Strona 1 z 1

Karta drogowa

: pt 13 cze 2008, 07:35
autor: marcin_op
Mam takie pytanie...

Czy w jakiś przepisach/rozporządzeniach/ustawach jest sprecyzowany wzór karty drogowej pojazdu pożarniczego i wzór karty pracy sprzetu silnikowego ??

Chodzi mi o jakiś odgórnie zatwierdzony wzór karty. Czy taki istnieje, czy może jest to sprawa indywidualna każdej gminy/miasta i można sobie stworzyć własną karte wg. własnych potrzeb ??

Re: Karta drogowa

: pt 13 cze 2008, 16:39
autor: krzysztof siwek
Nie ma na to żadnych odgórnych przepisów. Każda gmina reguluje to po swojemu. My przy ustalaniu norm zużycia paliwa korzystamy z dokumentów wewnętrznych PSP, które są publikowane na stronie komendy głównej w dziale kwatermistrzostwo. Można tam znaleźć normy zużycia dla pojazdów, wyniki pomiarów spalań dla sprzętów silnikowych, również są tam wzory kart drogowych. To spora pomoc. My robimy swoje karty indywidualnie na każdy pojazd, nie prowadzimy kart dla sprzętów silnikowych, a wykorzystanie poszczególnych sprzętów przewidujemy od razu w karcie samochodu. Ułatwia to znacznie życie kierowcom OSP. Normy spalania i wykaz pojazdów oraz sprzętów silnikowych podlegających utrzymaniu przez gminę jest u nas regulowany zarządzeniem burmistrza. Na razie działa to nieźle.