jak dostac sie do KSRG

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
seba
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 08 mar 2004, 13:35
Lokalizacja: kalen
Kontakt:
Status: Offline

jak dostac sie do KSRG

Post autor: seba »

co treba spe³niac aby wesc do KSRG prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :oops: :arrow: 8)

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Re: jak dostac sie do KSRG

Post autor: Tomasz Poręba »

seba pisze:co treba spełniac aby wesc do KSRG prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :oops: :arrow: 8)
Te sprawy reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 września 1998 r. w sprawie zakresu, szczegółowych warunków i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Dz. U. 121 poz.798 posiadam w formie elektronicznej

Samą organizację KSRG reguluje Rozp. MSWIA z 29.12.1999 r. w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Aktami wykonawczymi do tego rozporządzenia są Dzienniki Urzędowe KG PSP 2000 nr 1 poz. 2, 2000 nr 1 poz. 3,

Rozporządzenia mam w formie elektornicznej i mogę przesłać (elektronicznie )ok. 3 MB.
Dzienników urzędowych na chwilę obecną nie posiadam.
Podchodząc jednak do tematu praktycznie konieczny jest kontakt z właściwym terenowo Komendantem Powiatowym PSP.
t.poreba@zosprp.pl
Szamot

Gość
Status: Offline

Re: jak dostac sie do KSRG

Post autor: Gość »

seba pisze:co treba spełniac aby wesc do KSRG prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :oops: :arrow: 8)
Masz marne szanse, moja jednostka złożyła wniosek dwa lata temu. Na wyposażeniu posiada nowego stara GBA oraz Forda ze sprzętem do ratownictwa drogowego, mamy około 80 wyjazdów rocznie i do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jednocześnie znam przypadek włączenia do KSRG jednostki OSP, która do dnia dzisiejszego nie jest zarejstrowana w KRS.
Strażak z byłego woj.wałbrzyskiego

Marcin
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 kwie 2004, 22:28
Lokalizacja: Ma³opolskie
Status: Offline

Re: jak dostac sie do KSRG

Post autor: Marcin »

Anonymous pisze:
seba pisze:co treba spe³niac aby wesc do KSRG prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :oops: :arrow: 8)
Masz marne szanse, moja jednostka z³o¿y³a wniosek dwa lata temu. Na wyposa¿eniu posiada nowego stara GBA oraz Forda ze sprzêtem do ratownictwa drogowego, mamy oko³o 80 wyjazdów rocznie i do chwili obecnej nie otrzymali¶my odpowiedzi. Jednocze¶nie znam przypadek w³±czenia do KSRG jednostki OSP, która do dnia dzisiejszego nie jest zarejstrowana w KRS.
Stra¿ak z by³ego woj.wa³brzyskiego
Do KSRG Naprawde ciê¿ko siê dostaæ wiem to z w³asnego przyk³adu - np w woj Ma³opolskim narazie (prawdopodobnie) nie ma ju¿ szans na wej¶cie do sysremu, a poza tym trzeba byæ naprawdê mobilnym.

Hudy
Posty: 3
Rejestracja: czw 19 sie 2004, 20:34
OSP (gm., woj.): OSP Lotyń, (Okonek, wielkopolskie)
Lokalizacja: Lotyń
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak dostac sie do KSRG

Post autor: Hudy »

seba pisze:co treba spe³niac aby wesc do KSRG prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :oops: :arrow: 8)
Nie mam tu polskich znakow, poniewaz obecnie jestem za granica ale postaram sie troche tez w tej sprawie wypowiedziec. nie tylko wyposazenie sie liczy. to ze mam 2 samochody czy jeden to nie wszystko. ale co oprocz tego mam jeszcze. czy selektywne, aparaty powietrzne, sprzet ratownictwa technicznego, medycznego, odpowiednia liczba czlonkow mogacych brac udzial w akcjach ratowniczo- gasniczych, wyszkolenie tych osob, remiza, jej wyposazenie i ogrzewanie, lokalizacja jednostki tzn czy przy drodze krajowej, lokalnej czy innej, odleglosc od innych jednostek bedacych w ksrg, lub jrg. rozmieszczenie i ilosc jednostek w gminie. a tak poza tym to w 2004 bylo planowane wlaczyc do systemu jednostki z takich gmin w ktorych zadna nie miala do tej pory jednostki w ksrg, bylo ich okolo 45. inne jednostki jezeli spelnily wymagania i zostal sporzadzony wniosek przez komendanta powiatowego i komendant wojewodzki go podpisal to wowczas decyduje komenda glowna. znam przypadki gdzie jednostka starala sie do systemu 3 lata a inna zostala wlaczona w tym samym roku co poszedl wniosek.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat