Sezon zimowy

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
SenseY
Posty: 67
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Sezon zimowy

Post autor: SenseY »

W wielu jednostkach m.in. w mojej zima jest martwym sezonem w zakresie szkolenia członków MDP. Latem można z nimi udać się na jakiś stadion, porozwijać węże, poćwiczyć sztafetę, przygotować się i wystartować w zawodach itp. Zimą nikt z MDP zapewne nie wyjedzie aby rozwijać węże, dlatego może należałoby się wspólnie zastanowić nad tym jak najlepiej ten czas wykorzystać. Mi np. chodzi po głowie ostatnio pomysł aby organizować im zawody z wiedzy pożarniczej, członkowie MDP tworzą np 4-osobowe drużyny i rozwiązują jakiś testwspólnie (tj we czwórkę) takie konkursy można prowadzić nawet pomiędzy różnymi MDP. Chęć bycia lepszym, chęć zwycięstwa przekłada się na to że członek MDP stara się zdobyć jak najwięcej wiedzy, która przyda się w przyszłości. W końcu MDP powinna być kuźnią dobrych strażaków.
Co wy na to?
Może ktoś zna jeszcze inny sposób zachęcam do odpowiedzi i podzielenia się swymi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Praca z MDP

Post autor: tesia »

Przecie¿ mamy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Po¿arniczej!!!
Dzieciaki trzeba przygotowaæ. Istnieje wiele bardzo ciekawych form pracy z m³odzie¿±, które mo¿na wykorzystaæ by zachêciæ ich do zainteresowania siê wiedz± po¿arnicz±.
Oczywi¶cie eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie to jedno -ale to co najwa¿niejsze, to sama zabawa z dzieciakami i eliminacje ¶rodowiskowe, a to od nas zale¿y czy umo¿liwimy im t± frajdê i oczywi¶cie nasza inwencja jak my to zoorganizujemy.
Polecam. :wink:
Regulamin OTWP umo¿liwia wprowadzanie zmian przez organizatorów na ró¿nych szczeblach.

Topic author
SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Owszem. Chłopaki u mnie też startują, ale ze szkół. A ja bym chciał żeby tak jak na zawodach CTIF podchodzić do np. OTWP drużynowo, aby ocenić stan faktycznego wyszkolenia całej drużyny, a nie najlepszego jego członka. Zresztą nie wiem czy OSP moża wystawić swoich kandydatów z MDP do OTWP. Chodzi mi o to aby uczyli się wszyscy a nie tylko jeden czy kilku, ważna jest też tutaj nauka współpracy bo bez będzie trudniej.

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

MDP a OTWP

Post autor: tesia »

Tak to jest mo¿liwe i jak najbardziej wskazane!!! - wyra¿am opiniê jako praktyk i organizator OTWP na ró¿nych szczeblach.
Start w OTWP jest poprzedzony zajêciami prowadzonymi w ró¿nej formie np. w remizach OSP (szkolenia ze znajomo¶ci sprzetu, udzielania pierwszej pomocy, zaznajomienie siê z regulaminowym umundurowaniem, dystynkcjami, strukturami OSP i PSP itp.) i to jest dla dzieciaków najwiêksza zabawa.
Nastepnie mo¿na wykorzystaæ pytania do OTWP przygotowane na p³ytce CD -za³±cznik do "Stra¿aka" maj 2003 r. i z wykorzystaniem komputera rozegraæ co¶ w formie turnieju.
Regulamin mówi o eliminacjach ¶rodowiskowych, które mo¿na rozgrywaæ w szko³ach, o¶rodkach, klubach i oczywi¶cie w OSP i nie ma ¿adnych przeszkód ¿eby OSP wy³ania³a w³asnych reprezentantów na szczebel np. gminny.
Powinni¶my m³odzie¿y przecie¿ umo¿liwiaæ dostêp do turnieju a nie go ograniczaæ.

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

MDP a Konkurs Plastyczny

Post autor: tesia »

Okres zimowy to rozpoczêcie kolejnej edycji Konkursu Plastycznego "M³odzie¿ Zapobiega Po¿arom".
Tak jak OTWP - konkurs plasyczny równie¿ jest adresowany do MDP, nie tylko do szkó³ i przedszkoli.
Zachecam wiêc by pomy¶leæ o tym planuj±c zajêcia z MDP w ¶wietlicach i zg³osiæ ich prace do udzia³u w konkursie.
Regulamin konkursu udostêpniony na stronie ZG ZOSP RP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat