nawiązka sądowa dla OSP.

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
dyziaczek2000
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 14 lut 2007, 22:49
Lokalizacja: Chmielowice
Status: Offline

nawiązka sądowa dla OSP.

Post autor: dyziaczek2000 »

witam druhów. Chciałbym zadać pytanie dla wszystkich: czy ktoś wie jaka jest możliwość przekazywania pieniędzy zasądzonych przez sądy od sprawców wypadków i podpaleń na rzecz organizacji i stowarzyszeń?
Wiem że sądy nakazują wpłacić określoną sumę na konto takich organizacji, ale nie słyszałem żeby było to na osp. może powalczyć aby to szło bezpośrednio do nas. pozdrawiam.

john.kowalczyk
Posty: 40
Rejestracja: ndz 15 paź 2006, 11:44
Status: Offline

Post autor: john.kowalczyk »

Sprawa jest prosta OSP musi byc organizacją porzytku publiczenrgo

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

john.kowalczyk pisze:Sprawa jest prosta OSP musi byc organizacją porzytku publiczenrgo
To nie o to chodzi.
Trzeba działać na rzecz ofiar wypadków drogowych ale na terenie całego kraju (taki lub podobny musi być zapis w statucie). To umożliwia wpisanie listę Ministra Sprawiedliwości (listę podmiotów uprawnionych do zasądzania nawiązek). Związek będzie sie o to starał. Nie wiadomo jednak czy szybko otrzymamy taki status bo do tego trzeba mieć określone zapisy w statucie.

Jeżeli będzie konieczna w tym względzie zmiana w statucie to będzie to możliwe na Zjeździe Krajowym we wrześniu. I jeszcze jedno pieniądze prawdopodobnie mogą być dla oddziałów Związku (gminnych, powiatowych, wojewódzkich), które powinny przekazać te pieniądze dla OSP. Kolejna sprawa to o tym komu przekazać decyduje sędzia wydający wyrok czyli trzeba być znanym w sądzie bo tych stowarzyszeń jest sporo.

Może się powiedzie i zainteresowani z tego skorzystają. Wiem że są takie OSP, które na to czekają.
Szamot

Topic author
dyziaczek2000
Posty: 19
Rejestracja: śr 14 lut 2007, 22:49
Lokalizacja: Chmielowice
Status: Offline

nawiązki

Post autor: dyziaczek2000 »

Brać sędziów na członków honorowych, od zaraz. Pozdrawiam.

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

Potwierdzam to co pisze Tomasz Poręba jednostka OSP musi mieć w statucie, że zakres jej działania dotyczy całej polski. Jakaś OSP starała się o wpis do wykazu MS ale dostała odmowę dokonania wpisu. W tym wykazie znajdują się nieliczne jednostki PSP. Z tego co się orientuję to stowarzyszenia znajdujące się w tym wykazie nie otrzymują krociowych wpłat z postanowienia sądowego. Są to sporadyczne wpłaty w niewielkich kwotach po kilkadziesiąt złotych.

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

A ja znam takie, które otrzymują spore wpłaty. Warto wykorzystać każde źródło przypływu gotówki.
Szamot
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat