Strona 1 z 1

Sponsoring ?

: śr 09 maja 2007, 19:31
autor: osp-sikawa
Witam :D
Za pewne kilku z Was jest w Zarządzie OSP. Czy Wasze jednostki posiadają sponsorów ? jeżeli tak to na jakiej zasadzie z nimi współpracujecie ? Może macie jakieś pomysły jak można kogoś zachęcić ?

: wt 03 lip 2007, 23:17
autor: el komendante
Jako naczelnik OSP często mam do czynienia z róznego rodzaju instytucjami i prywatnymi przedsiębiorcami. Co do mojej OSP sprawa wygląda tak , że mamy paru sponsorów zarówno osoby prywatne jak i "biznesmenów" . Jesli mogę Ci cos doradzić to jesli poszukujesz sponsora , obowiazkowo występuj w mundurze, ponarzekaj że na wszystko brakuje pieniędzy a tradycję strażacką trzeba podtrzymać :D No i zawsze wypada pomóc takim osobom jeśli proszą o małą przysługę np. obstawa imprezy , udział w mundurach na uroczystościach itd. To zawsze pomaga. Pozdrawiam. W razie pytań pisz.

: śr 04 lip 2007, 07:48
autor: emils
El komendante a jak wygląda u Wa sprawa przekazu pieniędzy??
Ponieważ poruszyłem w swojej OSP temat sponsoringu ale zostałem zbyty
ponieważ "trzeba zapłacić podatek od darowizny i w ogóle to szkoda zachodu".

: śr 04 lip 2007, 23:08
autor: el komendante
Jesli macie NIP to ci nie pomogę bo ja dopiero w przyszłym roku będe sie o niego starał. W moim przypadku gdy go nie posiadamy to w wielu przypadkach znacznie upraszcza to "procedury" oficjalne a nasza ksiegowośc niestety polega na zaufaniu miedzyludzkim , aczkolwiek jako naczelnik panuje nad sytuacją i staram sie być na bieżaco. Jednak nie ma co ukrywać staramy się omijać pewne kruczki prawne i niekiedy naprawdę balansujemy na cienkiej "linii".

: pt 06 lip 2007, 11:55
autor: Maneri
W naszej jednostce jest tak - iż jako lider społeczności lokalnej, a także Gminnej - staramy się współpracować w każdym spektrum... np. obstawa imprez, festynów, koncertów, zabezpieczenie medyczne itp. pomagamy również np przy wypompowywaniu wody, usuwaniu drzew itp...

jak się rozliczamy?
... wolimy dostać sprzęt niż pieniążki, ale jeśli już to po prostu traktujemy je jako darowiznę... Skarbnik wystawia pokwitowanie przekazania i wszystko gra... nikt się nie czepia.. nawet Urząd Skarbowy :)

Dobrze jest rozmawiać z ludźmi i tak jak kolega zaznaczył marudzić jak jest źle... :) ale z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że jak OSP ma renomę w środowisku to dużo może :)