Dotacja od Lasów Państwowych

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
OSP Uchorowo
Posty: 97
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: OSP Uchorowo »

Witam, wiem że temat był poruszany i jest szansa na pozyskanie od LP darowizny, pytanie moje na jakie porozumienie/umowę bądź jaki paragraf ustawy/statutu LP się powołać pisząc pismo.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: ospglinik »

jak był temat poruszany to po co zakładasz nowy ,było się zapytać w wątku gdzie tyle było wpisów ze hej
Awatar użytkownika

Topic author
OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: OSP Uchorowo »

stary był tamten temat, nie było tego czego oczekiwałem i napisałem post ale odpowiedzi nie dostałem, nikt już go nie odwiedza, po za tym czemu co drugi forumowicz mówi że coś było i po c zakładać nowy temat zamiast pomóc innemu forumowiczowi.
Pozdrawiam

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: jerzy988 »

jesli chodzi o lasy to ja dostałem od nich odpowiedz negatywną chodziło o drewno na cele wsi -nie możemy przekazać nieodpłatnie jedynie gdybyśmy byli organizacją pożytku publicznego ,,,, ale jest wyjście jesli chodzi o pilarkę sąsiednia jednostka dostała pilarkę w użyczenie pilarka ta przechodzi przeglądy w nadleśnictwie co roku tylko dobre chęci -spróbuj
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: kamil237 »

OSP Uchorowo pisze:Witam, wiem że temat był poruszany i jest szansa na pozyskanie od LP darowizny, pytanie moje na jakie porozumienie/umowę bądź jaki paragraf ustawy/statutu LP się powołać pisząc pismo.
Nie żebym się czepiał, ale po co Ci te paragrafy? Nie musisz się powoływać na żadne paragrafy/porozumienia. Po prostu umów się na rozmowę z nadleśniczym i pogadaj czy jest szansa dostać jakąś kasę na sprzęt, jeżeli powie, że tak to piszesz prosty wniosek o dofinansowanie na to na co sie dogadacie. Ja 2 razy w roku tak zdobywam kasę z nadleśnictw z mojego terenu. Ostatnio kupiłem zestawy doposażeniowe do R1 a wcześniej np. miernik wielogazowy.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

zaq12
Posty: 9
Rejestracja: ndz 12 sty 2014, 16:16
OSP (gm., woj.): Podlaskie siemiatycze
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: zaq12 »

Drodzy koledzy ja troszeczkę z innej beczki ale o to samo chodzi czy był by ktoś tak życzliwy i uprzejmy i pokazał jakiś wzór wniosku, prośby do mniejszych firm czy też osób prywatnych o dofinansowanie czy zakup jakiegoś sprzętu dla osp. Powiem krótko dopiero zaczynam szukanie gdzie można dostać jakąś kase czy sprzęt i taki wzór by mi bardzo pomógł pewnie nie tylko mi bo po prostu nie wiem co tam napisać i jak to ma wyglądać.
Proszę o wyrozumiałość i proszę nie pisać że jeśli nie wierz jak to napisać to nie bierz się za to bo chyba od tego jest forum żeby pomagać a nie żeby wyzywać innych od idotów itp ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: OSP Uchorowo »

zag12 mądre słowa te ostatnie zdanie
a jeśli chodzi o Lasy Państwowe to Regionalne Dyrekcje LP ma podobno paragraf na dofinansowania i najlepiej się na niego powołać.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: kamil237 »

Może i są jakieś porozumienia ale nie pisz do RDLP bo nic nie dostaniesz. Uderzaj bezpośrednio do nadleśniczych ze swojego terenu i tylko rozmowa w 4 oczy. Sąsiednie jednostki właśnie próbowały tak jak Ty, jakieś oficjalne pisma, przez centrale itp. i nigdy nic nie dostali. Jak zaczęli robić tak jak ja wszyscy zaczęli dostawać kasę. Mało tego miałem jednego nadleśniczego który od lat nam odmawiał, w sumie żadna OSP nigdy nic nie dostała od niego a wystarczył jeden telefon od innego nadleśniczego i wszystko się zmieniło, i współpraca z tym nadleśnictwem (zaproszenia na imprezy, pokazy, ćwiczenia) i pieniążki się nagle znalazły. Nadleśniczy mają pieniądze i to oni decydują na co je wydadzą, trzeba tylko podejść jak do ludzi, muszą zrozumieć, że wasze dobre wyposażenie jest również w ich interesie. U mnie już o tym wiedzą. Ale róbcie jak chcecie...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

Topic author
OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: OSP Uchorowo »

To mamy małe szanse bo w gminie jest tylko jeden nadleśniczy
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: pol102 »

zaq12 pisze:Drodzy koledzy ja troszeczkę z innej beczki ale o to samo chodzi czy był by ktoś tak życzliwy i uprzejmy i pokazał jakiś wzór wniosku, prośby do mniejszych firm czy też osób prywatnych o dofinansowanie czy zakup jakiegoś sprzętu dla osp. Powiem krótko dopiero zaczynam szukanie gdzie można dostać jakąś kase czy sprzęt i taki wzór by mi bardzo pomógł pewnie nie tylko mi bo po prostu nie wiem co tam napisać i jak to ma wyglądać.
Proszę o wyrozumiałość i proszę nie pisać że jeśli nie wierz jak to napisać to nie bierz się za to bo chyba od tego jest forum żeby pomagać a nie żeby wyzywać innych od idotów itp ;)

Pozdrawiam
Jeśli nie potrafisz, szanowny druhu, napisać tak prostego pisma, to prawdopodobnie czas na rezygnację z zajmowanego stanowiska. Roszczeniowość w połączeniu z lenistwem, bo to trzeba nazwać po imieniu, to droga do nikąd. Radzę przeczytać w całości wątek związany ze zdobywaniem pieniędzy, a następnie to samo zrobić z wątkiem poruszającym ten temat, na forum strazak.pl.

Jeśli to wciąż zbyt dużo, możesz zapłacić - myślę, że znajdziesz za 50zł odważnego.
Awatar użytkownika

Topic author
OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: OSP Uchorowo »

Mam jeszcze takie pytanie jak rozliczyć sie z dofinansowania/darowizny z fiskusem czytałem o "podatku od dotacji" i o "podatku od darowizny" jest tam o 12% jeśli darowizna nie przekracza 10 tyś złoty. My dostalismy przelew na 8,5 tyś ale nie podpisaliśmy żadnej umowy i nie wiemy czy fiskus się nie doje..e
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: pol102 »

Podczas pisania swojego postu mogłeś zdobyć potrzebne informacje 3 razy. Zadzwoń do US lub biura rachunkowego i się dowiesz. Co najlepsze, zrobisz to sam!

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: akbeg1899 »

Dwa dni temu mieliśmy ,,kontrolę" z Nadleśnictwa, po tym jak złożyliśmy wniosek o darowiznę. Osoba przybyła z Nadleśnictwa powiedziała nam, że obecnie zmiany wprowadzone spowodowały, że teraz Nadleśnictwa nie mogą dać darowizny rzeczowej, a mogą np dofinansować zakup np sprzętu. Obecnie czekamy na odpowiedź - prosiliśmy o zakup dla nas wężów gaśniczych. Dostaliśmy wytyczne, żeby kolejny wniosek dotyczył dofinansowania zakupów, rozliczenie się za pomocą faktury zakupowej oraz definitywnie wskazać o co wnioskujemy.

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: jens16 »

Witajcie Panowie. Czy wiecie coś na temat finansowania OSP przez lasy pod koniec tego roku. Czy na koniec 2014 można spodziewać się dofinansowania. Ciekawi mnie czy zostały im jakieś pieniądze do rozdysponowania.
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Dotacja od Lasów Państwowych

Post autor: artur_wyszonki »

jens16 pisze:Witajcie Panowie. Czy wiecie coś na temat finansowania OSP przez lasy pod koniec tego roku. Czy na koniec 2014 można spodziewać się dofinansowania. Ciekawi mnie czy zostały im jakieś pieniądze do rozdysponowania.
Musisz jechać do nadleśnictwa i zapytać. Najlepiej z gotowym wnioskiem, jechać pogadać z nadleśniczym, jak go nie będzie to w dziale finansów podpytać i jak coś to od razu osobiście złożyć wniosek i czekać na pieniądze.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat