OTWP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

SokoleOkoPirs
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 27 lut 2010, 15:10
OSP (gm., woj.): Trzemeszno-Wielkopolska
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: SokoleOkoPirs »

Ja także chciałbym materiał na otwp także pytania ustne z góry dzięki :))
SokoleOkoPirs@poczta.fm

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: Fredek »

Poszperajcie na tej stronie http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,42.0.html . Gotowe testy i odpowiedzi przygotowane przez fachowców.

Magda__
Posty: 4
Rejestracja: pt 12 mar 2010, 13:12
OSP (gm., woj.): Chmielno Pomorskie
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: Magda__ »

mam pytanie odnośnie OTWP;) Otóż, kto powołuje Komendanta Głównego PSP? Miałam to pytanie na ustnych i wydaje mi się, że podano złą odpowiedź jako prawidłową.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie ubieraj tego w słowa.

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: Fredek »

Wystarczy poszukać w ustawie o PSP.
Art. 9.
1. Centralnym organem administracji rządowej w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz ochrony przeciwpożarowej jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, podległy ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

2. Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołuje spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej i odwołuje Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

mania95
Posty: 1
Rejestracja: śr 17 mar 2010, 16:49
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: mania95 »

Witam proszę o przesłanie pytań jakie były na eliminacjach OTWP dla gimnazjum :)
Z góry dzięki .

E-Mail: torrentycity@gmail.com

faraway
Posty: 4
Rejestracja: pt 23 kwie 2010, 19:49
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: faraway »

Ja także chciałabym uzyskac informacje na temat tych książek, farbowana@op.pl

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: HUSARZ »

Materialy, pytania tą wiedze trzeba nabyć najlepiej osp. Startuje trzy lata z sukcesami a pytania są tylko dodatkiem sprawdzającym moją wiedzę zdobytą w praktyce i z książek.

Magda_0901
Posty: 1
Rejestracja: czw 13 sty 2011, 20:44
OSP (gm., woj.): Chmielno, Pomorskie
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: Magda_0901 »

Czy może mi ktoś pomóc? Czytałam nowy regulamin, ale nie jestem pewna dobrej interpretacji. Czu uczestnik który np. reprezentuje jednostkę OSP na gminnym szczeblu konkursu OTWP (i się nie dostanie dalej) może reprezentować szkołę w innej gminie konkursu OTWP? Czyli brać udział dwa razy na szczeblu gminnym po pierwszej nieudanej próbie?? I drugie pytanie: Kto powołuje Komendanta Głównego? premier (wg ustawy z kwietnia 97') czy prezydent?

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: HUSARZ »

po pierwsze startować dwa razy nie możesz a jeśli nawet to zrobisz pzrejdziesz dalej i tam to wyjdzie i dyskfalifikacja a po drugie Komendanta Głównego powołuje prezes rady ministrów czyli premier
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: druhprzemek »

Chciałbym poprawić mojego poprzednika. Z tego co mi wiadomo regulamin nie zabrania startowania osoby w dwóch różnych miejscach. Problem polega na tym, że jeżeli z obu tych miejsc trafisz np. do powiatowych lub wojewódzkich eliminacji będziesz musiała się określić kogo reprezentujesz. W tamtym roku miałem podobny problem. Nie mogłem wystartować do OTWP ze szkoły (znajdującej się w innym powiecie), ponieważ kolidowało mi to z innym egzaminem, więc wystartowałem z ramienia mojego OSP, podkreślając, że regulamin nie mi zabrania wystartowania z miejscowych środowisk. Sam z resztą znam przypadki, gdzie w jednej gminie uczeń nie przeszedł do powiatowych, wystartował w innej gminie i doszedł do wojewódzkich.
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

bitner4
Posty: 2
Rejestracja: ndz 27 lut 2011, 15:22
OSP (gm., woj.): woj. Świętokrzyskie
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: bitner4 »

Witam wszystkich :) również proszę o materiały bitner4@wp.pl
Z góry wielkie dzięki.
pozdro ;)
Awatar użytkownika

ospdlugie
Posty: 23
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 12:17
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: ospdlugie »

Witam, czy znajdzie dobra dusza, która prześle mi materiały na ospdlugie@interia.pl ??

z góry serdecznie dziękuję
OSP Długie - Ochotnicza Straż Pożarna w Długiem - KSRG - JOT
Woj. Podkarpackie | Powiat Sanocki | Gmina Zarszyn

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: Łukasz99 »

Witam jestem nowy więc dzień dobry. Osobiście polecam ABC Strażaka części 4 i 12 dają bardzo dużo. Jeśli ktoś ma możliwość dokładnego przyjżenia się sprzętowi zachęcam bo treści są ciężkie a jak się tego nie widziało to jeszcze ciężej. Jeśli ktoś chce pogadać na jakiś temat odnośnie przygotowania piszcie wiadomość prywatnie wtedy ja i ta druga osoba może ty nauczymy się więcej.

P.S. Jeśli coś nie tak poprosze starszych kolegów o moją poprawe.
Ostatnio zmieniony pt 11 mar 2011, 07:52 przez Łukasz99, łącznie zmieniany 1 raz.

ladam
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 gru 2008, 20:42
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: ladam »

Witam serdecznie! Mam wielką prośbę, prosiłbym o przesłanie różnych informacji, rzeczy przygotowawczych/testów sprawdzianów do OTWP , gdyż chcę się przygotować i poćwiczyć. Bardzo pilne! Z góry dziękuje ,a mój mail to: ladam97@wp.pl

Dzięki i pozdrawiam!

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: OTWP

Post autor: Łukasz99 »

Witam przeszedłem do etapu wojewódckiego. Jeśli ktoś ma jakieś materiały lub cenne wskazówki bardzo o nie prosze.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat