Kto może wziąść udział w głosowaniu???

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
matus9182
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 19 lut 2016, 16:26
OSP (gm., woj.): mazowieckie mazury
Status: Offline

Kto może wziąść udział w głosowaniu???

Post autor: matus9182 »

Witam
Zarząd w mojej OSP wykluczył z listy członków OSP paru druhów, ale na walnym zebraniu byli oni i normalnie głosowali. Wykluczenie miało miejsce 10 dni przed walnym i zarząd utrzymuje że przez 14 dni w czasie których mogą się odwołać są jeszcze pełnoprawnymi członkami i mogą głosować. Chciałem spytać się czy ktoś się orientuje jak jest naprawdę i czy w tej sytuacji można np. odwołać tamto zebranie i zwołać nowe, czy wybrany zarząd jest powołany zgodnie z prawem?
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Kto może wziąść udział w głosowaniu???

Post autor: kwas »

Zarząd ma rację. Wykluczony ma czas, zgodnie ze statutem, na odwołanie się. Jak się odwołają w podanym terminie to dalej są członkami ale bez praw członka. Jak się nie odwołają to po podanym terminie przestają być członkami. Dopóki się nie odwołają a nie minął termin na odwołanie to mają pełnię praw. Tak więc zarząd jest wybrany zgodnie z prawem

Todd
Posty: 2
Rejestracja: śr 24 lut 2016, 16:00
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto może wziąść udział w głosowaniu???

Post autor: Todd »

Zgadzam sie z kwas !

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: Kto może wziąść udział w głosowaniu???

Post autor: mikele »

Wg mojej interpretacji statutu to po wykreśleniu dany delikwent nie jest już członkiem stowarzyszenia i tym samym nie korzysta ze statutowych praw. Jedynym prawem z jakiego może skorzystać jest możliwość odwołania się w przeciągu 14 dni od wykreślenia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat