MDP a mundur galowy

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
jack1998
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 16 kwie 2014, 20:13
OSP (gm., woj.): OSP STARE BABICE, MAZOWIECKIE
Status: Offline

MDP a mundur galowy

Post autor: jack1998 »

Witam, mam pytanie.
czy czlonkowie MDP maja prawo do noszenia mundurow galowych osp?

z gory dzieki!
Awatar użytkownika

paweljo13
Posty: 21
Rejestracja: sob 28 sty 2012, 18:48
OSP (gm., woj.): Turobin, lubelskie
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: paweljo13 »

Generalnie członkowie MDP nie mają takiego prawa. Dla MDP regulamin przewiduje odmienne umundurowanie. Istnieje od tej reguły jednak wyjątek. Członkowie MDP, którzy ukończyli 16 lat w większości jednostek zgodnie ze statutem mogą być wybierani do władz OSP. Więc jeśli by sie zdarzyło, że ktoś z MDP po ukończeniu 16 lat zostanie członkiem zarządu lub komisji rewizyjnej, mundur galowy OSP wraz z regulaminowymi oznaczeniami jak najbardziej przysługuje :)

Więcej informacji - regulamin umundurowania: http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: fido »

Członkowie MDP mają swoje umundurowanie galowe, zobacz do regulaminu umundurowania
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: Dziadeusz »

U mnie chłopaki z MDP chodzą w mundurach galowych. Mam 15 a nawet 14 latków którzy mają ponad 170/180 cm wzrostu.
Śmiesznie wyglądaliby w czerwonych mundurach MDP o ile w nie by się wcisneli. Uznaliśmy że nie ma problemu aby w takim przypadku nosili mundury galowe.
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: fido »

no niema problemu, po co jakieś tam regulaminy są prawda...
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: Dziadeusz »

Chłopak 15 lat 180 cm wzrostu.
Wyobrażasz go sobie w czerwonym mundurku?
Awatar użytkownika

paweljo13
Posty: 21
Rejestracja: sob 28 sty 2012, 18:48
OSP (gm., woj.): Turobin, lubelskie
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: paweljo13 »

Wyobraźnia to jedna sprawa, regulamin umundurowania to druga sprawa. W teorii jest tak, jak napisałem powyżej, że MDP, wyłączając osoby pełniące funkcje w Zarządzie OSP może tylko i wyłącznie używać mundurków dedykowanych dla MDP ( czyli tych "czerwonych"). W praktyce natomiast chłopy po 180 wzrostu są ubierani w koszarówki, czy mundury galowe, bo czerwone koszulki są po pępek, pękają w szwach, czy widać cyc. Reasumując: Ubieranie młodzieżówki w mundury galowe czy koszarowe w żadnym wypadku nie jest zgodne z jakimkolwiek regulaminem, statutem czy innym przepisem. Jeśli natomiast jakaś OSP ubiera swoich młodych podopiecznych w mundury dla nich nie przeznaczone, to po prostu narusza regulamin oraz odpowiednie przepisy

forme
Posty: 3
Rejestracja: śr 26 lut 2014, 10:03
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś Wielka, kuj-pom
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: forme »

Zgadzam się, zgodnie z regulaminem członkowie MDP nie mają prawa nosić mundurów galowych.

Marcin Latek
Posty: 52
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 00:17
OSP (gm., woj.): OSP Koluszki (gm. Koluszki, woj. Łódzkie)
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: Marcin Latek »

Ale jak mundury MDP nie pasują to w czym mają chodzić, ja jak jeszcze nie miałem galówki to chodziłem w koszarze na uroczystości aż do czasu dnia strażaka, byłem jedyną osobą w mundurze koszarowym na cały powiat, po mimo że członkowie MDP z innych jednostek mieli mundury galowe, nawet był mały 12-letni chłopiec w galówce szytej na miarę, a tylko ja chodziłem w koszarze.
Więc uważam że nie ma nic złego jak MDP nosi umundurowanie galowe, o ile ma szacunek do munduru i na niego zasługuje.

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: firerun »

Czasami tylko tak można, więc nie ma co przesadzać z osądem
Awatar użytkownika

paweljo13
Posty: 21
Rejestracja: sob 28 sty 2012, 18:48
OSP (gm., woj.): Turobin, lubelskie
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: paweljo13 »

Nikt nie osądza, kolega pytał czy to jest dozwolone, więc z kolegami odpowiedzieliśmy, że zgodnie z regulaminem nie. A jak praktyka wygląda każdy wie :)

roman100
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 paź 2014, 08:07
Kontakt:
Status: Offline

Re: MDP a mundur galowy

Post autor: roman100 »

Członkowie mogą ale nie muszą mieć obowiązku noszenia munduru galowego. W mojej miejscowości przy okazji jakiś świąt noszą galowy mundur, tzn. nie wiem czy jednakowe koszule, krawaty i spodnie można nazwać mundurem? :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat