Komisja do spraw MDP przy ZG ZOSP RP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
TEDI
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Komisja do spraw MDP przy ZG ZOSP RP

Post autor: TEDI »

Niedawno w Warszawie odbyłsię posiedzenie komisji MDP i zastanawiam się, czy będą tam tylko "gadali", czy uda się coś zdziałać, apotrzeby są duże: - określenie kim jest opiekun drużyny i jakie ma zadania
- kim jest d-ca drużyny i kto nim może być
- szkolenie opiekunów i d- ców drużyn
- opracowanie programu szkolenia tych funkcyjnych, bo mamy
tylko program do szkolenia członków MDP i wzależności od potrzeb różnie go tylko nazywamy.
- czy ktoś jeszcze pamięta jak wyglądają specjalności pożarnicze?

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Jeśli chodzi o specjalności pożarnicze to jest faktem że nie spotkałem się z nimi nigdy. Niedawno kupiłem kalendarz strażacki książkowy i dowiedzialem się dopiero że coś takiego istnieje, szkoda że nie ma tam wzorów tych specjalności. A pomysł ten jest bardzo dobry bo pomaga mobilizować młodzież do pracy, w końcu tsałe rozwiajanie węży im się musi znudzić.
Jeśli chodzi o zadania opiekuna to w mojej jednostce jest tak że opiekun jest zarazem szkoleniowcem, i wykonuje wszelkie prace które w myśl regulaminu MDP powinna wykonywać rada. U mnie rada druzyny powołuje tylko dowódców i ustala schemat organizacyjny MDP.
Dowódcą drużyny na dzień dzisiejszy może być każdy członek MDP, jesli uzyska poparcie większej liczby członków MDP, kandydat ten musi ukończyć kurs dowódców druzyn MDP.
Szkolenie opiekunów - też mnie ciekawi.
Program szkolenia przydałby się, choć opracowałem swój.
Pozdrawiam i też czekam aż ujawnią się decyzje posiedzenia.

Topic author
TEDI
Status: Offline

Specjalności

Post autor: TEDI »

Witam i pozdrawiam. Chętnie podzielę się moimi wiadomościami z SenseY-em, trochę się w tym orientuję. Proszę o kontakt. Jest województwo które korzysta regularnie z specjalności pożarniczych na obozach MDP. (pomorskie)

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Jestem użytkownikiem forum. Wyślij mi prywatną wiadomość. Zapraszam Ciebie również do tego abyś się zalogował. Wyślę Ci adres e-mail.

fajermen
Posty: 10
Rejestracja: sob 12 lut 2005, 14:52
Status: Offline

Re: Specjalności

Post autor: fajermen »

Witam !
TEDI pisze:Witam i pozdrawiam. Chętnie podzielę się moimi wiadomościami z SenseY-em, trochę się w tym orientuję. Proszę o kontakt. Jest województwo które korzysta regularnie z specjalności pożarniczych na obozach MDP. (pomorskie)
A co to za tajemnicze "szepty", ty mi podaj e-mail, ja sie z toba podziele wiadomościami :) . od tego jest panowie forum aby i ten co zaczyna swoją działalność też czegoś się nauczyłi i dowiedzieli. :oops:
Pozdrawiam.
Władek

PJ
Posty: 43
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 11:39
Status: Offline

Post autor: PJ »

SenseY pisze:Jeśli chodzi o specjalności pożarnicze to jest faktem że nie spotkałem się z nimi nigdy.
A widziałeś to:
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode ... ddzial=112

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Widziałem to. Ale zauważ że zestaw specjalności pożarniczych został zatwierdzony 17.05.2005r a ja pisałem post w roku 2003. Także nie wyskakuj mi szanowny moderatorze teraz że czegoś nie dopatrzyłem. Powinieneś przyglądać się uważniej postom, zwłaszcza jako moderator. Choć z drugiej strony patrząc to dla kolegów związkowców jest to typowa taktyka aby dokopać komuś komu się działalność związkowców nie podoba.

Co do wypowiedzi fajermena:
Są tematy które nalezy poruszać na forum publicznym i są tematy które należy poruszać w cztery oczy. O tym jak będę rozmawiał z kimś nie będziesz decydował ty.

Miałem się na tym forum już nigdy nie wypowiadać, ale nie pozwolę sobie aby jakieś osoby pozwalały sobie na zbyt wiele.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat