Dobra pizza


Topic author
maksiu432
Posty: 57
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 10:39
OSP (gm., woj.): Krzykosy, Wielkopolskie
Status: Offline

Dobra pizza

Post autor: maksiu432 »

Ostatnio zamówiłem pizzę z portalu www.szybkapizza.pl. Była pyszna!

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: falconde »

Jak mam trochę czasu, chętnie sam przygotowuję pizzę. Dostałem od kumpla świetny przepis na ciasto a dodatki wtedy jakie chcę, w dowolnej konfiguracji.

Szylakowski
Posty: 46
Rejestracja: wt 18 kwie 2017, 12:53
OSP (gm., woj.): Wilcze Doły gm. Kocia Banda
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: Szylakowski »

i to mi się podoba

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: 3zuch »

falconde pisze:Jak mam trochę czasu, chętnie sam przygotowuję pizzę. Dostałem od kumpla świetny przepis na ciasto a dodatki wtedy jakie chcę, w dowolnej konfiguracji.
Daj przepis :
Czasami nie mamy czasu, to się zamawia :)

Burcykówna
Posty: 30
Rejestracja: wt 14 lip 2015, 08:25
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: Burcykówna »

"się zamawia" i nie wie się co się kryje w środku

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: falconde »

3zuch pisze:
falconde pisze:Jak mam trochę czasu, chętnie sam przygotowuję pizzę. Dostałem od kumpla świetny przepis na ciasto a dodatki wtedy jakie chcę, w dowolnej konfiguracji.
Daj przepis :
Czasami nie mamy czasu, to się zamawia :)
Więc tak: szklanka mąki możliwie najdrobniejszej moze być tortowa zamiast tej zwykłej pszennej, 3/4 szklanki ciepłej wody, drożdże instant, 1/2 łyżeczki soli, łyżka oliwy (można ewentualnie zastąpić dobrej jakości olejem, ale z oliwą wychodzi lepiej)'
Do ciepłej wody dodaję drożdże i mieszam, mąkę mimo że jest drobna przesiewam przez sitko, dodaję sól, oliwę oraz wodę z drożdżami. Mieszam ciasto do gładkiej konsystencji i jeszcze wyrabiam ręcznie tak jak np. na pierogi, powinno być sprężyste,odstawiam na minimum pół godziny, choć powinno się teoretycznie na dłużej. Kolejno formuję kształt pizzy też ręcznie, nie wałkuję i kładę na blasze. Z ciastem to finito, a dodatki już wg uznania. Sos też warto zrobić samemu:)
Jest z tym wszystkim trochę zachodu, ale myślę za warto:)

elabarbara
Posty: 1571
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: elabarbara »

Ja raz kiedyś spróbowałam wedle przepisu zrobić pizze na cienkim cieście, pożałowałam swojej próby bo nie wyszła, nie wiem dlaczego. Od tamtej pory już tylko zamawiam, jak ja mam kupić składniki i robić to za tę cenę kupię sobie dobrą pizze w http://krakow.pizzerianocna.pl/#pizzamenu i dowożą do domu gorącą. I ja nie musze robić jej w domu a sobie na spokojnie przed telewizorem zjem.

Adrian29
Posty: 258
Rejestracja: sob 25 kwie 2015, 20:34
OSP (gm., woj.): Wrocław Wrocław
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: Adrian29 »

A czy ktoś z Was miał okazję zamawiać dania z telepizza.pl ? Sam póki co nie miałem okazji, ale z uwagi na fakt, że w naszym kraju działa wiele lokali tej marki, a dodatkowo ceny są naprawdę przystępne, może w końcu się skuszę. Sądzicie, że warto?

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: samwise »

Dobrą pizzę można też sobie przyrządzić samemu. Da się osiągnąć taki efekt jak w pizzerii, zwłaszcza jeśli pieczemy nie na blasze, ale na kamieniu. Tutaj http://cowidze.pl/akcesoria-pieczenie-pizza możecie dowiedzieć się więcej o kamieniu do pizzy, a także jakie inne akcesoria się przydają.

sukienka
Posty: 1856
Rejestracja: wt 22 mar 2016, 16:34
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: sukienka »

Lubimy posiedzieć, ze znajomymi w domu. Tak jest zdecydowanie najwygodniej. Zawsze mozemy zamówić pizze z Party Pizza i w swoim otoczeniu zjeść przepyszną pizze.

bartkowiak_
Posty: 33
Rejestracja: pt 09 wrz 2016, 14:08
OSP (gm., woj.): Łupaszka gm. Grabin
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: bartkowiak_ »

nie ma jak pizza ta z koszernej restauracji po prostu jest cymes

Ambitny
Posty: 304
Rejestracja: czw 25 sie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: Ambitny »


mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: mazurek »

Nie przepadam za pizzą.

lasior
Posty: 278
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 18:02
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna chojnice
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: lasior »

Uwielbiam oryginalną włoską pizzę, z oryginalnymi włoskimi składnikami i parmezanem. W Warszawie chodzimy (aktualnie zamawiamy na wynos :/ ) do włoskiej restauracji Semola, bo tam robią najlepszą pizzę.

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Dobra pizza

Post autor: Mufinka »

Mój facet robi pyszną, włoską pizzę. Musieliśmy nawet dokupić do niej kamień.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat