Zmiana ustawy

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Zmiana ustawy

Post autor: PiotrG » ndz 15 lip 2007, 14:24

Co sądzicie na temat projektu zmiany ustawy o ochronie ppoż. ?
http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/opisy/1953.htm

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte » pn 16 lip 2007, 09:42

znowu pojawi się bubel prawny. nie lepiej sztywno okreslić wysokość ekwiwalentu? np. niech zostanie ta 1/175. Przy zapisach "do" i nadaniu kompetencji radzie gminy będzie tak, że przy zdarzeniu w którym uczestniczą strażacy z róznych gmin będą spory. TY pracujesz za 14 zł, a ja za 5 zł wiec sam sobie to rób czy coś takiego. Jesli już coś zmieniamy to róbmy to dobrze!! moze ktoś to uświadomi tym z koalicji rzadzącej??

Topic author
PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Post autor: PiotrG » pn 16 lip 2007, 22:40

Jakoś nie widzę w tej zmianie rozwiązania wypłat ekwiwalentu np. dla rolinków, uczestniczących w działaniach w trakcie urlopu czy po godzinach pracy itp. co podkreślało MSWiA w swej interpreatacji, ale tylko danie uprawnienia dla rady gminy w sprawie określenia wysokości kwoty.
Szkoda, że zapis dalej pozostaje nie precyzyjny.

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte » wt 17 lip 2007, 08:08

Rada gminy może, w drodze uchwały, przyznać zryczałtowany ekwiwalent każdemu członkowi ochotniczej straży pożarnej za uczestniczenie w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną


Rada może ale nie musi przyznać ekwiwalent... każdemu (??) członkowi ochotniczej straży pożarnej...

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl » wt 17 lip 2007, 09:23

Na początku art. 28 wystarczyłoby dopisać wyraz Każdy czło....... i sprawa byłaby jasna dla każdego a tak gmina da albo nie da ekwiwa-
lent. Po co PiS-owcom było robić zamieszanie skoro praktycznie nic nie zmieniają. Aktualnie obowiązujacy zapis ustawowy jest napisany
językiem prawniczym a obecna nowela art. 28 napisana jest w języku jakiegoś " kmiota i gniota " z RIO i MSWiA.

Topic author
PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Post autor: PiotrG » wt 17 lip 2007, 15:55

rząd chce nam pomagać ale jakoś nie wiem w jaki sposób (wcześniejszy poselski projekt ustawy o ochronie ppoż.):

http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/w-wyk ... enDocument

Lp. - 96, druk nr 1422

cyt. "Stanowisko rządu z dn. 05-07-2007 r. - rząd wyraża negatywne stanowisko i wnosi o odrzucenie przedmiotowego projektu ustawy"
ODPOWIEDZ