Opony wielosezonowe


Topic author
Astra80
Posty: 278
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 08 lip 2016, 23:11
Status: Offline

Opony wielosezonowe

Post autor: Astra80 »

Witam wszystkich forumowiczów,
jesień już nas dopadła, niestety. Niedługo zaczną się mrozy i zima...pora więc pomyśleć o zakupie opon zimowych, chyba, że w tym sezonie jeszcze nie potrzebujecie. Ja akurat mam dwuletnie "zimówki" - ale wiem, że ten temat się przewija co roku i pada sporo pytań odnośnie wyboru opon. W takim razie - podrzucę Wam link, w którym znajdziecie opony wielosezonowe 17 - jak widać fajnie opisane i co ważne - z wynikami testów no i z cenami! Wszystko w jednym miejscu - spoko opcja, prawda?

nosleep
Posty: 585
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: nosleep »

Chyba spoko są takie wielosezonówki. Ja w tym roku kupiłam auto ale tylko letnie były w "zestawie", więc powoli myślę o zmianie. W sumie jeżdżę tylko w mieście, więc nie są mi potrzebne takie opony typowo zimowe, bo raczej w mieście ni ma większych problemów z przejazdem zimą. @Astra80 czym tak naprawdę kierować się przy zakupie opon? Widziałam w tym linku porównania ale który z parametrów jest tak naprawdę najważniejszy?

Polips
Posty: 13
Rejestracja: pn 27 wrz 2021, 14:56
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Polips »

To firma, która nie obsługuje osób spoza swojego obszaru. A jechać do nich specjalnie po taką usługę, to dość słabe. Dlatego jestem zdania, że nie korzystać z takich miejsc. Lepiej jest znaleźć coś, co może działać gdzieś bliżej.

Topic author
Astra80
Posty: 278
Rejestracja: pt 08 lip 2016, 23:11
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Astra80 »

Nosleep - czym się kierować? Hmm nie jestem specjalistą, ale już kilkanaście kompletów opon zamawiałem - dla siebie i dla rodziny. Najlepiej określić swój budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup nowych opon. Potem posortować sobie oferty wg ceny, wybrać te, które mają najlepsze parametry: czyli spalanie paliwa, decybele, przyczepność i ilość gwiazdek w testach. Porównać kilka opon i wybrać najkorzystniejsze. Warto także sprawdzać opinie o danych oponach w internecie czy na różnych forach/grupach.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem:)

magda33
Posty: 115
Rejestracja: pn 27 wrz 2021, 13:22
OSP (gm., woj.): Tarnów, małopolskie
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: magda33 »

Jeśli planujecie wymienić swoje opony na zimowe to polecam https://omt-serwis.pl/usluga/serwis-opon/, gdzie w OMT Serwis możecie bez problemu kupić i wymienić opony.

Ideks23
Posty: 311
Rejestracja: czw 22 cze 2017, 08:44
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Ideks23 »

Dobre opony wielosezonowe, takie jak na przykład opony rotalla, to, moim zdaniem, doskonała alternatywa dla dwóch kompletów opon. Ta opona zachowuje prawidłowe właściwości jezdne w każdych warunkach, a dodatkowo jest tak wzmocniona, by nie zużywać się nadmiernie latem. Więcej o niej w linku: https://www.miwan.pl/opona/rotalla_ra03 ... 43481.html, mam nadzieję, że was to zainteresuje. W mojej ocenie to skuteczniejsze rozwiązanie i bardziej korzystne cenowo.

jackwelss39
Posty: 97
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 18:08
OSP (gm., woj.): goczałkowice-zdrój, śląskie
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: jackwelss39 »

Można i na takie postawić co nie:) Myślę, że jest to dosyć spoko opcja, uniwersalne rozwiązanie. Pewniejszą rzeczą będą opony letnie i zimowe oczywiście. Ja mam całkiem nowe zimowe, no ale opony letnie 15 to już bardzo się przydadzą na pewno. Porównywałam już oferty i ceny w internecie, na pewno tak będę zamawiać.

Jedny
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 lut 2022, 08:19
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Jedny »

Czy one się sprawdzą tak samo jak zimowe? Nie sądzę...

Garry
Posty: 3
Rejestracja: czw 17 lut 2022, 08:10
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Garry »

Ja nie pokładałbym wielkiego zaufania w takie opony

samson
Posty: 4
Rejestracja: czw 17 lut 2022, 12:16
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: samson »

Lepiej jednak mieć na zimę osobny komplet

Diego
Posty: 63
Rejestracja: śr 28 kwie 2021, 09:52
OSP (gm., woj.): Rzeszów, podkarpackie
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Diego »

Ja mam opony wielosezonowe i nie narzekam, dają z powodzeniem radę nawet w zimie na ośnieżonych i skutych lodem podjazdach (a mam dom na małym wzniesieniu). Ja swoje opony kupiłem w sklepie iParts ze względu na dobrą cenę! jak chcecie to sprawdźcie sami ten sklep - http://iparts.orgfree.com/

Atention
Posty: 1
Rejestracja: pn 14 mar 2022, 21:05
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Atention »

Ja jakoś nie mam zaufania do nich

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Olek36 »

Jednak wolę jeździć na dwóch kompletach a konkretnie na sezon letni i zimowy, wielosezonowe są dobre w krajach gdzie jest łagodna zima :)

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: elabarbara »

A ja jestem ciekawa czy tutaj https://alleopony24.pl/55-opony-do-bizona zaglądaliście? Bo jest to firma, która już długi czas zajmuje się dostawą opon i to najróżniejszego typu. Nawet znajdziecie tam bez problemu opony do bizona, czy innych maszyn. Także warto odwiedzić ten punkt.

FireBall1195
Posty: 4
Rejestracja: pt 15 kwie 2022, 19:47
OSP (gm., woj.): Tolkmicko, warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: FireBall1195 »

Witam! Jeśli ktoś z Was posiada swój warsztat to polecam firmę https://bogusz-bls.pl/130-montazownice-do-opon- w ich ofercie znajdziecie urządzenia do serwisów wulkanizacyjnych począwszy od podnośników wszelkiego rodzaju, montażownice osobowe, ciężarowe i mobilne, wyważarki osobowe i ciężarowe. Ponadto w sklepie można zakupić materiały wulkanizacyjne, ciężarki do wyważania kół.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat