KRS-Z20 i KRS-ZK

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Krystian228
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 23:38
OSP (gm., woj.): Łubianka Kujawsko Pomorskie
Status: Offline

KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: Krystian228 »

Witam wszystkich mam takie pytanko zostałem nowym prezesem i mam problem z wypełnieniem formularzy KRS-Z20 i KRS-ZK jesli byłby ktoś tak miły i miałby jakiś wzór byłbym wdzieczny za pomoc :)

ospdruh
Posty: 3
Rejestracja: pt 16 wrz 2011, 21:54
OSP (gm., woj.): ................
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: ospdruh »

podeślę ci skany wieczorem jak wrócę z pracy

Dolot
Posty: 8
Rejestracja: pt 05 lut 2016, 22:03
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: Dolot »

Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego. Czy może któryś z druhów składał już wniosek do Sądu Rejonowego we Wrocławiu? Najlepiej drogą pocztową. Czy musieliście zapłacić za wniosek? Czy na końcu wniosku w miejscu na naklejenie znaczków... itd. coś wpisywaliście czy zostawiliście je puste? Dzięki z góry za odpowiedź :)

Edit. Dostałem właśnie emaila z sądu, że stowarzyszenia nie prowadzące działalności gospodarczej nie ponoszą opłat sądowych :)

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dzidzi998 »

Kolego składałem, ale do Krakowa. Potrzebne Jest ZK , Z20, Protokół z Walnego Zebrania, Lista obecności, Uchwała nr 2 z wyboru nowego zarządu oraz pisemne oświadczenia członków nowego zarządu, iż wyrażają zgodę by być w zarządzie(tylko nowi , którzy w tym roku weszli do zarządu). Protokół, Uchwała i lista obecności w oryginale, może być potwierdzone za zgodność z oryginałem, ale tylko przez notariusza (koszt 44 zł). To wysyłasz i nie ma żadnych opłat w sądzie gdyż jesteśmy z nich zwolnieni.
Jak jakiś problem to napisz na meila to mam skany co pisałem to jak coś mogę pomóc w drukach KRS ZK i KRS Z20

Dolot
Posty: 8
Rejestracja: pt 05 lut 2016, 22:03
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: Dolot »

Mam tylko 2 pytania. Czy te pisemne zgody nowych członków są konieczne? U nas na zebraniu przewodniczący pytał w obecności wszystkich czy osoba zgłoszona do zarządu wyraża na to zgodę, a później poprostu wpisał nowy zarząd w protokół i uchwałę. I drugie pytanie, w drukach KRS-ZK w części III pkt 19. (czy osoba jest zawieszona) zaznaczasz "BEZ ZMIAN" czy "NIE" ?

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dzidzi998 »

Pisaliśmy razem z kolegą do KRSu dla dwóch OSP. Mi przyszło pismo, że muszę dosłać oryginał listy obecności bo miałem za zgodność przez UG podbite i nie przeszło, reszta wszystko ok - natomiast jemu, że musi dosłać te oświadczenia. My mieliśmy zmianę jednego członka zarządu natomiast oni trzech członków i może dlatego -trudno powiedzieć.Odesłali te oświadczenia i czekają na decyzje.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: dzidzi998 »

Ja zaznaczyłem "NIE"

ospdruh
Posty: 3
Rejestracja: pt 16 wrz 2011, 21:54
OSP (gm., woj.): ................
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: ospdruh »

Dolot pisze:Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego. Czy może któryś z druhów składał już wniosek do Sądu Rejonowego we Wrocławiu? Najlepiej drogą pocztową. Czy musieliście zapłacić za wniosek? Czy na końcu wniosku w miejscu na naklejenie znaczków... itd. coś wpisywaliście czy zostawiliście je puste? Dzięki z góry za odpowiedź :)

Edit. Dostałem właśnie emaila z sądu, że stowarzyszenia nie prowadzące działalności gospodarczej nie ponoszą opłat sądowych :)

zamail'uj do Krystian228, wysłałem mu przykłady jak ja to wypełniłem

grzegorzpl
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28 lut 2016, 11:59
OSP (gm., woj.): koziegłowy, śląskie
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: grzegorzpl »

Witam Panowie mam prosbe przeslicie mi wypelnione wnioski o zmiane zarządu do krsu bo niestety nasz stary zarząd zrzucil się w calosci po 5 latach nieudolności i jesteśmy w calosci nowi i niemamy bladego pojęcia jak ugrysc sprawę krsu. dzięki proszę o skany na emaila grzegorzpl@wp.pl

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: pudzian7771 »

ja też bym poprosił te skany ospmarynowy1955@wp.pl

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: wojtas »

ja też bym poprosił te skany na dleszek@wp.pl
z góry dzięki

OSP Brzezia Łąka
Posty: 1
Rejestracja: wt 01 mar 2016, 17:48
OSP (gm., woj.): Długołęka, dolnośląskie
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: OSP Brzezia Łąka »

ja również bardzo bym prosił o skany KRSz-20 i krs ZK

email: ospbrzezia@gmail.com

grzegorzpl
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28 lut 2016, 11:59
OSP (gm., woj.): koziegłowy, śląskie
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: grzegorzpl »

Panowie dalej nie otrzymałem tych skanow droga dedukcji sam doszedłem jak to wypelnic druk krs-zk strona 2/2 musi być wypelniona osobno dla każdego nowego członka zarzadu
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: bigi_md »

KRS-Z20 to sprawa prosta
Większość ma problem z KRS-ZK

KILKA PODPOWIEDZI Z MOJEJ STRONY jak wypełnić lub co zaznaczyć

Cześć I
I.1Określenie organu lub osoby, której dotyczy wpis
1. Zgłoszenie dotyczy
1. Organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu
I.2 Określenie rodzaju wpisu
2. Wpis dotyczy
1. Zmiany informacji o osobach wchodzących w skład organu lub wspólnikach uprawnionych do reprezentowania spółki

Cześć II
II.1 Dane organu
3. Nazwa organu
ZARZĄD (lub KOMISJA REWIZYJNA)
II.2 Zmiana sposobu reprezentacji
4. Nowy sposób reprezentacji podmiotu
PRZEKREŚLAMY TO POLE

Cześć III
III.1 Dane osób wchodzących w skład organu
1. Wykreślenie jednej i wpisanie drugiej osoby
Ten kwadrat zaznaczamy jeżeli jedna osoba odchodzi z zarządu a jej funkcje obejmuje inna
2. Zmiana danych osoby
Ten kwadrat zaznaczamy gdy osoba będąca w starym zarzadzie objęła inną funkcję w nowym zarzadzie
3. Wykreślenie osoby
Zaznaczamy gdy jedna osoba odchodzi z zarządu a na jej funkcje nie wybrano innej osoby
4. Wpisanie nowej osoby
Zaznaczamy jeżeli do zarządu wchodzi nowa osoba na nowo utworzoną funkcję

Część IV
Tu wpisujemy dane członków zarządu wypełniajac pola adekwatnie do wybranego wszcesniej kwadratu

POD KWADRATEM JEST JASNO OPISANE KTÓRE POLA WYPEŁNIĆ ADEKWATNIE DO ZAZNACZONEGO KWADRATU

19. Czy osoba jest zawieszona
Jeżeli to nowa osoba zaznaczamy NIE
Jeżeli ta osoba była już w Starym zarzadzie BEZ ZMIAN

Cześć V
Podpisy - MUSZĄ PODPISAĆ WSZYSCY WYBRANI DO ZARZĄDU I KOMISJI REWIZYJNEJ

Jeżeli macie jeszcze pytania piszcie
Ostatnio zmieniony pn 14 mar 2016, 22:42 przez bigi_md, łącznie zmieniany 1 raz.

prezes998
Posty: 10
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 09:56
Status: Offline

Re: KRS-Z20 i KRS-ZK

Post autor: prezes998 »

W KRS-Z20 w cz A.1 pole 7 należy wpisać STOWARZYSZENIE ponieważ stowarzyszenie jest zwolnione z opłat

Cześć V
Podpisy - MUSZĄ PODPIĄĆ WSZYSCY WYBRANI DO ZARZĄDU I KOMISJI REWIZYJNEJ .----------------- Podpisuje zgodnie ze statutem prezes OSP
Składamy wszystko w orginale: protokół, listę obecności, uchwałę nr 2 raz KRS-Z20 wraz KRS-ZK. Do sądu wysłałem 16.02.2016 i dzisiaj otrzymałem POSTANOWIENIE o zmianie danych w KRS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat