Wynagrodzenia za akcje

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Arturro
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 21:52
Status: Offline

Wynagrodzenia za akcje

Post autor: Arturro »

Mamy taki problem chcemy zmniejszyś stawkę godzinową w OSP i niewiemy jak to zabardzo prawnie zrobić czy trzeba powoływać zarząd ,czy jest jeszcze jakieś inne wyjście z tej sytuacji.Dlategp chcemy zmniejszyć stawkę ażeby OSP miała więcej pieniędzy z których moglibyśmy zrobić naprzykład mały remont.

UMG
Posty: 3
Rejestracja: wt 26 wrz 2006, 09:34
Status: Offline

akcje

Post autor: UMG »

Ja mam zarzadzenie Burmistrza w sprawie wyskosci ekwiwalentu wypłacanego za dziąłania. To Burmistrz ustala stawki i planuje wydatki o ile bazujecie na pieniądzach gminy nie majac innych wpływów finansowych. Jesli jesteście zaitersowani to prosze o kantakt. Moj tel 071 390 72 11. Lucyna

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Re: akcje

Post autor: PiotrG »

UMG pisze:Ja mam zarzadzenie Burmistrza w sprawie wyskosci ekwiwalentu wypłacanego za dziąłania. To Burmistrz ustala stawki i planuje wydatki o ile bazujecie na pieniądzach gminy nie majac innych wpływów finansowych. Jesli jesteście zaitersowani to prosze o kantakt. Moj tel 071 390 72 11. Lucyna
Nie tak do końca
Burmistrz, Wójt czy Rada nie może zmniejszać stawki ekwiwalentu, który ustalony jest w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Jest to opisane w jednym z ostatnich pism Strażka (nie pamiętam w którym, ale mogę sprawdzić).
Jedynym sensownym rozwiązaniem w tym przypadku może być (moim zdaniem) przegłosowanie, we własnym gronie jednostki OSP, i ustalenie niższej stawki - ale tu musi wyrazić zgodę cały stan jednostki OSP czynnie biorących udział w działaniach ratowniczych lub szkoleniach pożarniczych organizowanych przez PSP.
Ale tak między nami czy to wam się opłaci ??
Burmistrz i tak musi zgodnie z ustawą zapewnić gotowość bojową jednostki OSP oraz wypłacić ekwiwalent za działania ratowicze i szkolenia organizowaneprzez PSP.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

UMG się myli Piotrek ma rację. Prawo jest takie a nie inne i nie ma żadnej furtki. Ekwiwalent jest zapisany w ustawie i tylko zmiana ustawy może coś w tej kwestii zmienić.

Myślę, że jedyne wyjście w Waszym przypadku to dobrowolne przekazywanie pieniędzy które otrzymacie z urz. gminy na rzecz Waszej jednostki.

My akurat zrzucamy się z ekwiwalentu na buty, rękawice, latarki baterie do latarek, kupiliśmy terminal GSM, jakiś sprzęt do sprzątania itp. ale wszystko to to dobrowolne składki. Czasem jest to część ekwiwalentu czasem cały - nie ma przymusu - każdy może robić ze swoimi pieniędzmi to co uważa za słuszne.

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Poproscie zeby panowie radni zrezygnowali z własnych diet i zrobili wam remont remizy.Zal mi was jestescie smieszni.
Nie potraficie sie szanowac i walczyc o swoje dlaczego komus lizac tyłek.
Czy budtnek jest własnościa OSP
Czy po to ktos ustala przepis o obowiązkowyej płatnosci strazakom za akcje zeby go zaniechac dlaczego?
Miasto czy gmina sa zobowiazane Ustawa o zapewnieniu strazkom szprzetu godnych warunków umundurowania itp.oni smieja sie z was a sami z niczego nie rezygnuja.Panowie troszke godnosci i poszanowania własnego poswiecenia Bo jesli sami nie bedziecie sie cenic to nie oczekujcie tego od innych.
Pokazcie mi Radnego który siedzi tam za darmo.
Pomyslcie i nie zadawajcie głupich pytan kasa sie nalezy wiec prosze ja brac!!!

marcin czewa
Posty: 35
Rejestracja: wt 28 lut 2006, 18:28
Status: Offline

Post autor: marcin czewa »

popieram adrte slowa

dbj
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 lut 2006, 11:46
Status: Offline

Post autor: dbj »

Ekwiwalent, o którym mowa w ust. 1, jest wypłacany z budżetu gminy do wysokości 1/175 przeciętnego wynagrodzenia
okreslenie "do wysokości" dopuszcza, że ekwiwalent może być mniejszy. Ale to i tak uchwala rada gminy.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

Hej !!
Mam mały apel. Sprawa ekwiwalentu wypływa w różnych częściach forum. Może ktoś ma tekst ustawy dotyczący ekwiwalentu, a do tego dołączoną wykładnie tego aktu, a może czyta forum prawnik który mógł by taką wykładnie przytoczyć. Dobrze by było żeby coś takiego ukazało się na forum, żeby każdy mógł sobie takie opracowanie ściągnąć. Bo narazie każdy z nas bazuje na różnych ustaleniach i niema tu zgodności. Sądząc po tym jak często temat pojawia się na forum to powinniśmy ustalić jednakowe stanowisko, może nawet opublikować to w ,,Strażku", kompleksowo i do końca.
Pozdrówka!! :wink:
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

Leszko
Status: Offline

Post autor: Leszko »

]Ekwiwalent, o którym mowa w ust. 1, jest wypłacany z budżetu gminy do wysokości 1/175 przeciętnego wynagrodzenia Tak jest w naszej gminie i wszystkie jednostki tak mają płacone

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Leszko pisze:]Ekwiwalent, o którym mowa w ust. 1, jest wypłacany z budżetu gminy do wysokości 1/175 przeciętnego wynagrodzenia Tak jest w naszej gminie i wszystkie jednostki tak mają płacone

Polecam nr 8. Strażaka z 2006 - "Prawnik radzi" - jest to oficjalne stanowisko Radcy Prawnego ZG ZOSP RP - zresztą zgodne z prawem bo inaczej być nie może.
Pozdrawiam
Szamot

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Wynagrodzenia za zkcje

Post autor: slawek.998 »

Nie zagłębiajcie się za dużo w temat bo wyjdą z tego jeszcze nieprzyjemności. Ustawa jasno mówi o wypłacie 1/175 przeciętnego wynagrodzenia ale za czas utraconych zarobków. W naszej OSP pieniądze z ekwiwalentu przeznaczamy na nasze potrzeby ; kupujemy mundury wyjściowe , wyposażenie remizy.Z wydaniem pieniędzy chyba w żadnej OSP nie ma problemu,nie rozumiem więc dlaczego dbasz o gminną a nie waszej jednostki kasę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat