Strona 1 z 1

Zarząd Oddziału Gminneg

: sob 30 kwie 2016, 16:30
autor: Fireman_KP
Witam! Man pytanie odnośnie wyboru władz do ZOG. Teoretycznie jest dwie jednostki. Spotykamy się na zjeździe gminnym ale w wyniku nieporozumienia jedna z jednostek opuszcza obrady. Pozostała cześć wybiera zarząd a nieobecnych obsadza jako członków zarządu i komisji rewizyjnej. Według mnie jest to nie dopuszczalne. Jakie jest wasze zdanie?!!!

Re: Zarząd Oddziału Gminneg

: sob 30 kwie 2016, 20:13
autor: karol1118
Muszą wyrazić zgodę....

Re: Zarząd Oddziału Gminneg

: pn 02 maja 2016, 10:36
autor: Fireman_KP
W tym przypadku przedstawiciele jednej jednostki wyszli jeszcze przed wyborami!!! Więc raczej nie mogli wyrazić zgody!!!! Zgodę wyrazili tylko kandydaci do Komisji Rewizyjnej ale opuszczając obrady jednoznacznie się ze wszystkiego wycofali. Pozostali na sali druhowie z jednej jednostki dokonali wyboru Zarządu i Komisji Rewizyjnej wpisując tych którzy wyszli jako członków zarządu!! Dla mnie jest oczywiste to że tak nie mogli zrobić bo nieobecnych na sali nie można bez ich zgody wybierać do zarządu. Jeszcze sprawa ukonstytuowania się np. Komisji Rewizyjnej. Komisja trzy osobowa ukonstytuowała się przy obecności tylko jednego druha. Chcę tylko wiedzieć czy podzielacie moją opinię że członkowie tej jednostki która pozostała na sali postąpiła nie zgodnie z prawem

Re: Zarząd Oddziału Gminneg

: pn 02 maja 2016, 10:48
autor: bigi_md
Teoretycznie byli na zebraniu, a to że opuścili je przed czasem to trudno. Wpisali ich jako członków Zarządu - prawidłowo bo członkami takowymi zostali w dniu zebrania walnego swojej OSP. Reszta Zarządu ukonstytuowała się w Prezydium i finał. Co do KR przy Oddziale Gminnym to nie wiem - faktycznie ukonstytuowanie przy obecności 1 członka nastąpić raczej nie mogło.
Może zgłosić tę sprawę wyżej
Ale jeżeli listy obecności zostały podpisane to chyba po ptakach jak to mówią.
Pozdrawiam