JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
el komendante
Posty: 38
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: el komendante »

Chcę zorganizowac festyn strażacki i nie wiem na jakiej podstawie i czy w ogóle możemy sprzedawać alkohol podczas imprezy? Nadmieniam że nie posiadamy NIP-u , mamy tylko KRS i Regon. Wiem ze na podstawie ustawy o wychowaniu w trzeźwości z 1996r. OSP mogła kiedyś sprzedawać alkohol i w ten sposób zdobywać środki pieniężne na działalność statutową. Jak to sie ma do dnia dzisiejszego ???

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

Jeżeli masz KRS i Regon to nie rozumię dlaczego nie macie NIP-u.
Jeżeli chodzi o alkohol to gmina na wniosek OSP może wydać jednora-
zowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu w określonym dniu i miejscu.
OSP musi dokonać niewielkiej opłaty za wydanie zezwolenia i NIP tu
jest niepotrzebny.

Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

[quote="44g37R7@neostrada.pl"]Jeżeli masz KRS i Regon to nie rozumię dlaczego nie macie NIP-u.
Jeżeli chodzi o alkohol to gmina na wniosek OSP może wydać jednora-
zowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu w określonym dniu i miejscu.
OSP musi dokonać niewielkiej opłaty za wydanie zezwolenia i NIP tu
jest niepotrzebny.[/quote]

Potwierdzam.
prezokomendant

David
Posty: 2
Rejestracja: pt 06 lip 2007, 14:49
Status: Offline

Alkohol

Post autor: David »

Nasza OSP organizuje zabawy, mamy problem wzieliśmy zezwolenie z gminy na jednorazową sprzedaż alkoholu ale teraz z tego dochodu musze odprowadzić podatk ( z tego co zarobilem na sprzedaży alkoholu) czy to prawda????

Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

Do Davida: Raczej dziwne. Komu i za co płacicie ten podatek?
prezokomendant

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tiger »

Dochody w tym kraju są opodatkowane, więc powinniście od nich zapłacić podatek, do Urzędu Skarbowego. Niektórzy płacą ;)
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

Jeżeli dochód z imprezy jest przeznaczony na cele statutowe to na
koniec roku bilansowego prawdopodobnie nie będziecie musieli
odprowadzać podatku do US. Całoroczny dochód z imprez należy
wykazać w protokóle sprawozdawczo-finansowym OSP i wypełnić
dokumenty potrzebne dla US.

Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

a najlepiej zrobić Protokół z zbiórki pieniędzy - i te pieniądze normalnie wciągnąć na konto OSP...
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

EL KOMANDANTE z tego co mi wiadomo, a możesz się upewnić czytając ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych (długie to jak cholera) od dochodu od alkoholu musisz odprowadzić podatek, tu nie ma zwolnienia w zwiazku z przeznaczeniem dochodu na działalnośc statutową. Ale dodatkowo od miesiaca osiagnięcia tego dochodu musisz co miesiąc składać do US druk CIT-2 do końca roku podatkowego, mimo że wcześniej składałeś oswiadczenie o przeznaczeniu całego dochodu na działalność statutową. W mojej gminie US skontrolował wszystkie jednostki, które brały zezwolenia na sprzedaż piwa. Od tego czasu już nie biorą a piwem na imprezach jakoś handlują, bez biurokratycznych ceregieli.

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Post autor: maxikasek »

Może mnie pamięc myli< ale czy nie najpierw trzeba wyrobić NIP, aby załatwić REGON i KRS? Gwoli ścisłości, nawet jak nie macie dochodów to sprawozdanie podatkowe trzeba składać :wink:

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

maxikasek pisze:Może mnie pamięc myli< ale czy nie najpierw trzeba wyrobić NIP, aby załatwić REGON i KRS? Gwoli ścisłości, nawet jak nie macie dochodów to sprawozdanie podatkowe trzeba składać :wink:
witam

jak to jest z kolejnoscią tych rzeczy. najpierw REGON a potem NIP??

do regonu chyba potrzebny jest jakis wypis - skąd go wziąć?
wiem tyle ze nasza OSP nie jest zarejestrowana w KRS nie ma NIPu ani REGONu. od czego zacząć??
i jak to w miarę szybko i sprawnie zrobic??

z gory thx za porady.

Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

Ale mnie szokło! Jak Wyście się uchowali do tej pory bez NIP, Regon i KRS - o ewidencji "System OSP" też pewnie nie słyszałeś? A na poważnie to NIP nadaje lokalny Urząd Skarbowy, Regon - Urząd Statystyczny, a KRS - Sąd Rejonowy. System OSP to zakładka na stronie www.zosprp.pl - Powodzenia!
prezokomendant

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Dawid spróbuj odszukać numer rejestru w sądzie rejestrowym. Może jest w jakiś starych dokumentach. Następnie dokonaj rejestracji w KRS (musisz mieć uchwałę walnego zebrania o wyborze zarządu i kom rew.) dalej REGON i na końcu NIP. Powodzenia.

mackozbogdanca
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 kwie 2015, 21:08
OSP (gm., woj.): lublin lubelskie
Status: Offline

Re: JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: mackozbogdanca »

To osp juz nie maja czym sie zajmowac tylko sprzedarza alkoholu? Wy normalni jestescie?-osp ma sluzyc i pomagac , a nie zajmowac sie imprrezami i handlem alkoholu. Porazka. Ustawa o trzezwosci -ta chyba nie tyczy sie 1/3 osp, z tego co widac i slychac. Niektore nie pomagaja ludziom, nie jezdza do pozarow itd a zajmuja sie wynajmem remizy , zeby potem bylo co pic na zbiorkach. Kpina zwiazana z wieloma pseudo osp. Albo ratujcie albo zamknijcie to sz@ m bo,bo zaczyna smierdziec

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Re: JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: Fredek »

mackozbogdanca pisze:To osp juz nie maja czym sie zajmowac tylko sprzedarza alkoholu? Wy normalni jestescie?-osp ma sluzyc i pomagac , a nie zajmowac sie imprrezami i handlem alkoholu. Porazka. Ustawa o trzezwosci -ta chyba nie tyczy sie 1/3 osp, z tego co widac i slychac. Niektore nie pomagaja ludziom, nie jezdza do pozarow itd a zajmuja sie wynajmem remizy , zeby potem bylo co pic na zbiorkach. Kpina zwiazana z wieloma pseudo osp. Albo ratujcie albo zamknijcie to sz@ m bo,bo zaczyna smierdziec
A szanowny skąd się urwał? Nigdy piwa na festynie nie wypił?
Tak to można jeśli gmina daje dośc kasy i każdy z nas tak by chciał. Niestety, tylko musimy zdobyć pieniądze (przynajmniej niektórzy z nas), żeby poźniej móc pomagać i ratować. Jeśli uważasz, że za tak zdobyte pieniądze można pić, to nic nie wiesz i daruj se te ckliwe uwagi!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat