Mnóstwo spamu na email

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
seligow
Posty: 679
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Mnóstwo spamu na email

Post autor: seligow »

Witam.
Od 2-3 miesięcy skrzynka mailowa naszej OSP jest zawalana spamem. Średnio 8-10 wiadomości na dzień. Gdy trochę poszperałem, to znalazłem info, że nasz adres jest w bazie jakiejś firmy na Litwie. Pisałem do nich, (w 3 językach :evil: ) żeby wykreślili nasz adres z tej swojej śmiesznej listy ale odzewu brak (a SPAM-u od cholery...). Ciekawi mnie, czy tylko u mnie jest taki problem. I czy ma to jakiś związek z tym spamowaniem na forum typu "fajnie" "spoko" "rewelacja"...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: wujo2010 »

U mnie podobnie ale na prywatnym meilu . Jakieś spamy typu , ciotka z ameryki ma spadek lub wuj :lol: to wszystko w angielskim . Często używam swojego meila w sprawach swojej OSP .
Awatar użytkownika

Topic author
seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: seligow »

U mnie to mnóstwo reklam polskich firm...
Starszy sikawkowy

borys
Posty: 26
Rejestracja: sob 16 lip 2011, 22:59
OSP (gm., woj.): Polska Małopolska
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: borys »

poczta.o2.pl

Jest folder spam i segregacja. 90% śmieci ląduje w tych folderach

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: Kamis »

polecam poczte na gmail - zero spamu
STAR POWER

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: Fistach »

Kamis pisze:polecam poczte na gmail - zero spamu
ja też sugerowałbym zmianę poczty na normalnym serwerze:)
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: fireman90 »

wujo2010 pisze:U mnie podobnie ale na prywatnym meilu
Podobnie u mnie, ale filtr antyspamowy (Onet) działa i niechciane maile kasuję bez czytania. Na koncie "służbowym" jak do tej pory nie stwierdziłem spamu.
Jajakobyły
Awatar użytkownika

Topic author
seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: seligow »

Mnie to dziwi strasznie, gdyż od 2009r czyli od kiedy mam "służbowego maila OSP" to reklam (nie licząc chcianych, typu magazyn "W Akcji" czy newsletter z zaprzyjaźnionego sklepu p-poż) nie było w ogóle. A od niedawna jest mnóstwo... Nie chcę zmieniać adresu, gdyż nasz mail ma sporo osób, wielu sponsorów i osób wspierających naszą działalność i zmiana tego wszystkiego wprowadziłaby spore zamieszanie... A na Outlooku wywala mi za dużo maili - SPAM + część normalnych maili...
Starszy sikawkowy

NEOnka
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 lut 2014, 18:01
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: NEOnka »

Na wp mimo filtrowania spamu i tak przychodzi dziennie ok 10;/;/;/

Ciotki, wujkowie, sprzedaz wszystkiego a najbardziej denerwują wygrane:)

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: XCerber »

u mnie na emailu na serwerze zwiazkowym cisza, zadnego spamu jedynie oferty na ktore wyrazilem zgode zeby przychodzily + ostrzezenia meteo o ktore poprosilem, nie nalezy wszedzie podawac adresu, konkursy itp...
Awatar użytkownika

Thomas
Posty: 19
Rejestracja: śr 12 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: Thomas »

Temat stary, ale może komuś się przyda.
1. Nie podawać adresu e-mail jako tekstu lub odsyłacza. Boty zrobią swoje.
3. Skorzystać z formularza kontaktowego.
2. Zastosować captchę. Dla niektórych denerwująca, ale pomaga.
Ostatnio zmieniony czw 12 cze 2014, 05:26 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.

wrobelek
Posty: 4
Rejestracja: wt 03 cze 2014, 20:00
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Goniądzu
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: wrobelek »

Ja jak na razie mam spokój :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

drakan2
Posty: 3
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 20:59
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: drakan2 »

Witam,

tak czytam wasze posty i fakt macie rację jest tego troszkę. Nie wiem czy jest ktoś zainteresowany ale mogę wam powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi, dać kilka porad na zminimalizowanie albo nawet na pozbycie się SPAMU.

Generalnie chodzi o pieniądze :) A tak naprawdę to że w momencie gdy zakładamy skrzynkę na najbardziej popularnych serwisach taki jak np. onet.pl, wp.pl o2.pl itp. trzeba pamiętać że akceptujemy regulamin, tak naprawdę musimy go zaakceptować aby móc korzystać z email . Serwisy nie pobierają od nas opłaty za rejestrację... w pewnym sensie tak ale w rzeczywistości płacimy za to właśnie SPAMEM, bo niestety nikt nie da nam skrzynki email "za darmo".
Dlatego rejestracja mam tak dużo pytań typu : data urodzenia, zainteresowania, województwo, w jakim dużym mieście mieszkamy, płeć a nawet pytają o nasze zarobki. Serwisy mając takie dane handlują nimi na prawo i lewo. Przykład
Mam Pana Jana Kowalskiego zarabia w przedziale od 4 do 6 tys interesuje się sportem ma 28 lat miesza w dużym mieście, Mam takich 3 tys użytkowników i firmy z branży sportowej płacę za email tych konkretnych osób i przesyłają im oferty. Niestety mogą nam tego przesyłać bądź ile i mogą nasze dane wysyłać wszędzie bo akceptując regulamin godzimy się na to.

Ale teraz klika porad :
1. Odpisywania na email ( tak jak ktoś wcześniej pisał ) nic nam nie daje, raz że wysyła to automat i pisanie do robota to nie dobry pomysł : ), a dwa tak jak napisałem wcześniej akceptacja regulaminu.
2. Najlepiej by było wykupić własną domenę ( np. OSP@twoje miasto.pl ) ceny też nie są kosmiczne dużo firm ma w ofercie 1 rok za darmo potem to już w zależności ale do 100 zł max.
3. Zakładając skrzynkę na darmowych serwisach warto też podać wiek ( w większości przypadku trzeba podać datę urodzenia ) np. 100 lat. Chodzi to że będzie znacznie mniej ofert. Bo kto wyśle 100 letniej osobie ofertę na tatuaż, lub skok na bungee  . Będzie tego mniej ale nadal będą.
4. Bardzo dobrym sposobem jest synchronizacja poczty w Outlooku ( jak by ktoś nie wiedział jak to zrobić to proszę pisać). Chodzi o to jak już będziemy mieć pocztę na outlooku to raz że nie będziemy musieli się cały czas logować, a dwa i co najważniejsze to jest tam taka opcja jak ignoruj. Każdy email który dostaniemy trzeba dodać do IGNORUJ, oczywiście każdy który nas nie interesuje : ) w przyszłości taki mail oda razu będzie kierowany do kosza. Minus jest taki że na początku trzeba troszkę poklikać bo za każdym razem jak przyjdzie mail trzeba zaznaczyć ignoruj trochę to trwa ale z dniam na dzień będzie tego mnie . Aż z biegłem czasu będzie taka sytuacja gdzie nie sprawdzaliśmy poczty przez 2 tyg i w skrzynce odbiorczej będzie 5 wiadomości i praktyczenie wszystkie będę tymi które nas interesuję a w skrzynce ”kosz” będzie ich 100. I problem mamy z głowy : )
Mam nadzieje że choć troszkę pomogłem. Jak macie jakieś pytania to proszę pisać
Oczywiście mam taką prośbę jestem studentem informatyki, i potrzebuje aby jak najwięcej osób kliknęło w moją stronę http://www.kocgasniczywsei.republika.pl/ potrzebuje kliknięć na zaleczenie : ) wystarczy tylko kliknąć i jak ktoś ma ochotę to poczytać o kocach gaśniczych :)

Pozdrawiam Student w czasie sesji
Awatar użytkownika

Thomas
Posty: 19
Rejestracja: śr 12 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: Thomas »

drakan2 pisze: Generalnie chodzi o pieniądze :) A tak naprawdę to że w momencie gdy zakładamy skrzynkę na najbardziej popularnych serwisach taki jak np. onet.pl, wp.pl o2.pl itp. trzeba pamiętać że akceptujemy regulamin, tak naprawdę musimy go zaakceptować aby móc korzystać z email.
Absolutnie masz 100% racji. Niestety regulaminy rejestrowania się na portalach wymuszają zapisanie się na listę mejlingową. Listy te są podstawą funkcjonowania prawie każdej poważniejszej firmy. Odpisywanie na e-mail ze wskazaną przez nadawcę treścią o wypisanie się z listy mejlingowej lub rezygnacji z subskrypcji w 99% przypadkach nic nie daje.
Synchronizacja z programem pocztowym (nie skupiałbym się tylko na MS Outlook czy Outlook Express) pomaga szczególnie, kiedy korzysta się z wielu kont pocztowych. Ja pracuję na Linuxie, więc Outlooka mieć nie mogę. Możnaby kombinować i wymusić instalację programu z rozszerzeniem .exe przez pakiet Wine, ale czy jest sens, kiedy do dyspozycji mam danego z systemem Thunderbird. Na Windowsie korzystałem kiedyś z The Bat.
Kupno domeny nie zawsze gwarantuje spokoju. Ja kupowałem domenę pod firmę i również konto pocztowe, a i tak pojawiają się niechciane wiadomości.
W wielu przypadkach jest możliwość rezygnowania z niechcianej poczty. Zazwyczaj w stopce e-maila powinna znajdować się stosowna informacja.
Obrazek
Ale to proces dla cierpliwych, bo trzeba indywidualnie postępować tak z każdą niepożądaną wiadomością.

strazacki12
Posty: 29
Rejestracja: pn 16 cze 2014, 10:19
Status: Offline

Re: Mnóstwo spamu na email

Post autor: strazacki12 »

Nie wiem czy to synchronizacja, ale w Outlooku jest opcja Narzędzia ->reguły wiadomości-> Poczta (tak to wygląda w starszej wersji OE). Tam ustawiasz sobie typ filtru, można nawet brać fragment z tekstu maila, te z portali typu onet się powtarzają. Tworzysz taką regułę i masz spokój z 90% spamu.
Sprawdziłem - kupiłem - polecam - sklep strażacki http://www.ppoz.sklep.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat