Kto może zwołać posiedzenie zarządu OSP?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
bronek1953
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 mar 2008, 18:48
Lokalizacja: OSP NIEZDARA POWIAT TARNOWSKIE GoRY WOJ. ŚLĄSKIE
Status: Offline

Kto może zwołać posiedzenie zarządu OSP?

Post autor: bronek1953 » czw 20 mar 2008, 18:31

Witam.
Zgodnie ze Statutem naszej OSP posiedzenia zarządu OSP zwołuje Prezes.
Moje pytanie?
A kto ma go zwołać jeżeli Prezes zmarł.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt 21 mar 2008, 06:30 przez bronek1953, łącznie zmieniany 1 raz.
JESTEM SEKRETARZEM OSP NIEZDARA

osp-sikawa
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: osp-sikawa » czw 20 mar 2008, 22:54

Zebranie zarządu można zwołać na wniosek KAŻDEGO z członków zarządu.
Po śmierci Prezesa, jego funkcję automatycznie pełni Naczelnik, chyba, że jest wybrany Wiceprezes, który nie jest naczelnikiem.
www.ospsikawa.republika.pl <---- Zapraszamy na nową stronę :P

Topic author
bronek1953
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 mar 2008, 18:48
Lokalizacja: OSP NIEZDARA POWIAT TARNOWSKIE GoRY WOJ. ŚLĄSKIE
Status: Offline

Post autor: bronek1953 » pt 21 mar 2008, 06:54

A jesteś pewny w 100%
§ 28

Posiedzenia Zarządu odbywają się według potrzeb, co najmniej jednak raz w kwartale i są zwoływane przez prezesa. Na posiedzenia Zarządu należy zapraszać przewodniczącego Komisji Rewizyjnej OSP.
§ 29

Umowy, pełnomocnictwa i dokumenty finansowe podpisuje w imieniu OSP prezes lub wiceprezes i skarbnik.
W § 29 jest mozliwość że może to być inna osoba niż Prezes.
W naszym zarządzie (9osobowy)jest 2 wiceprezesów.
A zadałem to pytanie dlatego,żeby nikt nam nie zarzucił że działamy wbrew Statutowi.
Pozdrawiam.
JESTEM SEKRETARZEM OSP NIEZDARA

osp-sikawa
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: osp-sikawa » sob 22 mar 2008, 12:20

No właśnie zależy to od statutu, w mojej jednostce na wniosek każdego z członków zarządu można zwołać posiedzenie zarządu i nie trzeba na nie zapraszać przewodniczącego komisji rewizyjnej.
www.ospsikawa.republika.pl <---- Zapraszamy na nową stronę :P

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo » sob 22 mar 2008, 13:01

My u siebie w jednostce mieliśmy taki przypadek. Po śmierci prezesa jego funkcję pełnił pierwszy wiceprezes. I to on zwoływał zebrania. Swoją funkcję na prośbę prezesa powiatowego pełnił aż do najbliższego zebrania-sprawozdawczego (2006 r.).
Oczywiście wszystkie takie sprawy, procedury etc. powinien regulować Wasz statut.
'czasami poprostu brakuje kamieni..."

korsarz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 21 lis 2010, 14:05
OSP (gm., woj.): Bochotnica,lubelskie
Status: Offline

Re: Kto może zwołać posiedzenie zarządu OSP?

Post autor: korsarz » pt 21 sty 2011, 13:17

1) czy na posiedzenie zarządu OSP "Kopydłów" może przyjść każdy strażak z OSP "Kopydłów"?
2) czy przy braku zapisu w statucie o informowaniu przewodniczącego KR o posiedzeniu zarządu członkowie KR mogą brać udział w posiedzeniu zarządu?
ODPOWIEDZ