Vemar ES-1-12.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
michalosp94
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 01 sie 2014, 09:59
OSP (gm., woj.): Świerszczów, Cyców, Lubelskie
Status: Offline

Vemar ES-1-12.

Post autor: michalosp94 »

Witam.
Mam mały problem, posiadamy modulator Vemar ES-1-12. Modulator nie podaje sygnałów na głośniki, tylko słychać go w kabinie. Jest on ledwo słyszalny. Czy ktoś miał podobny problem? Może ktoś mógłby pomóc?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Vemar ES-1-12.

Post autor: fireman90 »

michalosp94 pisze:tylko słychać go w kabinie. Jest on ledwo słyszalny.
W tych modulatorach są głośniczki (coś jakby monitory) sygnalizujące ich sprawność. Miałem podobny przypadek, ale w nowym modulatorze od p. Vetulaniego tu jednak problem leżał w odlutowanym (odzgrzanym :roll: ) przewodzie w głównym głośniku. Małe, zwinne, żółte rączki nie dość dokładnie zgrzały śrubkę z końcówką przewodu cewki i po kilku nieudanych próbach lutowania, głośnik wymieniono mi na nowy (i tak był na gwarancji).
W Twoim przypadku sprawdź wpierw czy przewód od modulatora do głośników ma tzw. przejście. Najprościej odpiąć od modulatora wtyk (złącze) z przewodami do głośników i multimetrem zmierzyć ich rezystancję (jest podana na nalepkach). Jeśli miernik wskaże ok. 8 ohm instalacja sprawna a wina jest po stronie modulatora (końcówka mocy) jesli wskaże 0 (możliwe uszkodzenie przewodu) to pomiar powtórz jeszcze bezpośrednio przy głośnikach. Zależnie od wskazań jeśli nadal 0 -uszkodzone głośniki.
Jajakobyły
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat