gminna komisja do spraw sportu i pozyskiwania członków MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
sslawek77
Posty: 446
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

gminna komisja do spraw sportu i pozyskiwania członków MDP

Post autor: sslawek77 »

ostatnio na zjeździe gminnym została powołana komisja na w/w temat, z każdej jednostki 1 osoba zasiada m.in. z mojej zostałem wytypowany, chciałbym wiedziec czy u was też takie komisje działaja i z jakim skutkiem ?? Czy jak powstały to czy za tzw "gadką słowną" poszły pieniazki na ten cel ? Bo jak wiadomo że zbudowanie drużyny od podstaw to nie mały nakład $$$ jest potrzebny, a zawody to nie wszytko. Komisja gminna musi coś opracować ze by to zacheciło w kazdej poszczególnej jednostce młodych do wstępowania w MDP.

Mysle ze temat sie rozwinie, bo sa miejscowosci co jest dosc sporo tej młodziezy ale niestety niema pomysłu jak ich zachecic.

Biniew
Posty: 3
Rejestracja: pn 27 lut 2012, 08:43
OSP (gm., woj.): OSP Biniew, Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie
Status: Offline

Re: gminna komisja do spraw sportu i pozyskiwania członków M

Post autor: Biniew »

Czy moglbys cos wiecej napisac na temat waszej komisji?
Bardzo interesuje mnie ten temat.
W naszej jednostce srednia wieku jest taka ze za chwile bedziemy mieli tylko czlonkow honorowych.
Nasz Zarzad nie rozumie ze mlodziez to przyszlosc OSP.

Topic author
sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: gminna komisja do spraw sportu i pozyskiwania członków M

Post autor: sslawek77 »

Komisja dopiero powstała, na razie żadnych konkretów nie przedstawiła, a szkoda bo czas ucieka...
jednak u siebie bez większych problemów uzbierałem chłopaków na drużynę do wystawienia na zawodach, wczoraj zrobiłem im pierwsza zbiórkę, na początek z ich strony widać chęci, ale czy będą konsekwentni to się okaże :)
O ile dla mojej MDP w budżecie w zeszłym tygodniu zostało zabezpieczone 4000zł
to raczej nie wszystkie OSP mogą liczyć na taką kasę na młodzieżówkę.
Wg mojej oceny to kasa i zaangażowanie opiekunów MDP będzie chyba największą bolączką...
Jeden chłopak powiedział, że w zeszłym roku chciał wystartować w sąsiedniej miejscowości bo robili tam drużynę, to na zbiórce wsadzili ich do auta ze by sobie pooglądali, coś im tam poczytali z regulaminu, pobiegali w kółko...no i zrezygnował bo się nie dowiedział jak maja wyglądać prawidłowo konkurencje i tor przeszkód, zresztą odzwierciedliło to zajęte miejsce na zawodach...
Awatar użytkownika

Marek998
Posty: 1
Rejestracja: śr 23 sty 2013, 12:07
Status: Offline

Re: gminna komisja do spraw sportu i pozyskiwania członków M

Post autor: Marek998 »

Witam.
Bardzo ciekawi mnie temat Komisji ds. Młodzieży i Sportu. W naszej gminie powołaliśmy takową początkiem tego roku. Tak się składa że zostałem jej przewodniczącym. Na pierwszym posiedzeniu opracowaliśmy regulamin i plan pracy na 2013 rok. Nakreśliliśmy w planie zadania Komisji, oraz przedsięwzięcia jakie chcemy zrealizować w tym roku. w skład Komisji wchodzą przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP, w których działają MDP. Pierwszym naszym zadaniem było rozesłanie ankiet do poszczególnych jednostek, by te opisały ilość osób w MDP, posiadany przez drużyny sprzęt, zdobyte osiągnięcia oraz potrzeby w zakresie funkcjonowania MDP. W marcu przygotowujemy się do zebrań, na których zostaną wybrane władze MDP. Będziemy się starać, przeprowadzić szkolenia w drużynach zgodnie z programem Związku OSP. Na wakacjach zostanie zorganizowany obóz MDP. Mamy też w planie organizacje spotkań i turniejów integracyjnych MDP...
Tak pokrótce wygląda początek działalności naszej Komisji. Bardzo ciekawi mnie to jak pracujecie z młodzieżą w swoich jednostkach. Zapraszam do dyskusji.
Ze strażackim pozdrowieniem!
STRAŻAKIEM SIĘ JEST, A NIE BYWA...

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: gminna komisja do spraw sportu i pozyskiwania członków M

Post autor: kronikarz »

Jeżeli w Twojej gminie w kilku OSP działają drużyny MDP to proponuję zorganizować tak zwaną ligę. Rozpoczynacie od wiosny jak tylko będzie cieplej. Wybieracie na przykład ćwiczenia bojowe dla MDP zgodnie z regulaminem CTIF i raz w miesiącu lub częściej (ustalacie harmonogram) i organizujecie tak zwane zawody. Zawody odbywają się zawsze w innej OSP gdzie jest drużyna MDP. Robicie protokół i spisujecie czasy oraz zajęte miejsce. Na zakończenie można zorganizować jakieś ognisko i poczęstunek. Po ostatnich zawodach przygotowujecie zestawienie zbiorcze ile razy i jaka jednostka zdobyła 1 miejsce, jaki był najlepszy czas itp. Organizujecie na jesieni podsumowanie i na przykład wręczacie najlepszej drużynie puchar Komendanta Gminnego OSP. Taka forma spotkań będzie maiła na celu przygotowanie do zawodów gminnych i utrwalenie zdobytych umiejętności, integrację młodzieży w Waszej gminie, zajęcie wolnego czasu młodzieży. Takie ćwiczenia bojowe można również organizować zimą w salach gimnastycznych w szkołach.
Jeżeli będziecie mieli chętnych do utworzenia takiej ligi to następnie musicie zastanowić się jak zorganizować czas po każdych zawodach (poczęstunek). Przygotowanie np. zupy w szkolnej kuchni nie powinno być trudne produkty można pozyskać w hurtowniach lub od rolników. Jeżeli będziecie mieli już przeprowadzonych kilka takich spotkań to wybieracie się do Waszego urzędu do osoby zajmującej się sprawami ,,alkoholowymi" i przedstawiacie co już zrobiliście i prosicie o wsparcie. Można poprosić burmistrza/wójta o patronat. Dużo można pisać ale myślę że na początek coś doradziłem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat