Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Paweł z MDP
Status: Offline

Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Paweł z MDP » sob 01 maja 2010, 13:49

Zakładam ten temat z myślą o tym, aby opiekunowie MDP oraz sami ich członkowie( bo wiem, że na tym forum kilka takich jest) opisywali działalność swojej drużyny. Chodzi mi przede wszystkim o:
*skład drużyny(płeć, wiek)
*sukcesy poszczególnych drużyn
*informacje o przeprowadzonych zbiórkach (tematyka, pomysły na przyszłość)
* oraz wiele innnych informacji
Myślę, że ten temat podsunie parę dobrych pomysłów innym i przyda się :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam :wink:

Bert
Posty: 9
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 21:39
OSP (gm., woj.): Trzebosz, gm. Bojanowo, WLKP
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Bert » wt 04 maja 2010, 22:23

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, jednak temat dot. MDP bardzo mi się spodobał.
Jestem jedną z aktywniejszych osób w naszej OSP, dla których straż to nie tylko zabicie czasu czy pozalekcyjne zajęcie. Straż to pasja, na którą poświęcam sporo czasu.

Nasza jednostka, OSP Trzebosz (http://www.osptrzebosz.eu) jest najaktywniejszą strażą w gminie, w której działa młodzież. Mimo, iż nasza wieś liczy ok. 400 mieszkańców, udało nam się zebrać zgraną grupę młodzieży w wieku 12-18 lat, która chętnie działa na wsi i w gminie. Razem już któryś rok z rzędu pomagamy podczas WOŚPu, pokazujemy się z naszą zabytkową sikawką z 1908 roku na festynach wiejskich, pomagamy mieszkańcom, dajemy pokazy w szkołach i przedszkolach oraz organizujemy dla uczniów konkursy. To, co robimy sprawia nam ogromną przyjemność.

W straży działam już piąty rok. W tym czasie 3-krotnie z moją drużyną występowaliśmy na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Wszystkie 3 występy sporo nas nauczyły (najbardziej przegrywać). 1. rok był najcięższy. Zapoznanie się z funkcjami w straży, poznanie swoich obowiązków, ale przejdźmy do zawodów. Ciężko trenowaliśmy, nasz pierwszy start zakończył się 4 miejscem. Rok później zabrakło niewiele, 2 miejsce i żal, że był tak blisko. Ostatnie zawody, w 2009 roku wspominamy najgorzej. Byliśmy świetnie przygotowani, czasy w bojówce były szokujące, jedne z lepszych w powiecie. Czuliśmy, że w gminie nie ma nam równych. Mała trauma, musztra. Udało się, 3 lata treningu i 0 pkt karnych, czas na sztafetę. Jako, że większość z nas ma bliski kontakt ze sportem, w biegu sztafetowym poradziliśmy sobie świetnie. Przed bojówką czuliśmy, że 1. miejsce jest nasze i po 2 latach wystartujemy na zawodach powiatowych.
Sędzia opuścił chorągiewkę, ruszyliśmy. 28 sekund i linia gotowa czekamy na wodę! Każdy z uśmiechem stoi obok węży lub trzyma prądownicę, po kilkunastu sekundach uśmiechy zanikły. Motopompa, mimo iż swoje przeżyła, odpaliła 'na kopa'. To niestety nie wystarczy, żeby wygrać zawody, trzeba podać wodę. Niestety nasza nie była w stanie. Pozrywane kaski, łzy w oczach, żal do samych siebie, rozpacz. Tak można opisać uczucia, jakie nam towarzyszyły. Do dzisiejszego dnia żal mi tego występu. Nie po to tyle trenowaliśmy, żeby nasz wspólny ostatni występ zakończyć dyskwalifikacją. Zmiażdżyliśmy wszystkie drużyny, puchar za 1 miejsce mieliśmy w kieszeni... no niestety. Czasu cofnąć się nie da.

Przepraszam, że mój post stał się blogiem. Jeszcze tylko krótko.
Nasza jednostka głównie składa się z młodych ludzi, we wsi nie ma starszych osób, które chciały by nas wesprzeć.
Mimo młodego wieku nabieramy sporo doświadczenia. Startujemy w międzynarodowych zawodach sikawek konnych w Cichowie, wcześniej na zawody podobnej rangi wybieraliśmy się do Trzebiatowa. W Trzebiatowie sędziowie niestety nie polubili nas, na start dostaliśmy 20 pkt karnych 'za młodość'. W tym momencie zostaliśmy skreśleni, warto dodać, że występ na tamtych zawodach byłby bardzo udany, gdyż czas jaki uzyskaliśmy dawał nam miejsce w najlepszej ósemce.

Poza tymi występami staramy się istnieć w internecie. Zapraszam na naszą stronę, znajdziecie tam nasze działania społeczne, wywiady i artykuły z gazet a także nasze mini-kino - profil na youtube z masą filmów z naszych występów na zawodach, itp. Serdecznie zapraszam - http://www.osptrzebosz.eu

Jeżeli chcecie zawrzeć z nami współpracę, lub macie jakieś pytania odsyłam was na nasze forum: http://www.forum.osptrzebosz.eu

P.S. Dziś 4 maja, najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich druhów i druhen, OSP Trzebosz pozdrawia.

Topic author
Paweł z MDP
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Paweł z MDP » śr 05 maja 2010, 15:51

Bardzo fajnie, że ktoś w końcu rozpoczął mój temat. Wielkie dzięki za twoją wypowiedź. Mam jeszcze do Ciebie jedno pytanie :D Czy Wasza MDP posiada jakieś stroje, jeśli tak to czy mógłbyś opisać ich wygląd :?:

8)
Awatar użytkownika

caiman
Posty: 25
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 19:04
OSP (gm., woj.): Łódź- Mikołajew
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: caiman » śr 05 maja 2010, 21:45

Słówko o naszej MDP. Jeśli chodzi o stroje to można je zobaczyć w naszej galerii:

Mundurki:
Obrazek
Więcej "czerwonych" w galerii z zebrania sprawozdawczego:
http://www.ospmikolajew.pl/photogallery.php?album_id=51

Mundurki + kurtka:
Obrazek

Tutaj sportowe dresy (takie same ma nasza KDP):
Obrazek

Obrazek
Więcej dresów w galerii z zawodów: http://www.ospmikolajew.pl/photogallery.php?album_id=34

Co do aktywności, to za dużo nie powiem, bo opiekunem nie jestem, ale wiem, że dzieciaki się nie nudzą. Co którąś sobotę (co 2gą chyba) mają zbiórki w naszej świetlicy (malowanie, wycinanki itp), ostatnio prezes się postarał i udało się zabrać dzieciaki na nasze Łódzkie lotnisko, gdzie było na co popatrzeć, m.in. 36-cio tonowy GCBAP Avenger.

Obrazek
Cała galeria: http://www.ospmikolajew.pl/photogallery.php?album_id=61

Za chwilę mają mieć wycieczkę po Łodzi. Dwoje z naszych MDP (rodzeństwo) w tym roku zajęło 1 i 2 miejsce w swoich kategoriach w miejskim OTWP. Po mszy z okazji Dnia Strażaka było zebranie z rodzicami w sprawie jakiegoś obozu dla MDP. Piszę ogólnikami, bo nie wiem dokładnie co kombinują, ale jestem przekonany, że ktoś z opiekunów chętnie się tą wiedzą z wami podzieli.

Zapraszam zatem do kontaktu na nasz główny email zarzad@ospmikolajew.pl z dopiskiem "do opiekunów MDP" czy jakoś tak i na pewno jakiś odzew będzie.
OSP Łódź - Mikołajew
http://www.ospmikolajew.pl

Bert
Posty: 9
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 21:39
OSP (gm., woj.): Trzebosz, gm. Bojanowo, WLKP
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Bert » czw 06 maja 2010, 08:54

Niestety, zazwyczaj występujemy w zwykłych koszarówkach. Galerie można zobaczyć na www.osptrzebosz.eu

Topic author
Paweł z MDP
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Paweł z MDP » czw 06 maja 2010, 19:25

Czy te koszarówki wasi chłopacy posiadają w domu, własne :?: Czy są pożyczone na różne uroczystości od strażaków z OSP :?:
Bo ja jako członek MDP bardzo bym chciał i dążę do tego aby starsi chłopacy z MDP mieli swoje koszarówki :?

Bert
Posty: 9
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 21:39
OSP (gm., woj.): Trzebosz, gm. Bojanowo, WLKP
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Bert » czw 06 maja 2010, 20:32

Muszę przyznać, że nasza jednostka głównie funkcjonuje z MDP. Mamy 2 komplety koszarówek przeznaczone dla MDP, składane są w remizie i udostępniane na imprezy, zawody czy jakieś szczególne okazje.

Oczywiście starsi i aktywni członkowie mundury przechowują w domach.

Topic author
Paweł z MDP
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Paweł z MDP » pt 07 maja 2010, 17:00

No nieźle, nasza MDP rozwija się przez cały czas, a chłopacy są bardzo zdeterminowani :D Ja sam nie mogę doczekać się strojów dal nas 8)

strażaczka :)
Posty: 7
Rejestracja: śr 14 paź 2009, 21:48
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: strażaczka :) » śr 19 maja 2010, 21:40

Hmmm... No ja też się mogę tutaj pochwalić.
Nasze MDP jest prawie THE BEST xD Oczywiście jest kilka niedociągnięć, ale można z tym żyć ;/.
W skład drużyny wchodzi 5 dziewczyn w wieku 12-16 lat (ja jestem najstarsza ^^ ) i 10 chłopaków w wieku 12-15 :P
Ostatnio dosyć prężnie działamy i jestem bardzo zadowolona. Bardzo czynnie włączaliśmy się do różnych prac, które wykonywała nasza OSP. Pomagaliśmy przy sprzątaniu remizy, drogi, chodników, pokazujemy się w czerwonych mundurkach itp. Strażacy cieszą się z tego, że MDP przejęła część ich obowiązków, bo naprawdę nieźle ich odciążamy (przynajmniej się staramy wtedy, kiedy jest to możliwe). Zaczęliśmy ćwiczyć do zawodów i zbiórki organizujemy regularnie :) Sporo ćwiczymy i starsi strażacy chyba to doceniają :) Hmmm... Co jeszcze? No we wakacje część z nas (8 osób) jedzie na tygodniowy obóz ratownictwa medycznego. Prezes postanowił, że dofinansuje nam zakup mundurów koszarowo-treningowych :)

Więc... Nie wiem co jeszcze, chyba tyle :) A plany na przyszłość? Na razie nie wiemy. Skupiamy się, żeby ćwiczyć na zawody. Obecnie "kibicujemy" (bo nic innego nie możemy zrobić) druhom w zmaganiach z powodzią i jej skutkami. :D
" Ósmego dnia Bóg stworzył strażaka"

Robert O.
Posty: 7
Rejestracja: czw 10 cze 2010, 15:45
OSP (gm., woj.): Tczew, woj. Pomorskie
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: Robert O. » czw 10 cze 2010, 15:52

Witam,


Jestem czlonkiem MDP w turzy, jestem tam rok a juz mam na koncie niezle osiagniecia wygralismy zawody gminne, teraz czyli 12 czerwca jedziemy do Ustki na Wojewódzkie Zawody MDP. Cieszę sie bardzo ze moge tam chodzic. Jako moje osobiste zwyciestwa to I miejsce w gminnych zawodach OTPW, niestety w eliminacjach Powiatowych odpadłem. Bardzo mi się podoba. :)

PeresStrazak
Posty: 1
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:20
OSP (gm., woj.): OSP Kłodawa gmina Kłodawa woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: PeresStrazak » sob 26 cze 2010, 23:07

Witam.Jestem członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kłodawie woj.Wielkopolskie.Drużyna MDP do której należę od 5lat została założona w 1996r.Do drużyny należą chłopcy jak i również dziewczyny w wieku od 12 do 18 lat.W chwili ukończenia 18lat członkowie MDP przechodzą bezpośrednio do Ochotniczej Straży Pożarnej.Nasza drużyna razem z Ochotniczą Strażą Pożarną bierze udział w:
-Zabezpieczeniu Corocznej Pieszej Pielgrzymki do Błennej.
-Zabezpieczeniu Imprez na terenie gminy Kłodawa miedzy innymi Dni Kłodawy,Święta Rzepaku,Dożynek Gminnych.
-Zajmujemy się rozładunkiem żywności w Opiece Społecznej jak i również w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.
-Przeprowadzamy pogadanki i pokazy w szkołach na terenie gminy Kłodawa.
Nasza drużyna zajmuje sie również roznoszeniem ulotek reklamowych firmy "Polo Market" na terenie miasta Kłodawa i na terenie miasta Krośniewice.
Oprócz w/w przykładów nasza drużyna bierze udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych,jak i również w Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.Również jako drużyna jeździmy na rożnego typu wycieczki.Oprócz tego w czasie ferii i wakacji są przeprowadzane zbiórki szkoleniowe i manewry w Parku Górnika oraz ćwiczenia w Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego przy Kopalni Soli Kłodawa.Co roku organizujemy na terenie naszej strażnicy Zawody dla Członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pod nazwą "Strong Fire Man", które mają na celu integracje drużyny młodzieżowej oraz rywalizacji podczas zawodów.Zawody są przeprowadzane przez 3 dni a 4 dnia odbywa się finał imprezy na której podsumowujemy 3 dni rywalizacji i właśnie w tym dniu rozdawane są nagrody w postaci pucharów jak i innych drobnych gadżetów ufundowanych przez sponsorów .Właśnie na te zawody każdy członek MDP wykonuje własną koszulkę.Więcej o naszej drużynie można dowiedzieć się na stronie http://www.osp-klodawa.bloog.pl Proszę o pozytywne komentarze w Księdze Gości.

tomek200949
Posty: 15
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 19:49
OSP (gm., woj.): OSP Lwówek, gm Sanniki, woj mazowieckie
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: tomek200949 » czw 03 lut 2011, 19:56

witam druhowie w mojej jednostce dopiero od 2 lat jest MDP jestem naczelnikiem jednostki no i zauwazylem ze moi chlopcy bardza chca dzialac w strazy cwiczyc trenowac szkolic się mam pytanie jak organizujecie zajecia cwiczenia w swoich jednostkach dla MDP prosze o porady pozdrawiam

dzarek
Posty: 2
Rejestracja: śr 09 lut 2011, 14:04
OSP (gm., woj.): woj.Wielkopolskie, powiat kościan. gm Krzywiń
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: dzarek » śr 09 lut 2011, 14:19

Witajcie
jestem tu nowy na tym forum, więc.

mam 17 lat i jestem w OSP 7 lat. :)

Co my pamiętamy najbardziej:)

pierwszy nasz występ i zeszłoroczny, niestety już to będzie nasz ostatni z względu na wiek. ale wystartujemy w już
,,starych'' :) jako 18 latki:).
BTW:

pierwszy nasz występ był bardzo nieudany.
mianowicie, w sztafecie byliśmy 5 z powodu punktu karnego po przez strącenie tyczki pod drabinką.
a druga sprawa to bojówka, wszystko pięknie ładnie, ale koledze z prawej roty zablokowały sie końcówki i źle się skręciły, a rozkręcenie było trudne. ale udało sie. i w ostateczności czas 1.60 bez punktów karnych.
o zajeliśmy 13/18 drużyn.
a ostatni występ naszej drużyny był chyba najlepszy bo 4 miejsce.
było by 1 gdyby nie moto pompa i komędy.
mam nadzieje że nasza nowa drużyna będzie lepsza od nas.

Obrazek
Nasza drużyna młodych.(zdjęcie robił nasz komendant)

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: skulski5 » śr 09 lut 2011, 21:28

tomek200949 pisze:witam druhowie w mojej jednostce dopiero od 2 lat jest MDP jestem naczelnikiem jednostki no i zauwazylem ze moi chlopcy bardza chca dzialac w strazy cwiczyc trenowac szkolic się mam pytanie jak organizujecie zajecia cwiczenia w swoich jednostkach dla MDP prosze o porady pozdrawiam
MDP to nie tylko szkolenia i ćwiczenia ale skoro o to pytasz... Napewno bierzecie udział w zawodach sportowo- pożarniczych wg. regulaminu CTIF, możesz ich podszkolić i poćwiczyć wg regulaminu dla strażaków OSP. Poszukaj "materiały i program szkolenia dla MDP" w necie, tu jest wszystko. Jak najwięcej ruchu dla młodych ludzi a mniej teori bo ich to nudzi. Młodzi ludzie lubią też działać charytatywnie... robić coś dla innych... Dużo tego jest jak bedziesz konkretnie wszystkim zinteresowany to daj znać na maila skulski5@wp.pl. Jestem 11 lat opiekunem i mam 30 dzieciaczków w MDP...

HarynOKR
Posty: 2
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 15:08
OSP (gm., woj.): Strzeleczki Strzeleczki opolskie
Status: Offline

Re: Wasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :)

Post autor: HarynOKR » ndz 24 kwie 2011, 15:44

Witam

Czy ma ktoś wzór na POZWOLENIE USTAWOWEGO OPIEKUNA na przynależność podopiecznego do MDP
Bardzo bym prosił o przesłanie takiego wzoru druku. Przed startem w zawodach chcę aby był komplet dokumentów i nikt nie miał pretensji jeśli by komuś coś się miało stać.

pozdrawiam
OSP Strzeleczki
ospStrzeleczki@gmail.com
ODPOWIEDZ