Strona 1 z 1

Zebranie na terenie strażnicy

: ndz 19 paź 2014, 11:44
autor: anonimowy
Witam
W mojej jednostce istnieje problem z liczebnością członków oraz frekwencją. Zarząd nie widzi tego i lekceważy problem. Chce więc podjąć kroki aby temu zapobiec. Czy jako członek zwyczajny mam prawo zorganizować na terenie jednostki zebranie dla członków ? Wiem że sam prezes jednostki nie jest w stanie mi tego zabronić a czy zarząd może i jakie będą do tego podstawy ?
Pozdrawiam

Re: Zebranie na terenie strażnicy

: wt 21 paź 2014, 07:13
autor: Curahee
Jeśli Zarząd się uprze i w tej materii zgada to nie dostaniesz kluczy do otwarcia przybytku. Każdy ci powie, że jest chory i się w tyłek ugryziesz. Postaraj się o inną, niezależną lokalizację, np.: świetlica wiejska. Nie jestem pewien, jak to wygląda w statucie, czy członkowie zwyczajni mają prawo do zwoływania zebrań.

Re: Zebranie na terenie strażnicy

: wt 21 paź 2014, 08:43
autor: PiotrG
Zajrzyj do STATUTU.
Tam powinieneś znaleźć odpowiedź

Re: Zebranie na terenie strażnicy

: czw 30 paź 2014, 18:09
autor: Zenus
Zebranie możesz posiedzenia zarządu nie możesz i masz prawo do korzystania z własności OSP jaką jest strażnica ale wiadomo wymówek możesz napotkać wiele . Poza tym czuję bunt na okręcie żeby ci się czkawką nie odbiło , bo mała frekwencja to nie tylko wasz problem i często jest tak że nie ważne jaki jest zarząd i tak przychodzą tylko najbardziej oddani sprawie .