Dystynkcje- czy tak można

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
strażak bis
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 12 lis 2007, 09:46
Status: Offline

Dystynkcje- czy tak można

Post autor: strażak bis »

Korzystając z forum chcę poradzić się w kwestii właściwego przedstawiania dystynkcji. Postaram się przedstawić sytuację jaka zaistniała w naszej jednostce. Ponad rok temu do naszej jednostki przybył nowy strażak z miejscowości "K" dopiero niedawno pokazał się z dystynkcjami członka zarządu. W naszej jednostce nie był wybrany na takiego członka. Czy jest możliwość aby mógł używać dystynkcji z poprzedniej jednostki.

dh Bartosz Włodarczyk
Posty: 51
Rejestracja: pn 26 kwie 2004, 09:04
Lokalizacja: GOSTYNIN, członek zarządu OSP Leśniewice i wspier. OSP Grabowa
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dh Bartosz Włodarczyk »

Witam !
W zasadzie co do twojego zapytania na temat tych dystynkcji to tak może, jest to ujęte w uchwale zarządu glównego że można nosić przez następną kadencję zarządu oznaczenia ostatnio pełnionej funkcji, do niedawna było tak że nosiło sie te same dystynkcje ale teraz wprowadzono nowe '' pełniona funkcja w okresie poprzedniej kadencji''
wygladają one tak samo tyle że u dołu dystynkcji jest mała krokiewka
'' V'' co właśnie oznacza ostatnio pełniona funkcję.
czas takiego noszenia też jest określony tj okrez następnej kadencji zarzaduod czasu utraty fynkcji

Ze Strażackim Pozdrowieniem

Dh Bartosz Włodarczyk
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

dh Bartosz Włodarczyk pisze: jest to ujęte w uchwale zarządu glównego że można nosić przez następną kadencję zarządu oznaczenia ostatnio pełnionej funkcji, do niedawna było tak że nosiło sie te same dystynkcje ale teraz wprowadzono nowe '' pełniona funkcja w okresie poprzedniej kadencji''
wygladają one tak samo tyle że u dołu dystynkcji jest mała krokiewka
'' V'' co właśnie oznacza ostatnio pełniona funkcję.
czas takiego noszenia też jest określony tj okrez następnej kadencji zarzadu od czasu utraty fynkcji
Witam! A gdzież to Dh takie rewelacje wyczytał? Chyba że Regulamin Umundurowania na stronie ZG ZOSP jest nieaktualny? Zapewne chodzi Ci o zawartą w załączniku 16 Regulaminu.. dystynkcję "najwyższej pełnionej funkcji". Jakoś nigdzie jednak nie mogłem znaleźć "wytycznych" w kwestii czasokresu jej noszenia. Co prawda podobny temat był już poruszany tu niedawno, ale jeszcze raz pytam- co zrobić w takim razie z druhami o ponad 55-letnim stażu w OSP, którzy pełnili funkcje Prezesa i Naczelnika a zrezygnowali ze względu na wiek lub stan zdrowia ? Pozrywać im dystynkcje czy na jakis czas dać te z "krokiewką?. Wydaje mi się, że po to te dystynkcje (NPF) zostały ustanowione aby właśnie takich ludzi nimi uhonorować. Ale to tylko moja interpretacja Regulaminu.
Pozdrawiam.

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Czy respektowanie Uchwał Zarzadu Głownego jest obowiązkowe kto moze nas zmusic do tego bysmy dostosowywali sie do nich ???!!!
A co sie stanie jesli nie zastosujemy sie do tych wytycznych i bedziemy stosowac swoje zasady aczkolwiek bedą one sprzeczne z wytycznymi Zarządu Głównego.

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Post autor: maxikasek »

§14 pkt1.3 Statutu ZOSP RP :wink:

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

To tylko zwykłe pisanie i nic wiecej.
Bynajmniej u nas Zarzad MG Powiatowy a takze Wojewódzki i Zarzad Głowny w Warszawie maja gdzies ten Paragraf - tak szczerze

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Post autor: maxikasek »

Szczerze, my też :wink: Stosowalismy się do ogólnych regulaminów: ceremoniału , mundurowy, odznaczeń itp.
Ale każdy dotyczący działalności jednostki zmienialiśmy pod siebie.
W końcu najwyższą władzą w OSP jest Walne.
Przerobiliśmy tak Regulamin JOT czy statut wzorcowy.

osp-sikawa
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: osp-sikawa »

a mi się zawsze wydawało, że do końca życia nosi się przy mundurze dystynkcję o najwyższej funkcji/stopniu jaką się pełniło :roll:
www.ospsikawa.republika.pl <---- Zapraszamy na nową stronę :P
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

osp-sikawa pisze:a mi się zawsze wydawało, że do końca życia nosi się przy mundurze dystynkcję o najwyższej funkcji/stopniu jaką się pełniło :roll:
W przypadku stopni na pewno dobrze Ci się wydawało, a co do funkcji (OSP) to właśnie po to ustanowiono dystynkcję "najwyższej pełnionej funkcji". Przy częstych zmianach w Zarzadach mogło by się okazać, że np. na jakimś apelu stoi w szyku ze trzech naczelników lub prezesów dane jednostki. Zresztą kilka postów wyżej nt temat się wypowiadałem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat