Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowania.

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Tiger
Posty: 124
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowani

Post autor: Tiger »

kamil237 pisze:Widzę że zdrowy rozsądek przegrywa z SUGESTIAMI dziadków z pseudo związku. Po co wam funkcje na mundurze? Masz dowódce plutonu albo st. strażaka i co w związku z tym?
Zastanówcie się trochę...
Dlaczego uważasz, że to sugestie - to wynika z przestarzałego regulaminu. Niemniej jednak zgadzam się częściowo z Tobą, ale z kolegą @GLM również. Nie wiem jak u Was, ale w moich okolicach niezbyt dba się o mianowanie druhów na poszczególne funkcje, więc co oni mają sobie tam przyczepić, same strażaki? Poza tym, po co komu wiedzieć, że przy rozdzielaczu stoi skarbnik a dowódcą roty jest członek prezydium powiatu - będący w swojej jednostce np. sekretarzem. Ja osobiście skłaniam się ku temu, żeby moi ludzie mieli jednak imienniki, kichając na regulamin, sam jednak noszę dystynkcję naczelnika, bo taką funkcję mi powierzono i ta informacja akurat być może okazać się pomocna przy zdarzeniach z udziałem większej ilości jednostek.
GLM pisze:a tak pyta się kto dowodzi zastępem ?

Od tego jest brązowy pasek /otok na hełmie, a od niedawna również biało-niebieska kamizelka, chociaż o tej niewiele jeszcze mi wiadomo.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowani

Post autor: GLM »

Od tego jest brązowy pasek /otok na hełmie, a od niedawna również biało-niebieska kamizelka, chociaż o tej niewiele jeszcze mi wiadomo.sory kolego ale pierwszy raz słyszę o tych paskach czy kamizelkach w takim kolorze choć jestem na bieżąco z PSP
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowani

Post autor: Tiger »

GLM pisze:sory kolego ale pierwszy raz słyszę o tych paskach czy kamizelkach w takim kolorze choć jestem na bieżąco z PSP
To akurat wynika z rozkazu Komendanta Głównego PSP z 2002 roku w sprawie wprowadzenia instrukcji jednolitego oznakowania osób funkcyjnych, pojazdów, kontenerów itd. Jest nam m.in. napisane, że strażacy OSP noszą hełmy w kolorze białym, a dowodzący na poziomie interwencyjnym noszą hełmy zaopatrzone w otok koloru brązowego.
Co do kamizelek, to chyba nas nie dotyczą tylko PSP, ale głowy nie dam, to nowy wymysł. Cytat ze strony dystrybutora:

Kamizelki taktyczne PSP służą do oznakowywania osób uprawnionych do kierowania działaniem ratowniczym na różnych poziomach kierowania, członków sztabu oraz osób związanych z organizacją i przebiegiem ćwiczeń.

[...] Góra biała dół niebieski - dla kierującego działaniem ratowniczym na poziomie interwencyjnym.

Na górnym lewym przodzie kamizelki naszyty pasek taśmy samoszczepnej z przeznaczeniem na znak identyfikacyjny z imieniem i nazwiskiem. W dolnej części kamizelki na całym obwodzie naszyte dwa pasy taśmy odblaskowej w kolorze srebrnym. Wszystkie obrzeża kamizelki wykończone lamówką w kolorze czarnym.
Z tyłu napis KIERUJĄCY DZIAŁANIEM RATOWNICZYM koloru czarnego naniesiony na materiale kamizelki.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl
Awatar użytkownika

Topic author
Mati2616
Posty: 5
Rejestracja: wt 08 sty 2013, 01:27
OSP (gm., woj.): Głożyny ( Radlin , Śląskie )
Status: Offline

Re: Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowani

Post autor: Mati2616 »

Zatem zapytam jeszcze, jak sprawa ma się jeśli imiennik noszony jest tylko na zabezpieczeniach np. eko-biegu; dożynek; święta Wszystkich Świętych itp., czyli chodzi mi o noszenie na ubraniu koszarowym, ale na tego typu wydarzeniach, na których są tylko nasi członkowie OSP ? :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek !

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowani

Post autor: jerzy988 »

imienniki mają może jakieś tam zalety dla mnie żadnej prócz szpanu od tego są nasze związkowe stopnie które sie nosi GLM ma racje, a ja wam podpowiem wady imiennika ,jeśli coś zrobisz źle lub ktoś na ciebie źle patrzy ,zachowasz sie nieodpowiednio ,źle zareagujesz itp.to wiedzą kto to był i dziennikarze i złośliwi koledzy ,donos udowodniony ,zdjęcie z komórki ,więc u nas sie nie nosi takich rzeczy ale jak kto chce niech nosi tylko tam gdzie jego miejsce
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Imiennik na ubraniu koszarowym, a regulamin umundurowani

Post autor: kamil237 »

jerzy988 pisze:imienniki mają może jakieś tam zalety dla mnie żadnej prócz szpanu od tego są nasze związkowe stopnie które sie nosi GLM ma racje, a ja wam podpowiem wady imiennika ,jeśli coś zrobisz źle lub ktoś na ciebie źle patrzy ,zachowasz sie nieodpowiednio ,źle zareagujesz itp.to wiedzą kto to był i dziennikarze i złośliwi koledzy ,donos udowodniony ,zdjęcie z komórki ,więc u nas sie nie nosi takich rzeczy ale jak kto chce niech nosi tylko tam gdzie jego miejsce
Twoje argumenty rozwaliły mnie na łopatki...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat