Spór z bankiem

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
totak
Posty: 152
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Spór z bankiem

Post autor: totak »

Mój znajomy chce podać do sądu bank w którym zaciągnął kredyt we frankach. Podstawa jest taka, że błednie wyliczył zdolność kredytową i przez to zbyt mocno się zadłużył... szanse na zwycięstwo ma chyba małe, prawda?

Listek
Posty: 155
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Listek »

Szczytny cel, ale szanse na zwycięstwo są mizerne. Przede wszystkim z tego względu, że banki mają tak skonstruowane umowy, że za nic nie odpowiadają. Mają w końcu dobrze opłaconych prawników, radców prawnych etc którzy potrafią przed sądem udowodnić wszystko... wiem, że łatwo się pisze, ale negocjować należało przed podpisaniem umowy.
Tutaj masz artykuł: http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ co robić w sytuacji w której masz spór z bankiem. Jaką strategię należy przyjąć.

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: regina »

Jeśli posiadacie taki kredyt frankowy to koniecznie powinniście zapoznać się z artykułem https://krknews.pl/jak-rozwiazac-proble ... rankowego/ . Wiele osób płaci obecnie raty kredytu zdecydowanie wyższe niż było na umowie. Kogo na to stać? a no właśnie. Dlatego trzeba walczyć w sądzie, koniecznie z pomocą sprawdzonego prawnika.

jand
Posty: 1
Rejestracja: ndz 27 lis 2022, 16:45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: jand »

z pewnością warto wybrać się do prawnika na konsultacje. my nie wszystko jednak wiemy, nie znamy się na przepisach, nie interpretujemy wielu rzeczy właściwie. po to są wokół nas kancelarie żeby naprawdę tam szukać fachowej pomocy

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: elabarbara »

Niestety, ale jak sprawdzicie frankowicze forum , to będziecie widzieli, jak wiele osób właśnie coś takiego prowadzi. I dla mnie nie będzie to problemem, żebyście zerknęli na to. Dla mnie jednak nie okazuje się to niesensownym, a właściwym, bo jednak swoje trzeba czasem z instytucjami wywalczyć. Co wy na to?

Ayzmob
Posty: 933
Rejestracja: śr 15 cze 2022, 14:00
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Ayzmob »

Warto walczyć z bankami w przypadku zaciągnięcia kredytu we frankach szwajcarskich. W obecnych czasach sądy europejskie w tym polskie coraz częściej stają po stronie Frankowiczów . Jeśli zdecydujecie się na walkę, warto zajrzeć na stronę kancelarii https://kancelariafrankowicza.pl/ . Kancelaria specjalizuje się właśnie w skutecznym i sprawnym dochodzeniu przed Sądem praw posiadaczy kredytu we frankach szwajcarskich. Osobiście jestem zdania, że warto walczyć o swoje prawa.

Dunkiewicz
Posty: 210
Rejestracja: śr 05 paź 2016, 16:43
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Dunkiewicz »

Nawet jeśli spłaciliście już kredyt we frankach to tutaj https://wio.waw.pl/artykul/czy-mozna-uniewaznic/1426227 możecie poczytać na temat jego unieważnienia, nawet po spłacie. Mimo spłaconego kredytu frankowego, kredytobiorcy nie powinni rezygnować z walki o swoje prawa. Badanie abuzywności umowy obejmuje moment jej podpisania, a nie spłaty. Złożenie pozwu przeciwko bankowi może skutkować zwrotem części spłaconego kapitału, co staje się coraz bardziej powszechne w świetle obecnych orzeczeń sądowych.

Calgary
Posty: 4
Rejestracja: czw 30 lis 2023, 20:53
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Calgary »

Z bankierami, podobnie jak z lekarzami, jest bardzo trudno wygrać

Oscky
Posty: 92
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 13:10
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Oscky »

Istnieje możliwość umorzenia długu bankowego, więcej na ten temat informacji masz na blogu adwokatupadlosc.com

Moonu92
Posty: 1
Rejestracja: pt 23 lut 2024, 20:42
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Moonu92 »

Oscky pisze: wt 20 lut 2024, 13:57 Istnieje możliwość umorzenia długu bankowego, więcej na ten temat informacji masz na blogu adwokatupadlosc.com
A czy z nasz w ogóle kogoś komu się udało umorzyć dług bankowy?

Szema
Posty: 4
Rejestracja: sob 24 lut 2024, 23:26
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Szema »

Z bankiem jest ciężko wygrać

Trusia
Posty: 4
Rejestracja: pn 26 lut 2024, 21:19
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Trusia »

To naprawdę jest ciężka sprawa

Kazimeisz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 mar 2024, 13:43
Status: Offline

Re: Spór z bankiem

Post autor: Kazimeisz »

Nie zgodzę się z tobą obecnie wielu prawników zajmuje się podobnymi sprawami. Prawda jest tak że trzeba trafi na odpowiednią kancelarię która zagłębi się w sprawę. Mój znajomy powierzył sprawę Mickiewicz-Szombara i niestety okazało się że nie zaangażowali się w sprawę a skutkiem tego była przegrana w sądzie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat