Sprawozdanie finansowe OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
OSPGrabiePolske
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 03 sty 2016, 00:20
OSP (gm., woj.): Gąbin, Mazowieckie
Status: Offline

Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: OSPGrabiePolske »

Witam, mam pytanko dotyczące sprawozdania finansowego. Czy jeżeli wpisujecie przychody pkt1 potem wydatki pkt2. To w pkt3 wychodzi wam wszystko okej na 0 i przychody i wydatki i później stan na koncie. Czy może wyjść np za mało gotówki ale później wydatki wpisane są w pkt 4 i 5.?

Topic author
OSPGrabiePolske
Posty: 4
Rejestracja: ndz 03 sty 2016, 00:20
OSP (gm., woj.): Gąbin, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: OSPGrabiePolske »

przykładowo
pkt1 dochód 2000zł
pkt2 wydatki 1000zł
pkt stan konta na koniec roku 500zł

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: jerzy988 »

a gdzie 500 ? może cos zapłacone z poprzedniego roku ?

Topic author
OSPGrabiePolske
Posty: 4
Rejestracja: ndz 03 sty 2016, 00:20
OSP (gm., woj.): Gąbin, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: OSPGrabiePolske »

tak dzięki wszystko już wyjaśnione :)

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: jerzyski2 »

To nie jest takie proste. W zależności jaką kto prowadzi politykę księgową w swojej jednostce. Dochody i wydatki wynikają bezpośrednio z operacji prowadzonych i rejestrowanych w księdze rachunkowej (np. w tak zwanej amerykance) następnie z tej księgi po zakończeniu roku sporządza się sprawozdanie finansowe czyli tak zwany "bilans" oraz "rachunek wyników". Dochody i wydatki ujęte w pierwszej części sprawozdania finansowego muszą także wynikać z w/w operacji po zamknięciu roku.
W pkt 4 i 5 wpisujesz wydatki poniesione przez OSP i inne podmioty. Raczej nie można wydać więcej niż się miało dochodu wraz saldem z poprzedniego roku.

michael1
Posty: 2
Rejestracja: czw 10 mar 2016, 22:04
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: michael1 »

Witam
Pozwólcie koledzy że nie będę zakładał nowego tematu a podepnę się ze swoimi wątpliwościami.
Czy wy w swoich sprawozdaniach finansowych uwzględniacie "dotacje z U.G"?
W woli wyjaśniania powiedzmy że U.G na zabezpieczenie funkcjonowania waszej jednostki wydał przez rok 5 tyś zł. (paliwa,badania,zakup sprzętu, itp). Czy wy wykazujecie tą kwotę w swoich sprawozdaniach finansowych?Ze strony U.G chcieli by żeby to widniało w zeznaniach.
Wydaj mi się ,że nie do końca jest to poprawne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam.

Kasia
Posty: 4
Rejestracja: pn 28 gru 2015, 16:49
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: Kasia »

michael1 pisze:Witam
Pozwólcie koledzy że nie będę zakładał nowego tematu a podepnę się ze swoimi wątpliwościami.
Czy wy w swoich sprawozdaniach finansowych uwzględniacie "dotacje z U.G"?
W woli wyjaśniania powiedzmy że U.G na zabezpieczenie funkcjonowania waszej jednostki wydał przez rok 5 tyś zł. (paliwa,badania,zakup sprzętu, itp). Czy wy wykazujecie tą kwotę w swoich sprawozdaniach finansowych?Ze strony U.G chcieli by żeby to widniało w zeznaniach.
Wydaj mi się ,że nie do końca jest to poprawne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam.

Możecie uwzględnić tą kwotę, ale nie dodawać do swoich przychodów. Środki na Wasze konto nie wpłynęły. W sprawozdaniu finansowym jest coś takiego, jak pkt. 5 "Zadania sfinansowane" z samorządów gminnych. I można tam napisać że Utrzymanie gotowości bojowej, kwota, Gmina.... .

Tak przynajmniej ja to rozwiązuję, a w momencie odczytywania sprawozdania wyszczególniam co w tą kwotę wchodziło. :)

michael1
Posty: 2
Rejestracja: czw 10 mar 2016, 22:04
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: michael1 »

Dziękuje za odpowiedz.. Tak też myślałem ma to jakiś sens.
To może jeszcze jedno pytano a co w takim razie wpisać w Raporcie?

Pozdrawim

cycu
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 mar 2016, 12:42
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: cycu »

Witam wszystkich druhów

Również pozwolę podpiąć swoje pytanie w tym wątku. W tym roku zostałem wybrany do zarządu naszej OSP i pełnię rolę skarbnika. Poprzedni skarbnik przekazał mi wszystkie dokumenty i przekazał najważniejsze kwestie co do moich zadań. Ogólnie w dokumentach wszystko jest ok.
Poprzedni skarbnik przekazał mi też już wypełnioną deklaracją cit-8. I tutaj mam kilka pytań.

1. Kto podpisuje deklarację CIT-8 w sensie osoby ze starego zarządu czy już nowego. Oraz kto dokładnie? prezes i skarbnik czy sam prezes.
2. Do deklaracji załączam sprawozdanie finansowe. Czy wystarczy kserokopia. A jeśli tak czy musi być potwierdzona za zgodność z oryginałem.?
Awatar użytkownika

marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: marcing2508 »

Nowy Zarząd działa od dnia podjęcia uchwały czyli od Walnego zebrania i momentu wzbrania nowych władz. Ja obecnie równiez jestem nowym skarbnikiem ale miałem ten komfort, że stary zarząd postanowił zamknąć wszystkie sprawy związane z 2015 rokiem przed wyborami.
Analizujac dokumenty z poprzednich lat u mnie w jednostce Cit podpisywał zawsze sam prezes. W twoim przypadku wydaje mi sie, że powinien podpisać nowy prezes (jeśli jest nowy), a co do załączania sprawozdania do my składaliśmy do US tylko Cit + bilans + rachunek zysków i strat.
Jeśli się mylę proszę o poprawienie mojej wypowiedzi.

cycu
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 mar 2016, 12:42
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: cycu »

A co do bilansu i rachunku zysków i strat to mogą być kserokopie czy muszą być w wersji oryginały?
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Sprawozdanie finansowe OSP

Post autor: bigi_md »

Oryginały ewentualnie kopie potwierdzone przez notariusza
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat