Prezes OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
seba77tri
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 lut 2011, 09:22
OSP (gm., woj.): Hażlach, Hażlach ,śląskie
Status: Offline

Prezes OSP

Post autor: seba77tri »

Mam takie pytanie, czy prezes zarządu OSP może kandydować na członka rady gminy. Słyszałem że podobno nie. Proszę o poradę.

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Prezes OSP

Post autor: szymek85 »

Jezeli OSP nie prowadzi dzialalnosci gospodarczej to moze kandydowac

Rumcajs
Posty: 28
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 20:53
Status: Offline

Re: Prezes OSP

Post autor: Rumcajs »

Witam!!
Co to znaczy że Osp nie może prowadzić działalności gospodarczej??
A może są jakieś obejścia bo w naszej gminie jest 3 prezesów radnych wszyscy prowadzą działalność w osp a jeden z nich jest jeszcze dyrektorem szkoły. A i najważniejsze te jednostki co roku dostają więcej kasy na remonty i wyposażenie od pozostałych, no cóż taki zbieg okoliczności.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Prezes OSP

Post autor: Zenus »

OSP może ale nie musi prowadzić działalności gospodarczej jeśli utrzymuje się że składek i zbiórek ( kalendarze na przykład ) to nie prowadzi takiej działalności i wtedy taki prezes może kandydować do rady gminy.

Leoniasty
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 lis 2014, 12:18
Status: Offline

Re: Prezes OSP

Post autor: Leoniasty »

Oczywiście, że może kandydować. Komendant Gminny nie może kandydować bo wiąże go stosunek pracy z Urzędem Gminy i Miasta (Ma płacone). Prezes nie jest w stosunku zawodowym z UGiM, że OSP prowadzi działalność nie ma nic do rzeczy, chyba że ta działalność jest powiązana z UGiM, np wykonywana na jej zlecenie inna działalność jest dopuszczalna. No i najważniejsze kandydować może każdy, ale po wyborach zdecydować musi z czego rezygnuje np (Komendant gminny lub radny gminny) :)
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Prezes OSP

Post autor: bigi_md »

Komendat wcale nie musi być związany z UM/UG/UMiG

Leoniasty
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 lis 2014, 12:18
Status: Offline

Re: Prezes OSP

Post autor: Leoniasty »

Mam nadzieję, że to prawda ,bo oczywiście jest to możliwe :) Jednak w mojej okolicy wszędzie jest to stanowisko płatne :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat