Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej


Topic author
Ziobro
Posty: 85
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 11 maja 2015, 08:33
OSP (gm., woj.): Sanok,podkarpackie
Status: Offline

Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Ziobro »

Sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej jest dosyć dużo.
To co jest istotne, to pewnego rodzaju dyscyplina, aby wyłączać zbędne urządzenia elektryczne - nawet ze stanu czuwania. Kilka telewizorów podłączonych na stałe do energii elektrycznej, w stanie czuwania w ciągu miesiąca czy roku jest w stanie wygenerować dosyć duże straty energii, co przekłada się na straty finansowe.

Polecam zapoznać się w związku z tym z https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/j ... edzac-prad - artykuł w którym opisana została tematyka w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną.

ollafe88n
Posty: 350
Rejestracja: wt 29 lis 2016, 16:08
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: ollafe88n »

Widze, że trochę się na tym znasz więc może będziesz w stanie podpowiedzieć mi także jakie są dobre i sprawdzone sposoby na oszczędzanie pieniędzy ogólnie? Jak je odkładać i może jak inwestować aby dobrze na tym wyjsć? Masz może dla mnie jakieś podpowiedzi?

elabarbara
Posty: 1571
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: elabarbara »

Wiecie... Jak chcecie zaoszczędzić na energii , to tutaj warto byłoby postawić na rozwiązania oferowane przez respect energy . Warto do nich się zgłosić , ponieważ oferują oni prąd, który pochodzi w pełni z odnawialnych źródeł. Jest on oszczędny i jednocześnie bezpieczny dla naszego środowiska. A to jest bardzo ważne.

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Mufinka »

A wyłączacie na noc urządzenia, listwy? Ja chyba zacznę tak robić, bo rachunku za prąd rosną i rosną.

berkowy
Posty: 321
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 08:10
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: berkowy »

Najprostsza opcja to chyba wymiana oświetlenia na żarówki LED. Może w przypadku domu oszczędność nie będzie jakaś dużą, ale na przykład jeśli mamy większą firmę to wtedy już gra jest warta świeczki.

nosleep
Posty: 579
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: nosleep »

Niestety prąd jest drogi dlatego warto zastanowić się jak oszczędzić na energii elektrycznej. Przede wszystkim podstawa jest by określić średnie zużycie prądu w swoim domostwie. Niewiele osób wie, ile prądu pobierają poszczególne urządzenia i jak ich używać, by zużycie było mniejsze. Dobrą opcją na oszczędność energii jest wybór odpowiedniej taryfy - dzięki temu można wiele zaoszczędzić.

Ideks23
Posty: 311
Rejestracja: czw 22 cze 2017, 08:44
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Ideks23 »

Tak właśnie ostatnio sprawdzałam ile kosztuje 1 kwh aktualnie i jasno widać, że ceny za energię rosną. Z tego co mówią dostawcy energii oraz specjaliści jasno wynika, że taka tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać. Dlatego faktycznie warto pomyśleć o sposobach na oszczędzanie energii elektrycznej i wykorzystać je w praktyce. Ja zaczęłam od wymiany starych sprzętów na nowe, o wyższej klasie energooszczędności.

Nadzieja
Posty: 748
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Nadzieja »

Ceny wciąż rosną. Najlepiej chyba pomyśleć o panelach fotowoltaicznych.

kikak
Posty: 821
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: kikak »

No dlatego przeglądam oferty firm takich jak https://www.zlotpojazdowiirp.pl/wpis/mb ... ika-poznan z moich okolic ponieważ też wydaje mi się, że montaż paneli fotowoltaicznych na obecną chwilę jest mądrą i przyszłościową inwestycją. Po pierwsze to ekologiczne, a po drugie dzięki takiemu rozwiązaniu można zdecydowanie obniżyć rachunki za prąd.

piotrek1234
Posty: 153
Rejestracja: ndz 15 sie 2021, 22:19
OSP (gm., woj.): Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: piotrek1234 »

Na pewno warto wziąć pod uwagę założenie instalacji fotowoltaicznej w pakiecie z pompą ciepła. Na stronie http://universun.pl/fotowoltaika-wroclaw/ dowiecie się czym różni się tradycyjna instalacja od inteligentnych systemów. Znajdziecie także zalety takich rozwiązań. Wiecie, że dobrej jakości panele są w stanie wytrzymać nawet 40 lat? Co ważne istnieje możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii.

Dunkiewicz
Posty: 209
Rejestracja: śr 05 paź 2016, 16:43
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Dunkiewicz »

Przy dzisiejszych cenach prądu taka oszczędność jest naprawdę ważna. Najlepszą opcją jest montaż paneli fotowoltaicznych. Tutaj https://calma.pl/ zgłoście się, to specjaliści od montażu instalacji fotowoltaicznej. Taka instalacja średnio zwraca się już po 5 latach, więc to bardzo opłacalna sprawa, bo przecież żywotność instalacji to 25-30 lat. Kalkulacja zatem jest prosta.

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Olek36 »

Też właśnie założyłem instalacje fotowoltaiczną i już po rachunkach widzę że jednak był to dobry pomysł.

Wandka
Posty: 1050
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 11:43
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Wandka »

Moim zdaniem bardzo atrakcyjna jest oferta energii skierowana do małych oraz średnich firm od Veolia. Tak więc jeśli prowadzicie takie przedsiębiorstwo i chcielibyście uniknąć kosztów związanych z rosnącymi cenami energii elektrycznej, to warto się nią zainteresować ;)

elizas30
Posty: 7
Rejestracja: czw 08 wrz 2022, 15:32
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: elizas30 »

Ja w swoim domu. Wymieniam wszystkie stare żarówki na led. I będę obserwować. Oczywiście w miarę możliwości przy zakupie nowych sprzętów, będę kupować energooszczędne.

Dominika52
Posty: 107
Rejestracja: czw 25 lis 2021, 06:44
Status: Offline

Re: Sposoby na oszczędzanie energii elektryrcznej

Post autor: Dominika52 »

Interesuje mnie energia dla firm Może moglibyście mi kogoś polecić ? Przeglądałam kilka ofert i widziałam, że Veolia ma naprawdę ciekawą. Korzysta ktoś z usług tej firmy ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat