Koszulka z napisem STRAŻ

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Samixx
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 25 maja 2012, 19:09
Status: Offline

Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: Samixx »

Witam :)
Szukałem odpowiedzi na to pytanie na wielu forach, lecz nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej. Moje pytanie jest następujące: jestem członkiem MDP przy OSP we wiosce, moja szkoła (miasto) organizuje dzień dziecka, jest to szkoła średnia, mam 17 lat, zostałem wyznaczony do zorganizowanego punktu medycznego i chciałbym się 'odróżniać' od tłumu, żeby w razie potrzeby ktoś wiedział do kogo ma się zgłosić. Czy mogę założyć koszulkę z napisem STRAŻ?
W jakich okolicznościach można ją nosić i jakie ramy prawne to normują?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: seligow »

Koszulkę z napisem straż możesz nosić wszędzie nie będąc nawet w OSP. Nie jest to część żadnego munduru i do niczego nie uprawnia Cię jej noszenie (według przepisów nie ma czegoś takiego jak "koszulka strażacka", a jeżeli coś nie jest zakazane, to jest legalne). Ale swoją drogą to lepiej weź sobie opaskę z krzyżykiem na ramię (tak dla ścisłości, że to punkt medyczny).
Starszy sikawkowy

krolendrju
Posty: 3
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 19:20
OSP (gm., woj.): gmina bochnia, województwo małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: krolendrju »

Takie koszulki według mnie sa bardzo dobre... i to nie jest żaden szpan ani obciach nosić ją gdzieś indziej, a nosić ją możesz wszędzie, wiadomo nie wszędzie wypada w niej iść.

wojasek
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 sie 2013, 11:29
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: wojasek »

Ale macie na myśli taką koszulkę: http://www.inter-graf.com.pl/sklep/files/straz.jpg
Bo ja w takiej chodzę bez tak zwanej okazji i nie widzę w tym nic złego :)

mazaczek
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 sie 2013, 10:46
OSP (gm., woj.): Katowice, Śląskie
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: mazaczek »

Ale moim zdaniem nie należy jakoś zbytnio się z tym obnosić i ubierać gdzie popadnie taką koszulkę.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: seligow »

A dlaczego? Że tak powiem "przyrost naturalny" w OSP nie powala. Ochotnicza straż się starzeje, w wielu jednostkach średnia wieku to 40+. To nie są lata 70, gdzie na wsi jedyną rozrywką była straż. Internet, telewizja, imprezowanie. Mało jest chętnych na harówkę społeczną. Jeżeli nie będziemy tego popularyzować, ot chociażby chodząc w takich koszulkach, to straż umrze śmiercią naturalną. Trzeba iść do przodu. Pokazujmy że przynależność do OSP to zajebista sprawa i że tylko zajebiści noszą takie koszulki :D
Kurde chyba sobie taką kupie...
Starszy sikawkowy

bakamon
Posty: 3
Rejestracja: pt 30 sie 2013, 11:25
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: bakamon »

Ja też bym taką chciał, może byście jakiś konkurs zorganizowali??

K4t4rynka
Posty: 3
Rejestracja: wt 03 wrz 2013, 13:18
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: K4t4rynka »

Ja tam zawsze podziwiałam strażaków. To jest jedyna organizacja która jest potrzebna!
moje sprawy Obrazek
Awatar użytkownika

OSP krzemień
Posty: 29
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 13:47
OSP (gm., woj.): Jabłonna Lacka, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Koszulka z napisem STRAŻ

Post autor: OSP krzemień »

bakamon pisze:Ja też bym taką chciał, może byście jakiś konkurs zorganizowali??

Samemu można zrobić taką koszulkę, wystarczy tylko specjalny napis w drukarni albo w firmie reklamowej zamówić i nakleić na czarną koszulkę :P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat