Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
michal89
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 06 gru 2013, 12:33
OSP (gm., woj.): Tarnawka (Zakrzew, Lubelskie)
Status: Offline

Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: michal89 »

Witam druhowie.
Szukam porad gdzie można pozyskać różnego rodzaju dofinansowania na działalnośc OSP
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: seligow »

Słuchaj chłopie, to dobrze że chcesz coś zrobić dla swojej OSP ale zanim założysz nowy temat, to wklep go w wyszukiwarce, bo może był już poruszany. A masz moje słowo że był i to kilkadziesiąt razy. Wiem, że fajnie jest dostać wszystko gotowe, ale jak coś zrobisz sam, to to lepiej smakuje. Powodzenia
Starszy sikawkowy

kustyk082090
Posty: 61
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 08:42
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: kustyk082090 »

Jak wiesz gdzie można dostać takie dofinansowanie to pomóż ,wiesz dobrze ile trzeba się nachodzić i prosić o każdą złotów kie
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: seligow »

Przeszukanie tego forum zajmie Ci jeden wieczór. Znajdziesz tu informację jak załatwić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, czasami nawet gotowe pisma. Nie będę za Ciebie tego wertował, bo to Tobie potrzebna jest kasa nie mnie.
Starszy sikawkowy

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: v-ce marcin »

Druh Seligow ma rację.
A lenistwo niektórych ludzi naprawdę przeraża, wszystko liczy na gotowca.
Wyszukiwarka nie gryzie. :roll:

o.s.p.
Posty: 41
Rejestracja: wt 26 kwie 2011, 08:03
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: o.s.p. »

i to jest pomoc od KSRG :evil:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: Fistach »

kustyk082090 pisze:Jak wiesz gdzie można dostać takie dofinansowanie to pomóż ,wiesz dobrze ile trzeba się nachodzić i prosić o każdą złotów kie
No właśnie kolega seligow i inni wiedzą bo sami się nachodzili. Nie dziw się zatem, że nie chcą Ci powiedzieć od razu - też musisz się nachodzić.

Co do przeszukania forum, którego można dokonać siedząc za przeproszeniem w ciepłym domu na dupie przed komputerem to nie ma co się więcej wypowiadać :)
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: bohun »

Szczyt lenistwa niektórych mnie po prostu przeraża :oops:

BartusABG
Posty: 34
Rejestracja: czw 22 gru 2011, 14:06
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: BartusABG »

A jak jest z tymi dotacjami. Dostałem dotację np. z lasów państwowych na zakup ... i resztę to dokładamy swoją kasę. A faktura na kogo jest wystawiona na straż czy na lasy państwowe?
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: seligow »

Faktura jest na OSP, o oni tą kasę Ci na konto straży przelewają. Tak przynajmniej jest u nas...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: Darek-Naczelnik »

o.s.p. pisze:i to jest pomoc od KSRG :evil:
Seligów akurat nie jest w ksrg , ale napisał tylko samą prawdę.
SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: Curahee »

Seli, dałbym ci plusa.......... gdyby była taka możliwość :)

moja jednostka jest poza KSRG a w ostatnich 4 latach skok na sprzęcie i wyposażeniu był niemalże epokowy (w pewnym sensie). Dlaczego ludzie nie wypisują źródeł? Bo jeśli nie jesteś wystarczająco ambitny, żeby uczaplić dupsko w fotelu i przeszukiwać internet w poszukiwaniu instrukcji to na bank nie będziesz w stanie ogarnąć tematów pozyskiwania kasy.
Najpierw trzeba pokazać, że warto w jednostkę inwestować, to na początek... większość dotacji dla mojej OSP pochodzi od prywatnych przedsiębiorców i są to często dotacje między 500 a 1000 zł.
Wszystko robimy "metodą gospodarczą". Jeśli będziesz się opierał tylko na źródłach z których się "należy" to raczej chu...steczka z tego będzie.

DO ROBOTY!
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

capella
Posty: 8
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 15:47
OSP (gm., woj.): Łazów, Żytno, Łódzkie
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: capella »

Witam,
Pomijając informacje strony ZGOSP RP na temat żródeł dotacji (w tym unijnych) - powiem tak: dotacje lub dofinansowania można uzyskać na konkretne cele (tereny zielone, turystyka, inwestycje, remonty, sprzęt, wyposażenie itp) - z funduszu ochrony środowiska, funduszy unijnych, funduszy sołeckich w gminie, funduszy odpowiednich zadań celowych gminy.
Zawsze w tych żródłach - mowa o dofinansowanie - czyli sam musisz wykazać że coś zrobisz - a dofinansowanie ma być (większym lub mniejszym) ale częściowym wsparciem. Wiem z doświadczenia - bo teraz "tyramy" przy remizie w dużym projekcie renowacji placu, zakładaniu trawników i alejek - że trudno zdobyć nawet 500 zł za darmo. Więc kilku z naszych druhów mając zmysł i dar przekonywania - łazi po firmach w całym powiecie i "wyciąga" (kruszywo, kostki brukowe i inne potrzebne rzeczy). Wbrew pozorom daje to rezultaty - nie posiadając bazy (obecnie remiza w remoncie) i jakichkolwiek możliwości dochodów zabraliśmy sporo materiałów do realizacji projektu. W zamian firmy często chętnie przystają na reklamę na stronach internetowych. Możesz to zobaczyć u nas: www.osplazow.pl lub www.lazow.osp.org.pl. Jak tu wcześniej koledzy powiedzieli - samo leżenie i czekanie jak ktoś zapyta czy Wam nie trzeba pomóc - nic nie da. Trzeba niestety próbować wszystkich chwytów! 1% z podatku, kalendarze, składka we wsi itp. Oczywiście też sami musicie wyrobić o sobie pozytywną opinię wśród ludzi. Ludzie kiedy zobaczą, że te strażaki nie tylko malowane ale i coś dla nich przygotowują - powoli zaczną inaczej patrzeć na Was - a i pomagać będą. My zaczynaliśmy od zera - wieś zdezintegrowana,
każdy nos tylko we własnej chałupie - zero zainteresowania ideą "wskrzeszenia straży" po 20 latach inercji. Poczytaj czym i jak staraliśmy się "rozruszać naszą wieś. Warto - dziś ludzie nam już zaczynają pomagać. Wystarczy popracować nad wizerunkiem - i się uda wszystko!
Powodzenia

bucia1977
Posty: 6
Rejestracja: sob 15 mar 2014, 16:07
OSP (gm., woj.): Wilczęta, warmińsko mazurskie
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: bucia1977 »

zapraszam na stronę www.ngo.pl - jest to ogólnopolski portal organizacji pozarządowych ,z lewej strony masz odnośniki do województwa z którego jesteś , u góry w pasku jest zakładka "termin ucieka" klikasz tam i masz aktualne konkursy grantowe a w skrócie
pytanie na co potrzebuje OSP ?
- jeśli sprzęt, samochody i kwestie związane z działalnością pożarniczą - to trudniejsza sprawa : u nas dotacje były z Lokalnej Grupy Rybackiej, Lokalnej Grupy Działania, samorząd województwa dofinansował jakąś część sprzętu, - przyszłościowo RPO
- jeśli działalność pozostałą , szkolenia , kursy - Program FIO, EFS - ale to za jakieś półtora roku , PROW, RPO, programy ogólnopolskich fundacji
- działalność odpłatna i gospodarcza - odsyłam do ustawy o działalności pożytku publicznego - organizacja pozarządowa ma prawo prowadzić taką działalność - jeśli np. straż ma sprzęt, ma ludzi którzy mogą ciąć drzewa - ja jako osoba fizyczna zamawiam usługę wycięcia drzew na mojej działce ( w terminie przewidzianym), osp przyjeżdża, wystawi mi rachunek , ja zapłacę, wy macie zysk ( przy gospodarczej działalności) , potrzebny jest wam nowy samochód - macie pieniądze nagromadzone z działalności gospodarczej. jeśli zysk wydany jest na działalność statutową (samochód jest niezbędny aby taką działalność prowadzić ) nie płacicie podatku dochodowego. Jeśli chodzi o działalność odpłatną - nie możesz zarobić na tym ani 1 zł ( dostajecie ode mnie 500zł za wycięcie drzew - na umowę o dzieło zatrudniacie 2 osoby, kupujecie paliwo, to co jest potrzebne i wychodzicie na 0) Formalnie jest wszystko lega artis - zgodnie z prawem.
- sponsorzy :)

jeśli są jakieś pytania zapraszam b.jarosz31@gmail.com
Awatar użytkownika

TSP
Posty: 343
Rejestracja: pt 28 mar 2014, 11:11
OSP (gm., woj.): OSP Cała Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pozyskiwanie dotacji na 2014 rok

Post autor: TSP »

Cze. Pytań o dofinansowanie "biednych" OSP nigdy dość, więc każdy pomysł na wagę złota;) Nie ma co się denerwować że ktoś znowu pyta drodzy koledzy i koleżanki.

Poprzednik pisał o Lasach państwowych, ja dodam od siebie ....
Pobliskie zakłady pracy, i firmy, nawet te małe (kwestia mądrego uzasadnienia waszych potrzeb!!!),
Dalsze zakłady i firmy, ale tylko te większe z zasobnym portfelem, reszta j.w. Poszperajcie które zakłady szkodzą/zanieczyszczają okolice, takie w ramach budowania swojego dobrego wizerunku dadzą kasę:) sprawdza się:)) np; kopalnie dają w ramach szkód górniczych itp. ....
Instytucje jak http://www.arimr.gov.pl/ kasa na rozwój obszarów wiejskich, duuuże pieniądze;) Gruby temat. Itp. instytucje, poszperajcie w necie. Np; Ochrona środowiska etc.
Współpraca z zagranicznymi jednostkami w naszym wypadku raczej Niemieckimi i Austriackimi ... dają bardzo drogie zabawki, a nawet samochody:) Opolszczyzna bardzo na tym korzysta:) Spytajcie w Gminach z jakimi partnerskimi miastami ma podpisana umowę Wasza Gmina i do dzieła, uwierzcie mi oni na wasz czekają:)
Fundusze UE -popytajcie w Starostwach Powiatowych, sa tam punkty info.
Instytucje pozarządowe (poczytajcie).
Fundacje rozwoju regionu itp. !!!!
Dzisiaj nie mam natchnienia ale znalazł bym jeszcze kilka przykładów. działajcie, trochę wysiłku ale efekty będą:) Sami korzystamy.

ps; Jak już uzbieracie nawet małe kwoty to zapraszam do nas;) Przywozimy od straży z Austrii i Niemiec sprzęt, nomexy, motopompy, auta itp. i oferujemy za śmieszne pieniążki:)) MAMY DOSŁOWNIE WSZYSTKO!:) A jako że sami jesteśmy strażakami dla tego dobrze rozumiemy nasze strażackie dylematy. Pomożemy!:) http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/r8UF/

Pozdrawiam
KP
-=Boss-Fire=-
mail; bossfire@op.pl
http://www.bossfire.pl
+48 784 490 925 (9.00-18.00)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat