Kurs podstawowy w innej gminie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
LoLomat
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 20 sty 2014, 14:45
Status: Offline

Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: LoLomat »

Cześć.
Wiecie może czy mogę zrobić kurs podstawowy w innej gminie, niż tej, do której należę? Tzn chodzi o to, czy mogę należeć do OSP w gminie "A" a zrobić kurs w gminie "B"?

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: dzidzi998 »

Bez problemu. Naczelnik tylko wypisuje Ci skierowanie podbite przez właściwy Urząd Gminy,aktualne badania lekarskie, ubezpieczenie i kurs możesz robić.

Topic author
LoLomat
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 sty 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: LoLomat »

Dziękuję. Temat można zamknąć ;)

Suma15
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 17:21
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: Suma15 »

A właśnie ze chyba nie. Jeżeli jesteś w jednostce A to Naczelnik z jednostki A może Cię skierować na kurs. A nie byle który z nie wiadomo skąd.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: dzidzi998 »

Suma 15 - nie rób się zbyt mądry tylko troszeczkę poczytaj na temat szkoleń, Bo teraz szkolenia podstawowe przeprowadza tylko i wyłącznie PSP z danego powiatu według ściśle ustalonego programu szkolenia zatwierdzonego przez KG PSP. Egzaminy też są przeprowadzane przez odpowiednio powoływaną komisję egzaminacyjną. Słuchaczami takiego kursu są wszyscy chętni z całego powiatu a te kursy tylko muszą spełnić wymagania, o których już pisałem wyżej
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: bohun »

No nie wiem czy naczelnikowi opłacało by się wysłać człowieka IXIŃSKIEGO z sąsiedniej gminy na kurs pierwszego stopnia a nie strażaka "Kowalskiego" z rodzimej jednostki. Musiał by mieć jakieś poważne argumenty na to, jak np. częste przebywanie IXIŃSKIEGO w rodzimej jednostce i stawianie się na alarm no i członkostwo w niej. Nie licząc już całej biurokracji z tym związanej, jak np badania lekarskie. A co do "chętnych" to wiadomo jak to w niektórych miejscach wygląda " 3 miejsca na gminę i to z priorytetem KSRG". :( i jak tu spojrzeć druhom w oczy ze się niestety nie złapali. :oops:
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: mario-1306 »

gminy podlegają pod powiat, wiec problemu nie ma, chyba zebyś chciał robić w innym powiecie.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: pudzian7771 »

U mnie w powiecie nie ma problemu z kursami na podstawowym w 2013 roku byłą łącznie 170 osób. Zostaliśmy podzieleni na grupy i do dzieła. Nie przypominam sobie żeby komuś odmówiono szkolenia, pamiętam taką sytuację, że mieliśmy raz pare osób z poza naszego powiatu i nie było z tym też żadnego problemu dla mnie największą głópotą jest dzielenie jednostek w powiecie co to za różnica czy na kursie będzie 30 osób tak jak chce PSP czy 60 jeśli jest dobra organizacja to nie powinien być żaden problem dla PSP. A tym więcej przeszkolonych tym więcej osób gotowych do działań i większa pewność że będą pełne obsady wozów przy działaniach. Pozdrawiam

arab
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lis 2013, 16:09
Status: Offline

Re: Kurs podstawowy w innej gminie

Post autor: arab »

U Nas w powiecie też zaszaleli w tym roku. Podzielili te kursy na dwie tury po 60 osób, pierwsza wrzesień-październik, druga listopad-grudzień (egzamin mam w ten weekend bo przekładali termin kilka razy). W między czasie było KPP(dla KSRG) a teraz mam nadzieje na ratownictwo techniczne. Także ze strony PSP super dali radę, trochę gorzej nasza gminna bo tylko po 2 miejsca dla jednostek spoza systemu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat