Strona 1 z 1

Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: czw 27 mar 2014, 19:58
autor: XCerber
Słyszał ktoś żeby jakis samochód wyjechał razem z bramą automatyczną (segmentową) ?

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: czw 27 mar 2014, 20:17
autor: jerzy988
nie słyszałem u mnie się urwał się górny wałek ,trzeba było windować w kilka osób

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: pt 28 mar 2014, 11:44
autor: Sylwek
Z całą to nie, ale o segment zdarza się czasem zaczepić, szczególnie jak brama i sygnalizacja świetlna zawiedzie.

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: sob 29 mar 2014, 22:44
autor: dzidzi998
Oczywiście, że się zdarza. Zanik prądu podczas alarmowania powoduje , że trzeba ręcznie podnosić i czasem w ferworze walki nie do końca zostanie podniesiona, czasem ktoś przed czasem może przez przypadek nacisnąć zamykanie za szybko, czasem nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i wtenczas szybkość nie popłaca. Dlatego u siebie zamontowaliśmy krańcówki z ledowymi semaforami zasilanymi z UPS i nawet jak jest zanik prądu przez okres 8 godzin to semafory świecą na czerwono jak brama za nisko dźwignięta.

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: pt 04 kwie 2014, 13:43
autor: Curahee
u mnie jest dokładnie odwrotnie; brama podniesiona wysoko ma problem zjechać na dół... sterowanie mechaniczne na łańcuchy. Producent Belux - ponoć te bramy tak mają, że szybkie opuszczanie powoduje wywijanie linki co skutkuje splątaniem i zawiśnięciem w 3/4 wysokości

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: pt 11 kwie 2014, 09:39
autor: superfire
Słyszał :-) U nas brama segmentowa nie była do końca podniesiona (zwykła nie automatyczna) głupie przyzwyczajenie nie dźwigać do końca bo ciepło ucieka i ...........wyjechaliśmy "prawie" bez galeryjki . Całe szczęście galeryjkę dało się naprawić poszły tylko boczki resztę szło naciągnąć do stanu pierwotnego , bramę w sumie też ale niestety teraz lekko obciera w prowadnicach i uszkadza uszczelkę . Tak to już jest u nas , że montujemy bramy podnoszone np. w niemczech nie zawsze ale często montują bramy otwierane harmonijkowo na boki i po problemie :-) widocznie wyciągnęli wnioski .....:-)

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: śr 20 cze 2018, 11:43
autor: mariasw2
My kupiliśmy dom z ogrodzeniem i bramą manualną a że jesteśmy leniwi i nie chciało nam się ręcznie otwierać bramy to dokupiliśmy tutaj www.hammerman-tech.pl/oferta/automatyka-do-bram automatykę bramową firmy sommer. To było rok temu i do tej pory działa bez zastrzeżeń.

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: śr 27 cze 2018, 22:51
autor: Tymoteusz1
Faktycznie, warto skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych. To dobre rozwiązanie, szczególnie gdy prowadzicie swoją działalność. Osobiście uważam, że powinniście przyjrzeć sie bliżej takim rozwiązaniom, jakie proponuje u siebie Pollin w https://pollin.pl/produkty/sterowniki-z ... zerwy.html Może się Wam to bardzo przydać.

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

: sob 09 mar 2019, 12:11
autor: elabarbara
Nie, tego to ja jeszcze nie słyszałam . Za to internet mi doniósł o nowym rodzaju bram, chowanych i wysuwanych z ziemi. Firma https://fancyfence.pl/ jako jedyna coś takiego proponuje, a na stronie znajdziecie filmiki i zdjęcia, a także pomysły na zastosowanie takich bram. Moim zdaniem to bardzo fajne rozwiązanie, nowoczesne i wygodne, a Wy co sądzicie?