy a wczesniej wysylal normalnie po jednym smsie. Powiem jeszcze tyle ze na przelomie lipca/sierpnia padl na sterownik od glownej syreny i byl naprawiany i po naprawie i wlozeniu sterownika urzadzenie nagle wysyla wlasnie po 2 smsy.


Prosze o porady co moze byc przyczyna tego .

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Problem z terminalem DTG 53

Post autor: fire45 »

Te dwa smsy przychodzą jeden za drugim czy jest jakiś odstęp czasowy?
Lista terminala była edytowana w ostatnim czasie?

Topic author
krzysiek1987a
Posty: 2
Rejestracja: wt 31 gru 2013, 17:32
OSP (gm., woj.): Jasienica Rosielna
Status: Offline

Re: Problem z terminalem DTG 53

Post autor: krzysiek1987a »

przychodza jeden za drugim a co do listy odkad sie tak dzieje to lista byla juz 3 razy uaktualniana i dalej jest to samo.

druh Marek
Posty: 81
Rejestracja: czw 04 gru 2003, 18:25
Lokalizacja: Konieczkowa (woj. podkarpackie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z terminalem DTG 53

Post autor: druh Marek »

kolego mi się wydaje, ze albo terminal dostaje podwójny sygnał z syreny i dlatego dubluje smsy (w co wątpię bo musiałby skończyć wysyłanie jednej kolejki i drugi raz puścić), napewno masz ustawione na 2 wejścia alarmowe strażaków i wypuszcza smsy z dwóch grup naraz na przypisanym wejściu i dodatkowo z syrena alarmowa, wykasuj jedna listę i zobacz.

albo idzie sygnał od selektywnego na wejście terminala aby aktywować smsy i masz pomieszane że od razy idzie na wyjścię i wysyła drugi raz, ciężko ogarnąć bo tego nie widzę. Najlepiej zrób backup numerów, zostaw jedną listę tą co jest pod syreną (w zależności jak masz kablami podpięte) i na test puść alarmowanie i zobacz.

ew. mam kabel na usb do laptopa i soft do tego to można obadać bo chyba daleko do siebie nie mamy :p
pozdrawiam

druh Marek
zapraszam na stronê konieczkowskich stra¿aków.
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: Problem z terminalem DTG 53

Post autor: pol102 »

Istotne jest to czy terminal przesyła całą listę i potem jeszcze raz od początku całą listę, czy może jakoś inaczej. Ciężko mi akurat to wyczytać. Jeśli lista jest przesyłana w całości, jedna po drugiej to kłopot leży w wyzwalaczu. Najlepiej obserwować to na wyświetlaczu. Ewentualnie wejść w ustawienia->historia i podejrzeć jak przychodzą wyzwalacze.

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z terminalem DTG 53

Post autor: JakubZ »

Witam. Ja mam troszkę inny problem. Mianowicie mamy ustawione jako 1 clip do alarmowanie.pl. Czasem (nie zawsze) nie wychodzi połaczenie. Sms idą normalnie. Sprawdzałem juz kilka razy w BOK sieci i żadne połączenie nie wyszło z terminala tylko same sms.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat