Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
siea
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 13:40
Status: Offline

Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: siea »

Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Witam Serdecznie !
Należę do MDP od 5 lat... W tym roku mieliśmy w swoim OSP święto św. Floriana. Przy tej okazji zostałem odznaczony złotą odznaką MDP. I tu pojawia się moje pytanie :

1. Gdzieś wyczytałem (wikipedia) że trzeba posiadać najpierw srebrną i brązową odznakę zamin otrzyma się złotą... Czy to prawda ?
2. Jeśli tak to co mam zrobić ?
3. Od którego roku życia można należeć do OSP i MDP ?

998
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 kwie 2009, 11:55
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: 998 »

WARUNKI NADAWANIA ODZNAK: Odznaka „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” jest wyróżnieniem nadawanym członkom młodzieżowych i harcerskich drużyn pożarniczych za aktywną działalność w drużynie przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Odznaka posiada trzy stopnie:

1) pierwszy stopień - brązowa,

2) drugi stopień - srebrna,

3) trzeci stopień - złota.

Odznaka „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”:

1) pierwszego stopnia może być nadana po złożeniu ślubowania i posiadaniu półrocznego stażu w drużynie,

2) drugiego stopnia może być nadana po uzyskaniu odznaki pierwszego stopnia i posiadaniu 1,5 rocznego stażu w drużynie,

3) trzeciego stopnia może być nadana po uzyskaniu odznaki drugiego stopnia i posiadaniu 2,5 rocznego stażu w drużynie.

Członkom MDP w wieku 17-18 lat można przyznać po złożeniu ślubowania srebrną odznakę MDP z pominięciem brązowej. Odznakę złotą można nadać po półrocznym okresie posiadania odznaki srebrnej i wykonywaniu funkcji instruktorskich w szkoleniu drużyny.

Złota odznaka MDP może być przyznawana działaczom Związku OSP RP pracującym z młodzieżą pożarniczą. Uchwałę w tym zakresie podejmuje właściwe prezydium zarządu oddziału Związku.

Nie wiem jak to możliwe że dostałeś od razu złotą z pominięciem wcześniejszych, widać że opiekun i zarząd nie zwracają zbyt dokładnie uwagi na Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, a szkoda...

Topic author
siea
Posty: 8
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 13:40
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: siea »

998 napisał :
Nie wiem jak to możliwe że dostałeś od razu złotą z pominięciem wcześniejszych, widać że opiekun i zarząd nie zwracają zbyt dokładnie uwagi na Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, a szkoda...
Sami widzicie :( Ale co tutaj zrobić ? Mam się jakoś odwoływać ? i od którego roku życia (najwcześniej) można wstąpić do MDP ?

998
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 kwie 2009, 11:55
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: 998 »

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) jest powoływana na podstawie Statutu OSP przez zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP), który w tej sprawie podejmuje stosowną uchwałę.

MDP powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat (o dolnej granicy wieku decyduje dana OSP zapisując to w swoim statucie).


Odwoływać się raczej nie ma sensu, bo co to Tobie da.
A jesteś pewien że to jest złota odznaka a nie brązowa ? w jakim jesteś wieku ?

Topic author
siea
Posty: 8
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 13:40
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: siea »

:( Proszę nie uważać mnie za dziecko... mam 16 lat a odznaka wygląda tak :

Obrazek

To jest na 100 % złota !!! Chodzi tylko o to że boje się czy nie będę miał przez to kłopotów.... tak więc : czy nic mi za to nie grozi ? tzn za to że od razu mam złoto ... Czy żadna grupa strażacka nie może się do mnie przyczepić ?

Topic author
siea
Posty: 8
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 13:40
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: siea »

Po prostu chodzi o to czy nie będę miał kłopotów... czy to co się stało jest zgodne z prawem ?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: fireman90 »

siea pisze: czy nic mi za to nie grozi ? tzn za to że od razu mam złoto ?
siea pisze:Po prostu chodzi o to czy nie będę miał kłopotów...
Spokojnie 8) ,co najwyżej grozi Ci sprzątanie remizy poza kolejnością :wink: , a kłopoty (wyrzuty sumienia raczej) to powinien mieć Zarząd Twojej OSP za nieprzestrzeganie Regulaminu odznaczeń. Skoro Zarząd to olał to Ty tym bardziej się nie przejmuj.Tak nb, to nie pierwszy i pewnie jeszcze długo nie ostatni przypadek. Łamanie Regulaminów wszelakich, jest w bardzo wielu jednostkach OSP nagminne.
siea pisze:grupa strażacka
a to co za twór ? Czego Was tam w tej MDP uczą :shock:
Jajakobyły

Topic author
siea
Posty: 8
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 13:40
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: siea »

heh samotwór ;p nie wiedziałem jak to ująć... no dziękuję .... można zamknąć temat

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

Post autor: HUSARZ »

Jedno pytanie masz na nią papiery z uzasadnieniem jeśli tak to wszystko gra
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat