Farby do ścian - ale jakie?


Topic author
nosleep
Posty: 601
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: nosleep »

Dzieńdoberek!
Planuję w końcu odświeżyć swoje mieszkanie, czyli po prostu przemalować całość.W sumie to są 2 pokoje do malowania i przedpokój, bo kuchni nie ruszam, a łazienka jest w kafelkach. Nie wiem jeszcze czy sufity od razu malować czy nie - ale pewnie tak, bo jak już brudzić i odstawiać meble, to przelecę całość. No ale pozostaje zasadnicze pytanie - jakie farby do ścian wybrać? Oczywiście wiadomo, że będę się kierować zarówno ceną farb, jak i ich wydajnością oraz kryciem (kolor dobiorę sama). No ale jakie farby wybrać, jakich producentów? Polecicie coś konkretnego?

Misiunka
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 mar 2022, 15:13
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Misiunka »

U mnie świetnie sprawdzają się farby lateksowe (użyłam 3 marek i wszystkie są ok). Dzieciaki malowały po ścianach ale lateksowe farby bardzo dobrze się czyści :) no i chyba kolory są bardziej żywe

Petarda
Posty: 39
Rejestracja: śr 02 mar 2022, 16:26
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Petarda »

Wybór farb jest ogromny. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań: jaki rodzaj pomieszczenia i podłoża chcesz pomalować, w jaki sposób pomieszczenia są eksploatowane, czy ściany narażone są na częste zachlapania lub zabrudzenia.
Dopiero potem bierz się za wybór farby,by ta przez ciebie wybrana służyła ci pięknym kolorem przez dłuższy czas.

Laurka
Posty: 95
Rejestracja: wt 15 lis 2016, 12:05
OSP (gm., woj.): woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Laurka »

Wiele osób wybierając farbę,patrzy głównie na jej kolor,a warto też sprawdzić,czy posiada oznaczenie PTA, zwłaszcza jeśli ma to być farba użyta w pokoju dziecka.
Dzieci są bardziej wrażliwe na działanie substancji chemicznych i drażniące zapachy, dlatego kupując farby do malowania ścian w pokoju malucha, trzeba zwrócić uwagę na to, czy spełniają odpowiednie wymagania. Zostały one określone w normie zabawkowej PN-EN 71-3, która ustala limity oraz metodykę badań migracji 8 pierwiastków: antymonu, arsenu, baru, kadmu, chromu, ołowiu, rtęci i selenu. Jak widać,to niby tylko farba,ale by wybrać tę najlepszą, warto się chwilę zastanowić.

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Olek36 »

Jeśli chodzi o malowanie ścian to wybieram tylko farby akrylowe, które można bez problemu myć oraz wycierać a to ważne jak się ma małe dzieci w domu.

iskierka97
Posty: 325
Rejestracja: czw 19 sty 2017, 14:05
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: iskierka97 »

Gdyby ktoś szukał rzetelnej ekipy w Poznaniu do malowania i szpachlowania, odsyłam do strony fachowej ekipy https://remontowymistrz.pl/remonty-i-wy ... ia-wnetrz/ :) Wykonują kompleksowe remonty w dobrej cenie.

Calok
Posty: 3
Rejestracja: pt 22 kwie 2022, 09:05
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Calok »

Które najlepiej kryją waszym zdaniem?

weronikaja
Posty: 1005
Rejestracja: śr 31 maja 2017, 17:43
OSP (gm., woj.): śląskie zabrze zabrze
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: weronikaja »

Jeżeli potrzebujesz farb do ścian to nie oszczędzaj i stawiaj na jakość bo to się zwróci w postaci trwałości. Ja od lat stosuję produkty z oferty Dulux https://duluxprofessional.pl/kolory-far ... lorow-acc/ Nie dość że mają olbrzymi wybór produktów w postaci farb, gruntów czy produktów do elewacji to jeszcze są w atrakcyjnej cenie. Na pewno spodoba ci się też olbrzymi wybór kolorów i ich odcieni.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: marcy »

Ja zawsze zwracam uwagę na to, żeby były zmywalne, bo reszta to kwestia gustu i niczego ponadto

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Olek36 »

Sam właśnie szukam farb do remontowanych pomieszczeń w domu. Z racji małych dzieci w domu, szukam czegoś co można ewentualnie też czyścić wodą. Macie coś godnego polecenia?

Parolo
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 maja 2022, 08:23
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Parolo »

Lepiej kupić dobre, które lepiej kryją.

hippie
Posty: 4
Rejestracja: czw 12 maja 2022, 19:28
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: hippie »

Trwałe i żeby łatwo można było zmyć zabrudzenia.

Towerko
Posty: 1
Rejestracja: pn 16 maja 2022, 08:05
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Towerko »

Które marki farb polecacie?

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Mufinka »

Jak dla mnie odpowiedź jest prosta - niebieskie.

Yanda
Posty: 4
Rejestracja: czw 19 maja 2022, 09:23
Status: Offline

Re: Farby do ścian - ale jakie?

Post autor: Yanda »

Mi się podobają pastelowe kolory
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat