ekwiwalenty za akcje

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

fajerman-1
Posty: 193
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Prowadze usługi dla ludnosci / samozatrudnienie / urlopu nie mam zadnego i jesli jestem na szkoleniu to nie moge pracowac zgadza sie wiec jesli bede sie szkolił to kto zapłaci mi za strate naturalnie Gmina
Własnie jet ta róznica jesli ktos prowadzi własna Firme i zatrudnia ludzi to tak lecz w moim przypadku to co innego zgadza sie.

3. Ekwiwalent, o którym mowa w ust. 1 i 2, nie przysługuje członkowi ochotniczej straży pożarnej za czas nieobecności w pracy, za który zachował wynagrodzenie.
- a ja takiego wynagrodzenia nie zachowałem wiec raczej mam racje.

Pozdrawiam

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Druhu
44g37R7@neostrada.pl

Dzięki za materiał. Proszę o przesłanie jeszcze innych wymienionych w mailu.
Szamot

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Prosze dh 44g37R7@neostrada.pl równiez o przesłanie mi tych maili naturalnie jesli moge prosic.
Zgóry serdeczne dzieki :D mazur.leszek@op.pl

Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Ekwiwalent

Post autor: Krzysztof Strzoda »

To się chyba nazywa "pomroczność jasna". W dzisiejszych czasach strażak albo jest w pracy, albo w czasie wolnym może uczestniczyć w akcji - innej opcji nie ma. Chyba, że pracuje w PSP - a to już jest szerszy temat. Dawniej jeżeli strażak zawodowy nie uczestniczył "na wolnym" w akcji w swojej miejscowości, to nazajutrz tłumaczył się "na dywaniku" u Komendanta Rejonowego. Dzisiaj większość funkcjonariuszy PSP wogóle nie należy do OSP, więc niech mi oficerowie czy inni wysocy urzędnicy z MSWiA nie dyktują co ja mam robić w czasie wolnym. Odebranie ekwiwalentu może doprowadzić do sytuacji, że na alarm ofszem OSP wyjedzie, ale z chwilą przybycia PSP my się pakujemy, a zawodowcy niech zasuwają, bo to jest ich praca. Wtedy np: rolnik wróci do przerwanej orki, rzemieślnik do swojego warsztatu, rencista skosi trawnik, bezrobotny wytrzepie żonie dywan, lub narąbie sąsiadce drewna, przez co zarobi na chleb dla dzieci. W dzisiejszych czasach każdy dobry uczynek ma swoją cenę.

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Zajrzyjcie tu w sprawie ekwiwalentu http://samorzad.pap.pl/?d=706131114522419 . Czy zmieniła się ustawa? Za komuny nazywali to prawem powielaczowym. Przez 15 lat nie było problemu. Pamiętam czasy, kiedy na hasło "pali się las" druhowie robili zawrokę na rowerze i wracali do swoich gospodarstw i firm, zostawał sam kierowca zatrudniony przez komendę rejonową, ale to było w PRL-u i to wstanie wojennym. Czyżby IV RP nawiązywała do tamtych czasów?
Podobno MSWiA rozesłało do wszystkich gmin nową wykładnię. Skarbnik mojej gminy już skorzystał z tej interpretacji, do tej pory od momentu wejścia w życie ustawy z 91 r. nie było problemów .
Ja prowadzę firmę, gdybym zatrudnił pracownika i razem pojechalibyśmy do akcji to od otrzymałby ekwiwalent a ja nie, niezłe co? Jeszcze będę musiał zapłacić ZUS za siebie i jego. Kiedyś prawie dwa tygodnie na zmiany siedzieliśmy w lesie. Więc jeśli dzisiaj moje państwo ma moje poświęcenie w d..., to ja będę je miał w d... kiedy zapali się jego majątek.
Ostatnio zmieniony czw 21 cze 2007, 09:10 przez Fredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

jesli ktos chce, to wysle mu na maila pismo z MSWiA w sprawie ekwiwalentu, w którym pisza komu sie nie nalezy... mimal@poczta.fm

Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Ekwiwalent

Post autor: Krzysztof Strzoda »

To może my też wybierzemy się pod Sejm ! Obowiązków coraz więcej, a przywilejów żadnych !! Mnie do emerytury brakuje jeszcze 25 lat, ale nie mam nadzieji na dodatek, którym co wybory nas mamią ! Zastanówcie się na podstawie jakich dokumentów te dodatki miałyby być naliczane? Jedynie na podstawie listy wypłat ekwiwalentu dla czynnych członków, a nie tylko na podstawie opłaconej składki. Ręce opadają. Wałęsa celnie to określił: "Banda s.....synów!".

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Pismo znajduje się tutaj:
http://www.rzeszow.rio.gov.pl/images/ne ... -05-29.pdf
Przeczytajcie również orzeczenie NSA z dnia 2006.07.13. Nie ma w nim iani słowa o konieczności wystąpienia związku z utratą wynagrodzenia.
wyszukiwarka: http://cbo.nsa.gov.pl/cbo/do/query

PJ
Posty: 43
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 11:39
Status: Offline

Post autor: PJ »


Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

brawo dla Prezesa Pawlaka, jeśli bedzie taka potrzeba to zbierzemy podpisy poparcia pod pismem do ministra!!

strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

Niewiarygodne

Post autor: strażak »

Ktoś kto wydaje takie opinie nie ma zielonego pojęcia o przepisach prawnych. Powinien ponieść konsekwencje służbowe za wprowadzanie w błąd ludzi.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Re: Niewiarygodne

Post autor: Sławko »

strażak pisze:Ktoś kto wydaje takie opinie nie ma zielonego pojęcia o przepisach prawnych. Powinien ponieść konsekwencje służbowe za wprowadzanie w błąd ludzi.
A właściwie to co miałeś na myśli i czego miała dotyczyć ta wypowieć, mam nadzieję, że to komentarz do pisma MSWiA. 8)
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

wypowiedź

Post autor: strażak »

oczywiści że dot. durnej interpretacji art. 28 ustawy ochronie ppoż. przez MSWiA

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ekwiawalentu dla strażaków ochotników na:

http://www.nomejko.pl/strona/pis___28/06/07/440.html

Polecam do ściągnięcia i posłuchania.
Szamot

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Bardzo owocna dyskusja oj bardzo a w jej tle dochodza głosy o zwolnieniu generała Pawlaka !?
Wnioskuje z przesłuchania ze dyskutanci znaja bardzo dobrze nasze struktury władzu ochotniczej.
Wstyd mi za tego Pana który zadał jakze głupie pytanie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat