JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Zenus
Posty: 121
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: Zenus »

Fredek ma racje polak jak chce się napić to i tak znajdzie a jak OSP na tym skorzysta to dobrze dobrze że nie stoją z założonymi łapkami tylko pracują nad wynikiem finansowym są w tym kraju OSP tak biedne że niektórzy z was nawet sobie mogą sprawy nie zdawać. Ale swoją drogą żeby NIp-u nie posiadać jak to możliwe nie jestem pewien ale z tego co mi świta to nawet jak dochodu nie ma to trzeba się z podatkowym rozliczać

Stefanek
Posty: 1
Rejestracja: ndz 26 kwie 2015, 14:31
OSP (gm., woj.): Płock mazowieckie
Lokalizacja: Płock / Staroźreby
Status: Offline

Re: JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: Stefanek »

Z alkoholem wielu ma problem... :) Tak na poważnie, to mieliśmy u siebie problem ze sprzedażą alkoholu podczas festynu organizowanego dla mieszkańców. Problem stworzył nam nasz wójt, osoba która powinna nas wspierać a nie rzucać kłody pod nogi. Dostaliśmy odmowę wydania zezwolenia dzień przed imprezą. Udało jakoś obejść się ten zakaz ściągając firmę z Płocka z zezwoleniem cateringowym ale w związku z tym że ponieśliśmy koszty, zamiast zarobić na cele statutowe sprawa ciągnęła się prawie 2 lata przed sądami. Najpierw przed samorządowym kolegium odwoławczym a potem przed sądem cywilnym. Sąd zasądził nam odszkodowanie od gminy. Jakby kogoś interesowałaby ta sprawa to posiadamy opinie prawne wydane przez kancelarię - http://www.kancelariapaszko.pl mogę podesłać w mailu. Niestety nasze zwycięstwo było pyrrusowe bo teraz gmina rzuca nam kłody pod nogi gdzie tylko może a wójt wygrywa kolejne wybory.

kalikali
Posty: 1
Rejestracja: czw 25 cze 2015, 11:27
OSP (gm., woj.): OSP Więcków, Lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: kalikali »

Na wioskach raczej nikt nie pyta o pozwolenie na sprzedaż alkoholu :D Nie wiem jak to jest w większych miejscowościach i oczywiście nie chodzi o promocje takiego zachowania. Jak najbardziej należy się udać do UM i zgłosić chęć sprzedaży w danym dniu i miejscu. Co do zarabiania w ten sposób, to dlaczego nie? Przecież każdy na tym skorzysta :D

ssadowski
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 wrz 2015, 16:20
Status: Offline

Re: JAK TAM Z ALKOHOLEM ???

Post autor: ssadowski »

Cenne wskazówki i rzetelne informacje-dziękuję uprzejmie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat