KRS-Z20 i KRS-ZK

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

dawid_a
Posty: 162
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dawid_a »

prezes998 pisze:W KRS-Z20 w cz A.1 pole 7 należy wpisać STOWARZYSZENIE ponieważ stowarzyszenie jest zwolnione z opłat

Cześć V
Podpisy - MUSZĄ PODPIĄĆ WSZYSCY WYBRANI DO ZARZĄDU I KOMISJI REWIZYJNEJ .----------------- Podpisuje zgodnie ze statutem prezes OSP
Składamy wszystko w orginale: protokół, listę obecności, uchwałę nr 2 raz KRS-Z20 wraz KRS-ZK. Do sądu wysłałem 16.02.2016 i dzisiaj otrzymałem POSTANOWIENIE o zmianie danych w KRS
A zgoda osób powołanych do Zarządu?
Jak to wygląda?
Podobno też mam to dostarczyć

prezes998
Posty: 10
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 09:56
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: prezes998 »

Zgodę kandydaci do Zarządu lub Komisji wyrażają w momencie zgłaszania ich kandydatur. Nigdy do Sądu nie wysyłałem zgody poszczególnych osób.
Zrobisz jak będziesz uważał.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dawid_a »

no tak było na tych i na wcześniejszych wyborach - kandydat był pytany czy chce być członkiem Zarządu i jeżeli tak to dopiero głosowano nad jego być nie być w Zarządzie.

Natomiast dzwoniłem dziś do Sądu i właśnie tym mnie babka rozwaliła i że dotyczy to tylko tych którzy nigdy nie byli w Zarządzie a jak np Prezes został Naczelnikiem to nie musi tego na piśmie wyrażać.
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: bigi_md »

Osobiście nigdy nie załączałem ''zgody na bycie w Zarzadzie'' zarówno w przypadku ponownie wybranych jak i ''świeżych'', i nigdy Sąd o takie zgody nie występował. Postanowienie o zmianach Sąd wydawał bez tego.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: Feniks »

Wczoraj byłem w sądzie - też mam dostarczyć zgody - wypisaliśmy, dziś jadę dostarczyć. Podobno na dniach zmieniły się przepisy i to stąd...

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dawid_a »

a wpisujesz je do druku krsZ20 na samym końcu?

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dawid_a »

bigi_md pisze:....
Cześć V
Podpisy - MUSZĄ PODPISAĆ WSZYSCY WYBRANI DO ZARZĄDU I KOMISJI REWIZYJNEJ
Jeżeli macie jeszcze pytania piszcie
Pytam kobitkę z sądu kto ma podpisać każdy druk ZK, odpowiedź "prezes" bo pewnie macie w statucie że on reprezentuje osp na zewnątrz.
W sumie to chyba w piątek podjadę osobiście bo ciężko przez telefon coś się dowiedzieć.
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: bigi_md »

U nas podpisał prezes i członek zarządu. Potem przyszedł zwrot i pouczenie ze ''podpisy muszą złożyć wszystkie osoby ujawnione w krs'' i wypełnianie formularzy od nowa. Z tym ze to było w 2013

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: Feniks »

Druki ZK musi podpisać osoba lub osoby które wg statutu są uprawnione do reprezentowania jednostki (od statutu zależy czy może to być 1 osoba czy muszą być 2 lub 3) - tak mi powiedziano w sądzie.

Zgód na pełnienie funkcji Członka Zarządu lub Komisji Rewizyjnej nie wpisywałem do Z20, bo dowiedziałem się o tym wymogu dopiero oddając papiery (dostarczyłem je dziś, bo wczoraj mi sąd zamknęli nim zdążyłem dojechać... kochane polskie drogi i korki na nich...).

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: baxter »

Kraków KRS sąd przy rondzie mogilskim.

Druki do KRS wypełniałem i podpisywałem sam - Prezes.
wszystko było OK i dokonali zmian we wpisie

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: sslawek77 »

odkopię trochę temat bo niedługo będzie na czasie, a mianowicie

w KRS mamy wpisaną funkcję jako Sekretarz-Kronikarz (w statucie mamy że można łączyć te 2 funkcje), nowy sekretarz będzie chciał pełnić tylko funkcję Sekretarza, w związku z tym co trzeba zaznaczyć że by taka zmiana została zapisana w KRS ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat