Pytanie o czapkę wyjściową

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Blaufox
Posty: 31
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 01 lut 2006, 20:45
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Pytanie o czapkę wyjściową

Post autor: Blaufox »

Mam wielkie pytanie. Zadali mi je młodzi z naszej MDP. Ponieważ bardzo szanuję ich dociekliwość a nie potrafiłem im odpowiedzieć - ale wstyd :oops: - mam wielką prośbę do Was. Przyślijcie mi mailem odpowiedź na pytanie:

Dlaczego (co to oznacza, skąd to się wzięło, do czego nawiązuje itp, itd) czapka wyjściowa strażaka-ochotnika ma "złamany", czy pochylony jeden z rogów?????
O odpowiedzi proszę na adres: a-moroz@neostrada.pl

Dzięki! Andrzej. 8)

P.s. Dlatego mailem, bo zaglądam tutaj jedynie co jakiś czas, a pytanie jest gwałtownie pilne.

Topic author
Blaufox
Posty: 31
Rejestracja: śr 01 lut 2006, 20:45
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Blaufox »

Od listopada (czyli już pół roku) niestety nie ptrzymałem od nikogo żadnej informacji na temat tego, dlaczego czapka strażaka ochotnika jeden ze swoich "rogów" ma "złamany" i jest przechylona na prawą stronę głowy. Czy nikt nie wie, czy są inne powody tego milczenia? Nie znalazłem tego w Regulaminie umundurowania ani nigdzie w necie.

I jak, czy ktoś zna tego uzasadnienie? Nadal czekam na maila.

Pozdrawiam!

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Post autor: el komendante »

Nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego tak jest. Po prostu ktoś kiedyś określił taki typ i to wszystko, tak jak np. krawat jest czarny a koszula biała a nie różowa. A swoją drogą wydaje mi się ze jest to skopiowana czapka- rogatywka wojskowa która parę lat temu weszła na wyposażenie MON i po prostu proces wykonania takiego nakrycia głowy odbywa się na skalę masową ( jak zwykle pieniądze)

Topic author
Blaufox
Posty: 31
Rejestracja: śr 01 lut 2006, 20:45
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Blaufox »

Dzięki! jest to jakieś wytłumaczenie :) Lepsze takie, niż żadne, prawda? dzięki! Przyjmuję więc, że jest to po prostu rogatywka a dla odróżnienia od wojskowych - z pochylonym "rogiem". Żewy woda lepiej spływała :D

Pozdrówka!

buli
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 16:31
Status: Offline

Post autor: buli »

Dobre pytanie. Myśle że ma to jakieś uwarunkowanie historyczne. Chyba nikt nie wymyslił sobie tak po prostu że czapka ma wyglądać tak a nie inaczej. Jeśli ktoś coś znajdzie to miło by było żeby to zamieścił.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Post autor: TadekB »

Drodzy moi. Trochę więcej wujka Googla.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rogatywka

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat