Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
djpawlo21
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 24 mar 2011, 19:05
Status: Offline

Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: djpawlo21 »

Witam! Jestem nowy na forum witam wszystkich. Mam poważny problem zostałem opiekunem MDP. Chciałbym organizować z nimi spotkania ale nikt z mojej jednostki nie prowadził wcześniej takich spotkań. Mam takie pytanie co na takim spotkaniu można robić (może jakieś prezentacje komputerowe. Jeśli miałby ktoś takie materiały proszę o podesłanie na e-mail: djpawlo21@gmail.com). Czekam na odpowiedzi.




POZDRAWIAM
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: druhprzemek »

Poszperaj na stronie ZOSP RP. My znaleźliśmy tam wzorcowy plan dla MDP. Trochę go przerobiliśmy i mamy się czego trzymać. Myślę jednak, że powinieneś skupić się bardziej na tężyźnie fizycznej, ponieważ zaczyna się wiosna. Nad musztrą też możesz popracować. To wyrobi im trochę posłuszeństwo wobec przełożonych. No i pomyśl nad odpowiednimi karami za niewykonanie rozkazu ;P
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: Artur »

Może to coś Ci pomoże: http://www.flamis.pl/pdf/index.php?sear ... string=mdp cztery pliki ja dodałem na tą stronkę. A jeszcze filmik http://www.flamis.pl/video/Regulamin_za ... w_CTIF_MDP Regulamin zawodów CTIF MDP
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

anius2
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 gru 2009, 12:25
OSP (gm., woj.): Śląskie, Rybnik
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: anius2 »


Topic author
djpawlo21
Posty: 2
Rejestracja: czw 24 mar 2011, 19:05
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: djpawlo21 »

Wielkie dzięki koledzy za pomoc. Wszystkie te materiały są bardzo fajne i z pewnością skorzystam z nich na spotkaniach.

Wielkie dzięki i POZDRAWIAM
Awatar użytkownika

mietek
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 cze 2012, 23:40
OSP (gm., woj.): Tychowo, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: mietek »

Odświeżam :D
Jestem członkiem OSP od 2 lat a od niedawna czyt. 3 miesiące jestem opiekunem MDP.
Wygląda to tak że niby MDP u nas było ale nie było.
Chodzi o to że mało wiem od MDP, ciągle coś czytam i i staram się uzupełniać moją wiedzie. 3 miesiące temu zaczęliśmy robić co tygodniowe zbiórki z młodzieżą i przygotowywaliśmy ich głównie pod zawody. Zawody się skończyły i trzeba coś robić dalej :mrgreen:
Jakąś tam wizje mam 8)
Ale zmierzając do meritum to czytałem na forom o prądopiłce... Sam chętnie bym się pobawił z chłopakami :lol: ale jak to wygląda z młodzieżą i zabawą z wodą. Czy są jakieś prawne przeciwwskazania aby np. przy omawianiu armatury wodnej poćwiczyć z nimi rozwijanie i puścić wodę?
Podejrzewam że z 16+ nie ma problemu bo oni mogą nawet z nami na zwodach startować, ale jak to wygląda z młodszymi...
Uprzedzam że zdaje sobie sprawę z tego że trzeba uważać z ciśnieniem przy ewentualnym podawaniu wody dla młodzieży :P
Pozdrawiam :|
Obrazek

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: Kamis »

pamiętasz jak przed wprowadzeniem CTIF chłopaczki po 12 lat biegali w bojówce :D :?: moim zdaniem nie ma czego sie obawiac :)
STAR POWER
Awatar użytkownika

mietek
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 cze 2012, 23:40
OSP (gm., woj.): Tychowo, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: mietek »

Dzięki ;)
Mam nadzieje że młodzieży się spodoba.
Tak sobie myślę że będę prowadził na naszej stronie: www.osptychowo.org
wirtualny dziennik tematów tak że jeżeli kogoś nie będzie na zbiórce to będzie mógł sam w domu się doedukować :o
PS. mógł by ktoś zapodać kod do platformy internetowej bo w piątek zaczynam z młodzieżą swój misterny plan a komendant mi jeszcze nie załatwił kodu z powiatu. :(
Obrazek

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: skulski5 »

Śledze ten temat od początku. Gratuluje chęci, takich trzeba w straży. Ja też prowadze MDP i byłem w MDP, w sumie 15 lat doświadczenia. Jakbyś chciał to zadzwoń to ja chętnie doradze jak młodych przyciągnąc ( mam 40 osób w MDP), co z nimi możesz robić. A z tą piłką to uważaj..... Na ten temat moge troche powiedzieć., jest to fajne ale nie za bardzo bezpieczne.


Osoby które potrzebują pomysłów jak przyciągnąć człoków do MDP, chętnie pomoge i doradze.

Mój nr. 512-011-265

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: Fistach »

skulski5 pisze:Śledze ten temat od początku. Gratuluje chęci, takich trzeba w straży. Ja też prowadze MDP i byłem w MDP, w sumie 15 lat doświadczenia. Jakbyś chciał to zadzwoń to ja chętnie doradze jak młodych przyciągnąc ( mam 40 osób w MDP), co z nimi możesz robić. A z tą piłką to uważaj..... Na ten temat moge troche powiedzieć., jest to fajne ale nie za bardzo bezpieczne.


Osoby które potrzebują pomysłów jak przyciągnąć człoków do MDP, chętnie pomoge i doradze.

Mój nr. 512-011-265
Jak możesz to napisz tutaj bo szkoda żeby wszyscy do Ciebie dzwonili :) dzięki!

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: fire45 »

Dokładnie, podziel się swoim doświadczeniem tutaj na forum.
Nie chcemy zabierać Ci wolnego czasu, wyobraź sobie, że teraz zadzwoni do Ciebie 30 osób.
Każdemu tłumacz to samo i odpowiadaj na identyczne pytania.

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: skulski5 »

Panowie ja mam pod sobą 3 MDP z różnych jednostek OSP ( dwa powiaty). Tak sie złożyło że uwielbiam prace z młodzieżą i wszystkie OSP traktuje równo. Dlatego nie pisze co można dla nich robić. W jednej Miejscowości mam duże wsparcie gminy, to moge dużo wymyślać, w drugiej gminie mam troche mniejsze , to robie troche mniej, ale w tej miejscowości co mam praktycznie zerowe wsparcie ze strony gminy to odnosze najwieksze sukcesy w zawodach bo gmina dla dzieci nic nie robi.


Dlatego nie pisze nic na temat MDP bo nie wiem jakie dana miejscowość ma możliwośći, a wiem jak pozyskać środki na MDP.

Dzwońcie ja doradze jak moge....

krystian1901
Posty: 17
Rejestracja: śr 07 kwie 2010, 19:00
OSP (gm., woj.): Szerzyny, małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomocy! Zostałem opiekunem MDP.

Post autor: krystian1901 »

Tak ja wyżej kolega wspomniał baaaaardzo dużo zależy od środków z gminy bo gdy ich niestety wielokrotnie brakuje na rozwój młodzieży trzeba zasięgać pomocy powiatu :)
Zapraszamy na http://ospszerzyny.pl/ :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat