Dziewczyny a OSP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

sslawek77
Posty: 446
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dziewczyny a OSP

Post autor: sslawek77 »

no to chyba raczej innych sposobów niema skoro
igitara94 pisze: -koleżanki nie chcą
-plakaty odpadają

nikogo nie zmusisz, no chyba ze bedziesz im płacił za to to sie moze skuszą.

jedyne wyjscie to zrobic dzien otwarty w remizie, zrób plakat napisz ze w dniu tym i tym są otwarte drzwi dla modziezy zapros wszystkich chetnych, młodziez rodziców, przedstaw jaki masz plany, co masz do zaoferowania
rozdaj oswiadczenie przystapienia, powiedz ze jak chca to sie moga zapisac jesli beda czynnie uczestniczyc w zbiórkach itp.
i zobaczysz czy to da efekt, inaczej to watpie skoro od góry nie pujdzie inicjatywa wobec młodych.

igitara94
Posty: 19
Rejestracja: sob 17 wrz 2011, 00:40
Status: Offline

Re: Dziewczyny a OSP

Post autor: igitara94 »

a dziękuje :D prezesowi powiedziałem to powiedział ze pomoże jak tylko bedzie mógł :D
postaramy sie jeszcze jakies prezentacje zrobić i do szoły dac

Drakulin
Posty: 21
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 00:44
Status: Offline

Re: Dziewczyny a OSP

Post autor: Drakulin »

Dziewczyny chylę czoła przed wami ;) najważniejsze, żeby się nie poddawać mimo, że rzucają wam kłody pod nogi. Niektórzy nie potrafią przyznać się do błędów. Ale jak zaczniecie osiągać sukcesy to ojców sukcesu będą całe szeregi. Ja opowiem wam swoją historię. Dzisiaj mam 26 lat od 3 lat jestem członkiem zarządu. Kiedyś zamarzyłem sobie aby w naszej jednostce była drużyna żeńska. Początkowo moi koledzy z zarządu wymyślali, że nie ma się kto nimi zająć, że nie ma pieniędzy itd. Wziąłem to wszystko na siebie tzn porozmawiałem z moimi młodszymi koleżankami i powiedziałem im jak wygląda sytuacja, że chciałbym założyć drużynę żeńską. Po mimo niechęci kolegów zadzwoniłem do jednej koleżanek w piątek ( 09.04.2010), żeby jutro zebrała koleżanki i spotykamy się w remizie. Przyszło 5 dziewczyn przegadaliśmy sobie z 2 godziny. Spotykaliśmy się tak co 2 tyg. W maju współorganizowaliśmy imprezę u nas w miejscowości dziewczyny pokazały się oficjalnie w koszulkach OSP i czapeczkach. N tej imprezie 2 dziewczyny zapytały się mnie czy mogą wstąpić. Zapytałem pierwszej 5 czy nie mają żadnych przeciwwskazań co do tych 2 osób ( bo wiadomo, że jak był konflikt między nimi to się to szybciej czy później rozpadło). Dziewczyny nie miały nic przeciwko więc od 5 maja było już 7 dziewczyn. Rozpoczęły się przygotowania na zawody moja wspaniała 7 miała obawy czy wystartować. Więc powiedziałem dziewczyny ćwiczymy a przed zawodami podejmiemy decyzję czy startujemy czy nie. W między czasie załatwiłem dresy na zawody. W trakcie przygotowań dołączyła do nas jeszcze jedna dziewczyna. W 2-tyg przed zawodami dziewczyny powiedziały, że mają duże obawy przed wystartowaniem, że wolały by za rok. Troszkę je wmanewrowałem więc wystraszone jak nigdy pojechały na swoje pierwsze zawody gminne. Z zawodów wróciliśmy z pucharem za I miejsce ... dziewczyny były w niebo wzięte. W tym samym dniu dowiedziałem się co najmniej jest to zasługa z 5 osób z męskiej drużyny, ale ok siedziałem cicho bo dla mnie największy sukces to to, że dziewczyny dostały najpiękniejszą nagrodę za włożony wysiłek na treningach. Okazało się, że we wrześniu jedziemy na powiatowe. Wystartowaliśmy może troszkę na pół gwizdka bo było bardzo mokro i powiedziałem im, że mają uważać bo zdrowie i nogi są najważniejsze. Zajęliśmy 2 miejsce. Dzisiaj mogę powiedzieć, że mamy 4 puchary ( 2 za I miejsce w Gminie i 2 za II miejsce w Powiecie), 10 wspaniałych dziewczyn, pełne umundurowanie dziewczyn i dużo zapału na ten rok, ale bardziej mnie cieszy, że mam zgraną drużynę za którą zawsze się wstawię. Jak będą najbliższe wybory do zarządu to postaram się aby dowódczyni dziewczyn znalazła się w zarządzie. Tak więc dziewczyny głowy do góry i walczcie bo warto ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat