wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
maciej1446
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 28 sty 2017, 18:49
Status: Offline

wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: maciej1446 »

Witam mam pytanie na jakiej zasadzie mogę złożyć jakiś wniosek do realizacji na zebraniu osp. wiem ze jest coś takiego jak wolne głosy i wnioski ale jak to ma wyglądać kiedy to trzeba zrobić czy to musi być na piśmie ?

Topic author
maciej1446
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sty 2017, 18:49
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: maciej1446 »

ktoś ma jakąś wiedze na ten temat ?

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: Feniks »

Wg mnie to zależy od statutu i tego kim jesteś w jednostce oraz co chcesz zgłosić. Jak jesteś członkiem czynnym i statut jest kopią wzorcowego to wystarczy zgłosić ustnie i poprosić by walne zebranie przegłosowało - ale na 100% pewny nie jestem - nie wiem co chcesz zgłosić.

ksoniek
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 sty 2017, 20:29
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: ksoniek »

Wszystko zależy od statutu,ale w więkśżoći na początku zebrania masz punkt typu pytania albo na końcu zapytania
Sprawdź statut swojej jednostki.

Topic author
maciej1446
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sty 2017, 18:49
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: maciej1446 »

jestem członkiem zarządu. chcemy wprowadzić uchwałe o to aby każdy zakup powiedzmy powyżej kwoty 200zł był ustalany poprzez głosowanie w zarządzie gdzie kupujemy i co. w tej chwili wygląda to tak ze prezes zachowuje sie jak był by skarbnikiem prezesem i naczelnikiem w jednym dowiadujemy się ze prezes kupił coś ze sprzętu w wybranym przez siebie sklepie bez ustalenia tego z kim kolwiek. a tak naprawde wystarczyło by troche poszukać i można by kupić coś lepszego za niższą cenę.

Leoniasty
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 lis 2014, 12:18
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: Leoniasty »

Zaproponuj przegłosowanie uchwały dotyczących zasad przeprowadzania zakupów sprzętu pożarniczego na stan jednostki. Wcześniej sobie przygotuj projekt uchwały i chwilę przed głosowaniem odczytaj go. Mogę ci pomóc coś takiego napisać ...
Awatar użytkownika

katopo
Posty: 279
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: katopo »

Przecież prezes nie może sam bez wiedzy i zgody zarządu wydać nawet 1zł. I to bez żadnych dodatkowych uchwał.
Porozmawiaj z komisją rewizyjną niech oni taką uchwałę zgłoszą.

Topic author
maciej1446
Posty: 5
Rejestracja: sob 28 sty 2017, 18:49
Status: Offline

Re: wolne głosy i wnioski na zebraniu osp

Post autor: maciej1446 »

dziękuje za odpowiedzi już wszystko wiem , jednak gdyby ktoś miał podobny problem proszę się zgłosić .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat