Nadzwyczajne Walne Zebranie - Wybory

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
PiotrPrezes
Posty: 47
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 09:12
OSP (gm., woj.): Pomorskie Pomorskie
Status: Offline

Nadzwyczajne Walne Zebranie - Wybory

Post autor: PiotrPrezes »

Witam serdecznie , mam pytanie dotyczące wyborów do zarządu, które odbyły się u nas w jednostce w tym roku . Stary zarząd podjął decyzję o skróceniu kadencji i zwołano nadzwyczajne walne zebranie , na którym wybrano nowy zarząd, który się ukonstytuował . I do tej pory wszystko jest zrozumiałem , moje pytanie dotyczy tego czy nowy zarząd jest do przyszłego roku i znów są wybory ( w roku wyborczym ) , czy raczej dopiero za 5 lat. A jeżeli za 5 lat to jak będą wyglądały wybory do zarządu Gminnego ? Proszę o odpowiedź , która będzie zgodna z ustawą o stowarzyszeniach i ze statutem, w którym jest zapis że kadencja zarządu trwa 5 lat i kończy się w momencie wybory nowego . Z góry dziękuje i pozdrawiam

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: Nadzwyczajne Walne Zebranie - Wybory

Post autor: jgk »

Przyjęte jest że zebrania sprawozdawczo wyborcze są co 5 lat.Czyli co pięć lat powinna nastąpić wymiana, odświeżenie władz.Jednakże w trakcie owych 5ciu lat może dojść do wymiany 1/3 składu zarządu lub jego całości.Nie ma znaczenia ile powstanie nowych zarządów w tym 5 letnim okresie o ile wszystko odbędzie się w właściwy sposób.
Ostatni powołany funkcjonujący w dniu zwołania walnego zebrania sprawozdawczo wyborczego zarząd działa do momentu powołania nowego na wspomnianym zebraniu chyba że walne zebranie podejmie uchwałę że obecny ustępujący zarząd zostaje powołany na kolejne 5 lat czyli do kolejnego zebrania wyborczego.Inaczej doszło by do chaosu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat