ZABRALI NAM EKWIWALENT

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

:lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony wt 19 lut 2008, 22:53 przez 44g37R7@neostrada.pl, łącznie zmieniany 5 razy.

kamaras
Posty: 39
Rejestracja: pn 20 gru 2004, 21:58
Lokalizacja: OSP Rzgów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kamaras »

Jeżeli nie będzie ekwiwalentu to jest to koniec Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce
Strażak, chyba Twojej OSP koniec.
U mnie w OSP przez 101 lat istnienia nigdy nie było płacone.
Ja przez swoje 8 lat w OSP również nie dostałem ANI GROSZA i jakoś jednostka się rozwija a nie chyli ku upadkowi...


MÓW ZA SIEBIE...

(P.s. my działamy z chęci pomocy bliźnim a nie z chęci zarobku na ludzkiej krzywdzie. Ci, co tak bardzo "płaczą" chyba nie rozumieja pojęcia "wolontariat"...)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

straz.tk
Posty: 12
Rejestracja: pt 12 sie 2005, 21:20
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: straz.tk »

kamaras pisze:

(P.s. my działamy z chęci pomocy bliźnim a nie z chęci zarobku na ludzkiej krzywdzie. Ci, co tak bardzo "płaczą" chyba nie rozumieja pojęcia "wolontariat"...)
Dokładnie, skoro wszyscy tu mówicie, że były to "psie" pieniądze i że nikt ich nie chciał (bo jeździł z innych powodów) to po co w ogóle ta dyskusja?

Jest wiele jednostek OSP, wiele innych organizacji, których członkowie inwestują swój czas i pieniądze, a nie podnoszą krzyku o brak wynagrodzenia, czy jak to mówicie "ekwiwalentu"

wocik
Posty: 27
Rejestracja: ndz 09 paź 2005, 20:49
OSP (gm., woj.): Czerwieńsk Lubuskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: wocik »

Dla mnie dwie ostatnie odpowiedzi są po prostu śmieszne. Albo jesteście z bardzo bogatych gmin i wszystko dostajecie na talerzu, albo nie macie pojęcia o straży. Te drobne pieniądze jakimi jest ekwiwalent można spożytkować na wiele sposobów. Miedzy innymi można z nich dołożyć sobie do sprzętu, do organizacji dnia strażaka, czy do wielu innych rzeczy. Poza tym nie chodzi tu tylko o pieniądze. Chodzi o fakt , że robią z nas gówniarzy. Od kilkunastu lat wypłacany był ekwiwalent i było to zgodnie z prawem, w tej chwili znalazł się "jeden sprawiedliwy", który zadaje kłam wielu ludziom, którzy przez te lata naliczali te pieniążki.
Ciekawe, czy jak ustalą, że 3/4 składek członkowskich mamy przekazywać na utrzymanie gmin, to druhowie (?) z dwu ostatnich postów też będą tak klaskali.
Prawo dla OSP jest złe i nie da się tego ukryć. Ale to dzięki takim wypowiedziom jak dwie ostatnie tak się dzieje. Jak my nie potrafimy się połączyć aby bronić czegoś co mieliśmy i co nam zabierają, to jak możemy wywalczyć coś całkiem nowego ?
Poddaję to pod rozwagę tym, którzy tak chętnie oddają to, co jest nie tylko ich własnością. :idea:
Choinka się pali, a firanki świecą.
http://ospczerwiensk.xt.pl/

kamaras
Posty: 39
Rejestracja: pn 20 gru 2004, 21:58
Lokalizacja: OSP Rzgów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kamaras »

bronić czegoś co mieliśmy i co nam zabierają
wocik - TY miałeś... Ja nie... chociaż nikt nam nie zarzuca że podpalamy dla kasy ani innych patologicznych rzeczy.
P.s. a co do składek.... Nawet jak by prezes na dziwki to przeznaczył to jego sprawa. Ja wpłacam, i to jest w papierach...

wocik, wracając do ekwiwalentu, to jest on dla Ciebie a nie na sprzęt. Na sprzęt są osobne pieniądze. Inna pula.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Otrzymałem pismo z U.G o wstrzymaniu wypłat za udział w akcjach
rat-gas od miesiaca Lipiec.
Dotarło do nich pismo z MSW i A

Matthew86
Posty: 6
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 00:24
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Matthew86 »

u nas zadna jednostka z gminy nie otrzymuje pieniedzy za przeprowadzane akcje... a jednak w naszej jednostce jest nas ponad 80 czlonkow... w tym okolo 50 czynnych... i nikt nie jest tam dla pieniedzy... czy OSP nie powinno byc dla ludzi ktorzy chca niesc pomoc innym ktorzy jej potrzebuja; czy moze byc lepsza zaplata od wdziecznosci tych ludzi??!! jednak wiem ze gdyby zostaly nam placone akcje to wiekszosc anszych strazakow przeznaczyla by je na cele naszej OSP... przyznam racje pana burmistrza... placenie tylko osobom ktore akurat mialy byc w pracy jest dobrym rozwiazaniem

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

...pisałem wczesniej jestem takze za tym zeby pozarnictwo było naprawde ochotnicze mam 25 letni staz w OSP
a ekwiwalent powinien byc wypłacany tylko tym temu komu sie naprawde nalezy!!!!!!!
Gdzie sa pieniadze rodzi sie patologia.
Pozdrawiam

OSP Czchów
Posty: 25
Rejestracja: sob 31 mar 2007, 19:10
Lokalizacja: Czchów
Kontakt:
Status: Offline

ekwiwalent

Post autor: OSP Czchów »

Jak Was to interesuje to mamy pisemne uzasadnienie wyroku Sądu nakazującego wypłacenie ekwiwalentu za akcję ratowniczą w s z y s t k i m strażakom ochotnikom biorącym w niej udział!
Piszcie na adres: ospczchow@o2.pl.
A na naszej stronie www.osp.czchow.pl opisujemy sądowe boje strażaków o ekwiwalenty.
OSP Czchów[/b]

OSP Czchów
Posty: 25
Rejestracja: sob 31 mar 2007, 19:10
Lokalizacja: Czchów
Kontakt:
Status: Offline

ekwiwalent

Post autor: OSP Czchów »

Zainteresowanym możemy przesłać pisemne uzasadnienie wyroku sądowego nakazującego wypłacenie ekwiwalentu za akcję ratowniczą.
Nasz adres: ospczchow@o2.pl.
A na stronie www.osp.czchow.pl relacja z przebiegu procesu.
OSP Czchów

OSP Czchów
Posty: 25
Rejestracja: sob 31 mar 2007, 19:10
Lokalizacja: Czchów
Kontakt:
Status: Offline

ekwiwalenty

Post autor: OSP Czchów »

Hej Szczurowa - czemu nie chwalicie się, że wygraliście z wójtem w Sądzie sprawę o wypłatę ekwiwalentów? To że wójt się odwołuje nic nie zmienia - jest precedens? Jest! Jak ktoś jest chętny to prześlemy e-pocztą uzasadnienie tego wyroku - może ktoś inny wcześniej skorzysta?! Piszcie na ospczchow@o2.pl.
A swoją drogą to gdyby znowu zdarzyła się jakaś powódź 1000-lecia i wójtowie, burmistrzowie zostali sami (przpraszamy - z PSP) z tym problemem to bardzo szybko płaciliby ekwiwalenty! No chyba, że RIO, ministerstwo lub "działacze" naszego związku by im pomogli! :wink:
OSP Czchów

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Prosze o przesłanie tego wyroku na adres mazur.leszek@op.pl.
Pozdrawiam i dzieki
Tak 3majcie!!!!

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Otrzymałem postanowienie bylismy na rozmowie z Burmistrzem
Prosze mi uwierzyc podziałało jak czerwona płachta na byka !!!!
Po przeprowadzonej rozmowie mamy zapewnione od Kwietnia ze bedzie wypłacany bez problemów ekwiwalent tj.pełna 1/175 krajowej !!!!
To gdzies około 16zł z groszami .
Dzieki i pozdrawiam

OSP Czchów
Posty: 25
Rejestracja: sob 31 mar 2007, 19:10
Lokalizacja: Czchów
Kontakt:
Status: Offline

Re: ZABRALI NAM EKWIWALENT

Post autor: OSP Czchów »

Jeśli zabrali Wam ekwiwalent to wejdźcie na stronę www.osp.czchow.pl i pobierzcie sobie wyroki sądowe i ich uzasadnienia w tej sprawie. Urzędnicy nie tylko źle interpretują przepisy Ustawy ale czynią to nielegalnie!
Przeglądnijcie wszystkie nasze wpisy w tej sprawie, a znajdziecie wiele ciekawych rzeczy na ten temat.
Pozdrawiamy!
OSP Czchów

OSP Czchów
Posty: 25
Rejestracja: sob 31 mar 2007, 19:10
Lokalizacja: Czchów
Kontakt:
Status: Offline

Re: ZABRALI NAM EKWIWALENT

Post autor: OSP Czchów »

Bzdury piszecie! Poczytajcie sobie (ściągnijcie) na naszej stronie ( www.osp.czchow.pl ) wyroki sadowe (Sądu Rejonowego, Sądu Okręgowego) i ich uzasadnienia! Urzędnicy (każdego szczebla) nie mają prawa tak interpretować Ustawy jak czynią to obecnie bo naruszają zasadę konstytucyjnej równości. Jest taki jeden wójt w naszym powiecie - zarazem prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP !!! - który przegrał w Sądzie sprawę o wypłacanie ekwiwalentów - weźcie poprostu przykład z tego przypadku i twardo powiedzcie swym szefpm gmin i miasteczek: płać, a jak nie to sprawę kierujemy do Sądu! Drogę macie już przetartą! Powodzenia!
OSP Czchów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat