Tym razem jest na odwrót...

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Mateusz95
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 19 wrz 2009, 21:50
Status: Offline

Tym razem jest na odwrót...

Post autor: Mateusz95 »

Do usunięcia
Ostatnio zmieniony wt 17 sty 2012, 23:39 przez Mateusz95, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: Artur »

Witam!
Po Twojm poście widać że jest grupa chłopaków chętnych do MDP. Mam dla Ciebie propozycję, poproście cały zarząd OSP by zrobili zebranie z wami i dogadacie się na temat utworzenia drużyny. Koszty powstania MDP są nie małe wiem bo mamy taką dryużynę i sam się nią zajmuję, zakup strojów, wyposażenie i drobny sprzęt do ćwiczeń to jest spory wydatek. Nie mówię tutaj o torze do zawodów bo to już inna bajka. Może przez to wasz Prezes tak nie chętnie podchodzi do sprawy. Drużynę MDP może powołać zarząd OSP na podstawie Statutu OSP, każda jednostka ma taki statut.
Życzę powodzenia w dogadaniu się z Zarządem Waszej OSP
Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Topic author
Mateusz95
Posty: 3
Rejestracja: sob 19 wrz 2009, 21:50
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: Mateusz95 »

Do usunięcia
Ostatnio zmieniony wt 17 sty 2012, 23:39 przez Mateusz95, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: podymacz »

Jezu, taka młodzież to skarb. Wziąłbym Was do siebie z pocałowaniem ręki. Nie rozumiem tego prezesa. Jeżeli OSP nie zabezpieczy sobie napływu "nowej kadry", to wyginie jak dinozaury...

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: sedi »

podymacz pisze:Jezu, taka młodzież to skarb. Wziąłbym Was do siebie z pocałowaniem ręki. Nie rozumiem tego prezesa. Jeżeli OSP nie zabezpieczy sobie napływu "nowej kadry", to wyginie jak dinozaury...
Ten człowiek jest śmieszny żeby nie powiedzieć że to i...a. W wielu jednostkach jest problem żeby znaleźć ekipę do stworzenia MDP a tu prezent jak na dłoni.
Koszty może i są ale bez przesady. Dresy nie są aż tak drogie myślę że nawet bez kasy z gminy to ze składek własnych OSP można je kupić nie muszą w końcu być jakieś super bo nie to się liczy a zapał.
Chłopaki zawsze mogą też poprosić o pomoc rodziców dziadków itp. Można też znaleźć sponsora myślę że każde pieniądze się by liczyły.
Dres to koszt ok 60-80 zł
http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... ybrany=165
ale nie musicie mieć takich typowych dla mdp możecie też kupić zwykłe dresy i tu koszt jest mniejszy a buty to i tak w zawodach MDP ma miękkie obuwie więc chłopaki na bank w swoim wystartują.

Paweł z MDP
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: Paweł z MDP »

Zamiast dresów z bawełny lepiej wziąć dresy poliesterowe, ponieważ te z bawełny się "kulkuja" :?
Co prawda koszt jest wiekszy, ale lepiej postawić na jakość 8)
Awatar użytkownika

caiman
Posty: 25
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 19:04
OSP (gm., woj.): Łódź- Mikołajew
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: caiman »

Paweł z MDP pisze:Zamiast dresów z bawełny lepiej wziąć dresy poliesterowe, ponieważ te z bawełny się "kulkuja" :?
Co prawda koszt jest wiekszy, ale lepiej postawić na jakość 8)
Poliestrowe, czyli plastikowe aka "modny szelest"? Ja osobiście odradzam, szczególnie jeśli porównuje się do bawełny. Skóra nie oddycha, "szeleści" i w ogóle jak dla mnie mało komfortowo. A to, że się kulkują to chyba wina materiału/ użytku. Moje się nie kulkują (nie jakieś rasowe, tylko z Tesco za kilkanaście złotych).
OSP Łódź - Mikołajew
http://www.ospmikolajew.pl

Strażak ONA
Posty: 7
Rejestracja: ndz 07 mar 2010, 13:26
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: Strażak ONA »

Można Was tylko podziwiać za miłość do straży i za to, co dla niej robicie. U mnie w OSP miałam podobną sytuację, że komendant mnie totalnie blokował w utworzeniu MDP. Jednak widzisz, ja jestem pełnoletnia i ta sprawa wygląda trochę inaczej. Idź do kogos z Zarządu, porozmawiajcie z którymś ze "starych" strażaków, którzy doceniają Wasze starania. Jesteście naprawdę świetnym materiałem na przyszłych strażaków, bo to w Was jest przyszłość OSP, a prezes tego chyba nie zauważa. Walczcie o swoje, a ja trzymam za Was kciuki. Bo naprawdę trudno teraz o młodzież, która tak bardzo chce być zaangażowana w sprawy jednostki. Powodzenia i daj znać jak Wam poszło. A co do dresów to skontaktujcie się z redaktorem Polskiego Serwisu Pożarniczego na stronie: www.remiza.com.pl. Mateusz jest od tego żeby pomagać młodym, ambitnym ludziom i z pewnością pomoże Wam w zdobyciu dofinansowania z innych źródeł.

krzychu998
Posty: 21
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:48
OSP (gm., woj.): wojewudztwo malopolskie
Status: Offline

Re: Tym razem jest na odwrót...

Post autor: krzychu998 »

witam Mateusz95 powiedz mi z jakiego jestes wojewodztwa pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat