Motywacja dziewczyn do OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
kasienka17112
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 21 kwie 2014, 23:15
OSP (gm., woj.): Tyrawa, podkarpacie
Status: Offline

Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: kasienka17112 »

Witam,
jestem dowódcą drużyny źeńskiej i chciałabym bardziej zmotywować/zachęcić moje dziewczyny do większego angażowania się w życie naszej straży. Tworzymy naszą druzynę od 4 lat, aktywnie uczestniczyłyśmy w różnych imprezach, szkoleniach, zawodach. Lecz od jakiegoś czasu polowa grupy zaczeła sie ,,wypalać", brak zainteresowania, chęci itp. Chcę to zmienić! Chce żeby dalej były takie jak kiedyś, zmotywowane i zorganizowane. Ale nie wiem co mam robic w tym kierunku. Potrzenuję jakiegoś pomysłu, propozycji.
dodam że chcę zorganizowac spotkanie dla młodszych dziewczyn ktore również chcialabym zachęcić do straży.
Bardzo proszę o pomoc. Bardzo mi na tym zależy, tyle walczyłam o ,,naszą" drużynę w zarządzie i w gminie, nie chce żeby od tak się zakończyła.
czy mogę liczyć na jakieś wsparcie??
Katarzyna

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: jerzy988 »

to jest normalne dziewczyny dorastają i odchodzą

Topic author
kasienka17112
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 kwie 2014, 23:15
OSP (gm., woj.): Tyrawa, podkarpacie
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: kasienka17112 »

Czy uważa PAN że w momencie wstąpienia do straży były mało dojrzałe?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: fireman90 »

@kasieńko - nie zrobisz nic. Jak nie będą chciały to nawet czwórką koni ich nie przyciągniesz.
Miałem okazję przerabiać podobny temat w swoim ogródku. Dotyczyło to akurat orkiestry dętej. Zaangażowało się kilkanaście dziewczyn, kapelmistrz poświęcił na ich naukę setki godzin i co? Zostały trzy, które połknęły bakcyla a pozostałe zmieniły zainteresowanie z instrumentów muzycznych na inne :oops: i nie przyciągniesz ich niczym :( .
Jajakobyły

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: Fistach »

A czy interesuje je ratownictwo ? Jak tak to proponuję ćwiczenia.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: karol1118 »

Widocznie sikawki nie robią już na nich wrażenia i tak to jest :oops:
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: jerzy988 »

też prowadzę dziewczyny i jak wstępuje mając 11lat daje radę ćwiczyć wszystko jest dobrze wygrywają gminne powiatowe ale mając już 18 lat i wiecej odchodza rozjeżdzaja sie po Polsce uczą sie takie życie chłopaki też nie wszyscy zostają

Blazejson33
Posty: 5
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 20:24
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: Blazejson33 »

hmmm nigdy nie spotkałem się z kobietą w straży ochotniczej

jjusti18
Posty: 174
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 22:51
OSP (gm., woj.): Ośrodek Straży Pożarnej
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: jjusti18 »

Skoro macie problem z motywacją to ja polecam bardzo dobrego bloga motywacja do działania. Myślę, że tutaj znajdziecie wszelkie odpowiedzi na pytania związane z aspektem motywacji. Mnie ten blog naprawdę zaskoczył... Wiedziałam, że motywacja jest bardzo ważna ale tak nie wiedziałam, jak można ją obudzić w sobie.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: elabarbara »

No dobra jak już mowa o motywacji to wiadomo, że każdy zupełnie inaczej do tego tematu podchodzi. Lecz jak chcemy coś osiągnąć to motywacji nie może nam zabraknąć. I tak też zaczęłam przeszukiwać internet w celu znalezienia jakiś podpowiedzi jeśli chodzi o mowa motywacyjna Bo co jak co, ale taka konkretna mowa motywacyjna z pewnością jest w stanie nam pomóc i wiele uświadomić.

kar0l990
Posty: 19
Rejestracja: wt 10 maja 2022, 12:37
Status: Offline

Re: Motywacja dziewczyn do OSP

Post autor: kar0l990 »

każdy robi to co czuje, że jest dla niego, a czasami się okazuje po czasie, że to nie jest powołanie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat