Strona 1 z 1

Dofinansowanie auta z funduszu sołeckiego

: pn 25 wrz 2017, 18:38
autor: manio
Witam
Narodził się problem a mianowicie czy można dofinansować zakup auta z funduszu sołeckiego
Podczas zebrania wiejskiego został przegłosowany pozytywnie taki temat ale okazuje się że sprawa nie jest do końca pewna bo istnieje coś takiego jak RIO i mamy z tym związany taki oto wątek:
"Organ nadzoru zauważa, że w myśl art. 32 ust. 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380 z późn. zm.) koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej ochotniczej straży pożarnej z zastrzeżeniem art. 35 ust. 1 ponosi gmina i to na terenie gminy a nie tylko danego sołectwa jednostka ochotniczej straży pożarnej zapewnia ochronę przeciwpożarową. Zatem finansowanie w formie dotacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzęsnem nie spełnia wymogu z art. 4 ust. 3 ustawy o funduszu sołeckim, gdyż wydatek byłby nakierowany na finansowanie działań o zasięgu szerszym niż dane sołectwo. A w konsekwencji badana uchwała narusza w sposób istotny przepis art. 1 ust. 3 cyt. ustawy o funduszu sołeckim, gdyż stanowi o wydatkach w ramach funduszu sołeckiego na podstawie wniosku sołectwa, który to wniosek nie spełnia wymogu z art. 4 ust. 3 tejże ustawy."

Zapraszam mądre głowy do zabrania głosu w celu obalenia tej uwagi.
Chodzi mi oczywiście o podparcie się odpowiednim paragrafu, a nie tylko artykułem prasowym że ktoś też dostał to tak ma być, bo widocznie tak można etc.
Pozdrawiam

Re: Dofinansowanie auta z funduszu sołeckiego

: wt 26 wrz 2017, 13:01
autor: ksoniek
Polecam do poczytania: http://funduszesoleckie.pl/?p=733
Nawet ten sam problem omawiany jest

Re: Dofinansowanie auta z funduszu sołeckiego

: wt 26 wrz 2017, 13:53
autor: Wrevris
Daj znać potem co się uda wywalczyć w tej sprawie.

Re: Dofinansowanie auta z funduszu sołeckiego

: śr 06 mar 2019, 14:55
autor: 3zuch
Musieliby gasić pożary tylko w jednym sołectwie.