Mundury koszarowe

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
strażaczka :)
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 14 paź 2009, 21:48
Status: Offline

Mundury koszarowe

Post autor: strażaczka :) »

Mam takie jedno pytanko (no może nie jedno). Sytuacja wygląda tak: Niedawno założyliśmy MDP, mamy za sobą 75-lecie OSP, poświęcenie nowego wozu, defiladę, w której maszerowaliśmy (w czerwonych mundurkach). Na zawodach jeszcze nie byliśmy, ale zaczynamy się powolutku uczyć i w najbliższych chcemy wziąć udział. Wiem, że to pytanie już było, ale czy MDP może przynajmniej POMAGAĆ w obstawianiu imprez lub czegoś typu TourDePologne? Mniejsza o to. Mnie interesuje czy MDP może mieć mundury koszarowe ( takie zwykłe jak druhowie OSP http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... ybrany=736), jeżdzić w nich na zawody i pokazywać się publicznie? Czy my jesteśmy skazani na zawody jeździć w takich dresikach? zaznaczam, że u nas w MDP są zarówno chłopcy jak i dziewczyny i czy to nie jest jakaś przeszkoda?

Adam Acher
Posty: 25
Rejestracja: pn 05 lis 2007, 13:13
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mundury koszarowe

Post autor: Adam Acher »

1) Pojawiać na takich imprezach możecie się jak najbardziej, promując istnienie MDP, ale nie jako obsada wozu, który może być w każdej chwili dysponowany. Warto również żeby był do Was niezależny opiekun np ktoś z rodziców, żeby nie było że nagle będzie akcja i zostaniecie sami.

W tym punkcie przemyślcie procedurę awaryjną co macie robić jak by instruktor prowadzący zbiórkę w koszarach musiał wyjechać do akcji.

2) MDP może mieć mundury koszarowe do ćwiczeń i zawodów, ale ważne jest żeby je nosić godnie reprezentując daną OSP i Związek. Mam nadzieje, że nie muszę wspominać o tym że nosić powinno się je tylko podczas zajęć dla MDP.

3) W MDP mogą być dziewczyny jak i w korpusie. Wyjeżdżają one normalnie do akcji i może nie są aż tak silne jak faceci ale z pewnością udzielą lepiej wsparcia psychicznego podczas udzielania pierwszej pomocy. Moją prawą ręką w prowadzeniu MDP jest dziewczyna, która normalnie wyjeżdża do akcji i obraziła by się z pewnością, jak byśmy wszyscy robimy pompki, a ona miała by mieć taryfę ulgową.

Pozdrawiam
Adam Acher
Przewodniczący Rady Opiekunów MDP Woj. Mazowieckiego ZOSP RP
Opiekun MDP OSP Ursus
www.pierwszapomoc.warszawa.pl

Topic author
strażaczka :)
Posty: 7
Rejestracja: śr 14 paź 2009, 21:48
Status: Offline

Re: Mundury koszarowe

Post autor: strażaczka :) »

Dzięki wielkie za informacje xD
Teraz pozostaje mi rozmowa z panem prezesem i komendantem. Mam nadzieję, że uda mi się ich przekonać, bo całemu MDP zależy :) Argumenty mam, więc... Może się zgodzą :P :)
" Ósmego dnia Bóg stworzył strażaka"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat