Oświadczenie do Urzędu Skarbowego

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
krystek
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 13 cze 2007, 14:13
Lokalizacja: Roztoki gm Międzylesie
Status: Offline

Oświadczenie do Urzędu Skarbowego

Post autor: krystek »

Witajcie.
Chciałem się zapytać czy ma któś może wzór oświadczenia o zwolnieniu z podatku OSP które nie osiąga opodatkowanych dochodów tylko składki członkowskie.
Jecze jedno pytanie jak rozliczacie się z US.

z góry dziękuję
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

Hej !
U nas jast tak, że jeżeli wykazujesz składki lub inne dochody to żeby uzyskać zwolnienie musisz wykazać, że pieniądze ze składek wydałeś na cele statutowe w danym roku rozliczeniowym, ponieważ składki są uznawane jako dochód, w każdym innym przypadku zapłacisz podatek chyba, że kwota którą wykażesz nie będzie podlegać opodatkowaniu. Ale co US to inna intepretacja, więc najlepiej dowiedzieć się w tym pod którego podlegacie, jeszcze jest czas więc powinni wam udzielić potrzebnych informacji.
PZDR!
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Post autor: maxikasek »

interpretacja przepisów prawnych zależy od kierownika danego US :roll: Więc lepiej upewnić się co do szczegółów w swoim US. UWaga- zapytania wyślijcie na piśmie. JAk otrzymacie odpowiedź na piśmie - macie dowód w razie czego. "Na mordę" mogą się później wyprzeć.
Z tego co wiem papierzysk trochę jest i to nie sam PIT. :wink: Zwłaszcza jeśli straż zarobiła jakieś pieniądze na "zadaniach zleconych", bądź zakupy sprzętu gmina robiła przez konto OSP (nie płaciła wtedy VAT-u, nie wiem czy dalej tak jest).
Szkoda że wcześniej nie wlazłem na stronę :( Dziś testowaliśmy ze skarbnikiem litewskiego portera :wink: , więc bym go wypytał.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

przylączę sie do pytania.
u nas skladki są zawieszone.
zero wplywow ale z racji ze OSP w KRSie rejestrowalem w grudniu 2007 to muszę się rozliczyc z US (zlozyc CIT8).
zadnych wplat nie bylo.
zadnego przekazania sprzętu.
skladek też.
po prostu nic.
wiem ze muszę wypełnic druk CIT8 i chyba CIT8/O.

robił to ktoś z was ostanio?
ja wlasnie przeglądam sobie te druczki.

osp-sikawa
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: osp-sikawa »

O ile się nie mylę, u mnie w Łodzi piszemy pismo do US o mniej więcej takiej treści:

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź – Sikawa uprzejmie prosi o zwolnienie z comiesięcznego rozliczenia się drukiem CiT.
Prośbę swą motywujemy tym, że nie prowadzimy działalności gospodarczej, a środki finansowe uzyskane z innych źródeł niż Urzędu Miasta Łodzi będą przeznaczone na cele statutowe.
Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, za co z góry dziękujemy.

o coś takiego chodzi ?
Pozdrawiam :)
www.ospsikawa.republika.pl <---- Zapraszamy na nową stronę :P

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

osp-sikawa pisze:O ile się nie mylę, u mnie w Łodzi piszemy pismo do US o mniej więcej takiej treści:

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź – Sikawa uprzejmie prosi o zwolnienie z comiesięcznego rozliczenia się drukiem CiT.
Prośbę swą motywujemy tym, że nie prowadzimy działalności gospodarczej, a środki finansowe uzyskane z innych źródeł niż Urzędu Miasta Łodzi będą przeznaczone na cele statutowe.
Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, za co z góry dziękujemy.

o coś takiego chodzi ?
Pozdrawiam :)
zmiana planów - jutro będę w skarbówce to się dopytam i o te comiesięczne rozliczanie się i o ten CIT co muszę do konca marca złożyć.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

bylem w skarbowce - wystarczy za kazdy rok.
teraz mam zlozyc za kilka tygodni grudnia 2007 bo liczą od wpisu w KRSie. do konca marca.
pozniej za kazdy rok.

brygidakandzia
Posty: 2
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 12:28
OSP (gm., woj.): koszęcin śląskie
Status: Offline

Re: Oświadczenie do Urzędu Skarbowego

Post autor: brygidakandzia »

zwolnienie sklada sie raz w roku do 20 lutego za caly rok
a leci tak

oświadczamy iż ochotnicza straz pozarna w ......jest podatnikiem o ktorym mowa w art.25 ust.4 z dnia 15 luty 2002r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U.z 2002r. nr.54poz.654 z pózniejszymi zmianami)i nie osiaga dochodow z działalności wymienionej w art.17 ust.1a,pkt.1 ustawy od osób prawnych oraz nie dokonuje wydatków na cele inne niz w art.17 ust.1b w/w ustawy :D

prezokomendant
Posty: 28
Rejestracja: ndz 27 lip 2008, 16:17
Status: Offline

Re: Oświadczenie do Urzędu Skarbowego

Post autor: prezokomendant »

W US w Lublińcu dowiedzialem się, że nie trzeba już składać tych dorocznych oświadczeń (chyba, że OSP podjęła działalność gospodarczą).

rybino81
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 23:02
OSP (gm., woj.): Ruda Śląska, śląskie
Status: Offline

Re: Oświadczenie do Urzędu Skarbowego

Post autor: rybino81 »

Mam ten sam problem, nie wiem jak się za to złapć! jeśłi ktoś wie to bardzo proszę o pomoc!

brygidakandzia
Posty: 2
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 12:28
OSP (gm., woj.): koszęcin śląskie
Status: Offline

Re: Oświadczenie do Urzędu Skarbowego

Post autor: brygidakandzia »

cit 2 nie trzeba ale cit 8 i 8/0 i oczywiście bilans ,informacje dodatkową i rachunek wyników a tego co wiem trzeba :D

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Re:

Post autor: Straszak »

dawid_a pisze:przylączę sie do pytania.
u nas skladki są zawieszone.
zero wplywow ale z racji ze OSP w KRSie rejestrowalem w grudniu 2007 to muszę się rozliczyc z US (zlozyc CIT8).
zadnych wplat nie bylo.
zadnego przekazania sprzętu.
skladek też.
po prostu nic.
wiem ze muszę wypełnic druk CIT8 i chyba CIT8/O.

robił to ktoś z was ostanio?
ja wlasnie przeglądam sobie te druczki.
dawid_a nie możesz zawiesić płacenia składek, statut stowarzyszenia jasno mówi kto jest członkiem zwyczajnym stowarzyszenia.
R o z d z i a ł I I I Statutu (Projektu) OSP

CZŁONKOWIE, ICH PRAWA I OBOWIĄZKI

§ 9

Członek zwyczajny aktywnie uczestniczy w wykonywaniu postanowień statutu, opłaca składkę członkowską i składa przyrzeczenie następującej treści: „W pełni świadom obowiązków strażaka – ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem ochotniczej straży pożarnej, dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia”.
Jeżeli członkowie nie opłacają składki członkowskiej nie są członkami stowarzyszenia, Organ nadzoru (Starosta) może wydać decyzje o rozwiązaniu (likwidacji stowarzyszenia)).,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat